صدا و سیما و چالش هایی فراتر از سرافراز

صدا و سیما و چالش هایی فراتر از سرافراز

خبرآنلاین/ صداوسیمای جمهوری اسلامی دچار اختلال راهبردی است که آن را دچار شکاف های عمیق و چند لایه کرده است.

این شکاف‌ها از دوران لاریجانی وجود داشته و در دوران ضرغامی اوج گرفته و امروز سرافراز را به کام خود کشیده است.

مهمترین شکاف (تبلیغات - رسانه) است. هر چه از صدا و سیما کارکردهای تبلیغاتی خواسته شد کارکردهای رسانه ای آن دچار ضعف شد و امروز این به بزرگترین چالش و شکاف صدا و سیما بدل شده است.

دومین شکاف مهم (تحمیل- تمکین) است. برنامه سازان صدا و سیما در یک چالش جدی قرار دارند و آن تضاد ترویج و تحمیل الگوی سبک زندگی خاص با تمکین به تنوع سبکهای زندگی مورد علاقه و توجه عموم مردم است.

در حالیکه از بالای صدا و سیما اولی مطالبه می شود ولی از سمت مخاطب دومی مطالبه می شود. و این چالش و شکاف گرانیگاه جنگ رسانه ملی با رقبای خارجی خود بر سر جذب مخاطب است.

سومین چالش مهم در سازمان شکاف حراست و نظارت- تهیه کننده و برنامه ساز است. که تبدیل به سرکوب خلاقیت و ابتکار و نوآوری که ذات هنر و جذابیت هنر و رسانه است منجر شده است.

شکاف مهم آخر شکاف درآمد و هزینه است. در حالیکه رکود گسترده وجود دارد و بنگاه ها تولیدی نمی کنند که بخواهند آگهی بدهند صدا و سیما مجبور است به سهم خود از بودجه عمومی بسنده کند ولی خط و مشی سیاسی صدا و سیما مقابله با دولت است و طبیعی است که دولت هم خیلی مایل نیست هزینه فحش دادن به خودش را به صدا و سیما پرداخت کند. این باعث می شود که فشار به بدنه و کارکنان صدا و سیما وارد شود و چالشهای درونی خودنمایی کنند.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صدا و سیما و چالش هایی فراتر از سرافراز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X