ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امنیت کمترین اطلاعاتی که هکرها از شما در حالت آنلاین می‌بینند

امنیت/ کمترین اطلاعاتی که هکرها از شما در حالت آنلاین می‌بینند

افتانا/ در اینجا تلاش داریم به شما نشان‌دهیم، حجم اطلاعاتی که از شما و فعالیت‌هایتان بر روی اینترنت به‌سادگی هرچه تمام تر قابل‌دسترسی و افشاسازی است تا چه‌حد بزرگ و چشم‌گیر است.

آیا تاکنون از خود پرسیده‌اید هنگامی‌که آنلاین هستید، چه‌میزان اطلاعات درباره شما روی اینترنت قابل‌دسترسی است؟ اگر به این موضوع می‌اندیشید که در کمال امنیت در پشت سیستم خود نشسته و در‌حال وب‌گردی هستید، کاملا در اشتباهید. بگذارید به شما نشان‌دهیم چه اطلاعاتی از شما به‌سادگی در دسترس است.

شاید تا کنون بارها و بارها درخصوص زمینه‌های افشا و سرقت اطلاعات در فضای سایبری شنیده‌باشید و هشدارهای بسیاری درباره نگهداری از اطلاعات بر اینترنت به شما داده شده‌باشد. برخی از کاربران این هشدارها را جدی می‌گیرند و برخی دیگر خیر.

درحالی‌که اکنون دیگر تصور در معرض افشا بودن اطلاعات شما در اینترنت، یقینی است شاید هیچ‌گاه به این موضوع دقت نکرده باشید که آن دسته از اطلاعاتی که از شما می‌تواند در فضای وب دیده شود در چه حجم و اندازه‌ای است. واقعیت این است که اگر از این موضوع آگاه باشید، کاملا شگفت‌زده خواهید‌شد!

در اینجا تلاش داریم به شما نشان‌دهیم، حجم اطلاعاتی که از شما و فعالیت‌هایتان بر روی اینترنت به‌سادگی هرچه تمام تر قابل‌دسترسی و افشاسازی است تا چه‌حد بزرگ و چشم‌گیر است.

برای دریافت این نکته البته قرار نیست راهی طولانی بپیماییم. کافی است سری به ابزار تحت وب System Scanner به آدرس http://system-scanner.net بزنید تا از میزان اطلاعاتی که از شما در هر‌لحظه آنلاین در‌حال افشا‌شدن است، شگفت‌زده شوید.

همان‌گونه که می‌بینید با ورود به این وب‌سایت، اطلاعات سیستم و موقعیت شما به‌همراه حجم انبوهی از داده‌های جزیی‌تر به‌سرعت نمایش داده‌می‌شود.

اطلاعات یاد‌شده شامل این موارد است: مرورگری که با آن به اینترنت آمده‌اید، سیستم‌عامل شما، مشخصات سخت‌افزارهای سیستم شما، نوع نرم‌افزار امنیتی مورد‌استفاده، آدرس IP شما، سرعت اتصال به اینترنت، موقعیت جغرافیایی و حتی محتویات Clipboard ویندوز و بسیاری از جزییات دیگر درباره شما و سیستم‌تان.

در این وب‌سایت همچنین می‌توانید در‌صورت نیاز به روشن کردن وب‌کم یا میکروفون خود اقدام‌کنید! هرچند درخصوص برخی از اطلاعات و عملیات‌ها لازم است مرورگر خود را به فایرفاکس یا کروم و در مواقعی نیز IE تغییر‌ دهید.

همان‌گونه که می‌بینید، هرچند این ابزار تحت وب در مقصود اصلی، ابزاری برای شناسایی وضعیت سیستم و ارتباط اینترنتی شماست به‌سادگی نشان‌دهنده میزان و حجم اطلاعاتی است که از شما در حین آنلاین بودن (و به‌صرف آنلاین بودن) در‌حال افشا‌شدن است.

این امر بیش از همیشه شما را به صرافت خواهد‌انداخت که باید مراقب اطلاعات خود بر روی اینترنت باشید و با هر اقدام ممکن، ازجمله نصب نرم‌افزارهای امنیتی مناسب از دزدی اطلاعات خود جلوگیری‌کنید.

این ابزار تحت وب هم از نسخه دسکتاپ و هم از نسخه موبایل پشتیبانی‌می‌کند و همچنین افزونه آن برای مرورگر کروم نیز در فروشگاه گوگل وجود‌دارد.


امنیت/ کمترین اطلاعاتی که هکرها از شما در حالت آنلاین می‌بینند

امنیت/ کمترین اطلاعاتی که هکرها از شما در حالت آنلاین می‌بینند

امنیت/ کمترین اطلاعاتی که هکرها از شما در حالت آنلاین می‌بینند

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X