ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمقاله آرمان رئیس‌جدیدصدا و سیما و یادآوری چند نکته

سرمقاله آرمان/  رئیس‌جدیدصدا و سیما و یادآوری چند نکته

آرمان/ « رئیس‌جدیدصدا و سیما و یادآوری چند نکته » عنوان سرمقاله روزنامه آرمان به قلم مصطفی‌ایزدی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

دوران مدیریت آقای محمد سر افراز به عنوان رئیس سازمان صدا و سیما کوتاه‌تر از تصور بود؛ چرا که به طور معمول دوره ریاست بر این نهاد فرهنگی به مدت ۵ سال است. تغییر ریاست سازمان صداوسیما به طور ناگهانی نبود به نحوی که از چند روز قبل در رسانه‌ها شایعاتی مبنی بر استعفا یا برکناری آقای سرافراز شنیده می‌شد اما دیروز با صدور حکم مقام معظم رهبری و انتصاب عبدالعلی علی عسگری به عنوان ریاست این سازمان تغییرکرد و با درخواست استعفای سرافراز موافقت شد. هر چند هنوز علت اصلی استعفای آقای سرافراز مشخص نیست و در برخی اخبار بیماری وی و در برخی دیگر عدم رضایت یا احساس خستگی آقای سرافراز را علت استعفای ایشان ذکر کرده‌اند. در ماه‌های اخیر مشخص شده بود که آقای سرافراز مشکلات فراوانی در اداره و مدیریت سازمان صدا و سیما دارد، همچنین مشکلات بدهی‌های مالی و بودجه‌ای این سازمان و مسائل حاشیه‌ای پیرامون مهاجرت یکی از مدیران جام جم، مخالفت علنی با دولت، تاثیر‌پذیری از یک طیف سیاسی خاص و... نشان داد که وی عملکرد مناسبی در دوران ریاستش نداشته است. البته آقای سرافراز به مدت بیست سال معاون سازمان صدا و سیما بوده ولی زمانی که در راس این مسئولیت بزرگ قرار گرفت، به هر دلیلی توانایی لازم را برای اداره این سازمان نداشت.رئیس جدید سازمان از نزدیکان و دوستان آقای ضرغامی است و در حوزه فنی صدا و سیما مسئولیت داشته است که احتمالا در حوزه تولید خبر، برنامه و مسائل سیاسی هم دارای مسئولیت بوده است. با حضور عبدالعلی علی‌عسگری در راس مدیریت صدا و سیما باید برنامه‌ها و تغییرات زیادی صورت گیرد اولا باید برای بالابردن بهره وری صدا و سیما از تعداد کارکنان این نهاد کاسته شود چرا که این سازمان نمی‌تواند هزاران میلیارد بودجه از دولت دریافت کند و آن مبلغ را به جای تولید برنامه‌های مختلف، صرف پرداخت حقوق کارکنان کند. صدا و سیما بدهی های زیادی دارد و بازنشسته‌های این سازمان هنوز پاداش طول دوران خدمت خود را دریافت نکرده‌اند. همچنین بدهی‌های این سازمان به عوامل تولید هم قابل توجه است. این موارد نشان می‌دهد یکی از مشکلات اساسی صداوسیما عدم بودجه کافی است. نمی‌توان یک سازمان که نیاز به چند صد نیروی انسانی دارد را با چند ده هزار نیرو اداره کرد. از طرف دیگر نمی‌توان با بالا بردن قیمت تبلیغات صدا و سیما، بودجه این سازمان را تامین کرد به طوری که بخش قابل توجهی از زمان این سازمان صرف تبلغات شود و از کیفیت زمانی برنامه‌های تولیدی کاسته شود. فراوانی نیرو یکی از مشکلات اساسی صدا و سیماست که باید تکلیف آن مشخص شود تا کیفیت برنامه‌های تولیدی که به علت نداشتن بودجه کاهش یافته است، اصلاح شود. همچنین لازم است رابطه صداو سیما با دو جناح سیاسی کشور اصلاح شود. رسانه ملی در این سال‌ها رابطه مطلوبی با جناح اصلاح‌طلب نداشته است. این رسانه باید رابطه خود را با آنها براساس عدالت ومنطق اصلاح کند. این امید وجود دارد که آقای علی عسگری از تجربه خود در مسیر اصلاح و رفع نواقص سازمان صداوسیما استفاده کند.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X