ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تجلیل از پیشکسوتان نشر آثار دانشگاهی

تجلیل از پیشکسوتان نشر آثار دانشگاهی

آخرین خبر/ انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی، از ناشران پیشکسوت آثار دانشگاهی تجلیل و قدردانی کرد. به گزارش واحد ارتباط و رسانه کمیته فعالیت های فرهنگی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در آیین نکوداشت ناشران پیشکسوت آثار دانشگاهی که در سرای اهل قلم دانشگاهی نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد از خدمات و تلاش های ارزنده افرادی که بیش از چند دهه در صنعت نشر ایران اعم از تولید، توزیع و فروش کتاب دانشگاهی حضور داشته اند با اهدای لوح سپاس و هدیه یادبود تجلیل به عمل آمد. یحیی دهقانی یکی از پیشکسوتان صنعت نشر که سال ها در سمت های آموزش دانشگاهی و مدیریت صنعت نشر فعالیت داشته و در حال حاضر نیز مدیریت موسسه فرهنگی انتشاراتی مبتکران و مدیریت کمیته فعالیت های فرهنگی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را بر عهده دارد ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی تصریح کرد فعالیت در این انجمن کاری است که با عشق انجام می شود و افرادی که در آن فعالیت می کنند از علاقه مندان به این عرصه هستند که ایثار می کنند.
وی به مشکل ورود کتاب های علمی دانشگاهی خارجی اشاره و ابراز امیدواری کرد انجمن با تلاش بیشتر در این عرصه گام بگذارد و با به عهده گرفتن مسئولیت کار ورود این کتاب ها به نحو بهتری انجام شود.
دکتر سازمند مدیر انتشارات "دانژه" که در زمینه روان شناسی کتاب های دانشگاهی منتشر می کند دیگر پیشکسوتی بود که گفت انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی تشکل جوانی است که بیش از جوانی خود پیشرفت کرده است. وی خواستار تلاش بیشتر این انجمن در زمینه آموزش و پژوهش شد و افزود: آموزشی که بر پایه پژوهش نباشد چندان موثر نیست. دکتر سازمند با اشاره به مشکل ناشران در توزیع، پیشنهاد کرد یک سامانه علمی توزیع کتب دانشگاهی راه اندازی شود.
وی همچنین وجود یک مجله وزین برای اطلاع رسانی و نقد کتاب و توسعه مفاهیم علمی را به دست دانشگاهیان و نیز انعکاس رخدادهای علمی کشور ضروری خواند. این گزارش حاکی است: اردشیر هنر بخش مدیر انتشارات هنر نیز به عنوان دیگر پیشکسوت نشر آثار دانشگاهی به بیان فعالیت های فرهنگی خود پرداخت و از علاقه مندی خود برای خدمت به دانشجویان و دانشگاهیان سخن گفت وی همچنین یاد و خاطره تنی چند از استادان و بزرگان صنعت نشر را گرامی داشت و به آنان ادای احترام کرد.تجلیل از پیشکسوتان نشر آثار دانشگاهی

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده