ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

در مقابل تحریم‌ها به‌جای نسخه سازش، نسخه اقتصاد مقاومتی بپیچیمقوه قضائیه با ترویج فرقه بهائیت برخورد کند

تسنیم استان مرکزی ائمه جمعه شهرستان‌های استان مرکزی تأکید کردند: شرط پیشرفت در برابر تحریم این است که در مقابل آن تسلیم نشویم و ایستادگی کنیم، نباید نسخه سازش بپیچیم بلکه باید نسخه مقاومت و اقتصاد مقاومتی بپیچیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان مرکزی، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه ساوه که در مصلی امام علی (ع) برگزار شد، با اشاره به اقدامات آمریکا مبنی بر نقض برجام اظهار داشت: آمریکا هر روز برای نقض برجام و برای اینکه بهانه به دست بیاورد و بر تحریم‌های خود اضافه کند ایران را به نقض حقوق بشر متهم می‌کند.

وی ادامه داد: این کارها چیزی جز پروژه آمریکایی نیست دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید در مقابل این‌ها بایستند افراد جسور نباید به سبب وابستگی به گروه خاص فکر کنند یک مسئولیت آهنی دارند که خود را مجاز به هر اقدامی مخالف با شریعت اسلامی بدانند، لذا در این باره باید برخورد و ریشه‌یابی شود.

امام جمعه ساوه خاطرنشان کرد: نیمه شعبان عید عالم منجی بشریت مهدی فاطمه (ص) است، وظیفه ما تعظیم و بزرگداشت این ایام و شناخت صحیح معنویت، اعتقاد به موعود و زمینه سازی برای ظهور و حاکمیت محدودیت است که در این راستا باید تلاش کنیم.

حسینی با اشاره به مفهوم انتظار گفت: ما دو نوع انتظار داریم انتظار منفی که نسبت به اسلام و ارزش‌های اسلامی بی‌توجه باشیم و زمینه را برای انحرافات فراهم کنیم که این تفکر، تفکر امریکایی است.

وی بیان داشت: مفهوم دیگر انتظار، انتظار مثبت که انتظار سازنده و زمینه ساز برای حاکمت مهدی موعود (عج) است که مروج این  تفکر در عصر حاضر امام خمینی (ره) و در ادامه مقام معظم رهبری است، منتظر کسی است که امر به معروف و نهی از منکر کند.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: در ارتباط با مفهوم انتظار آیات فراوانی داریم که انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور حضرت مهدی موعود (ع) است، یکی از بهترین مصادیق انتظار فرج حمایت از نظام مقدس اسلامی  و ولایت فقیه است.

وی افزود: روز سربازان گمنام امام زمان (عج) را در پیش داریم که این سربازان فعالیت برجسته‌ای دارند ولی برای مردم جامعه ناشناخته هستند، در اطراف ما ناامنی‌های بسیاری وجود دارد و تمام شهدایی که برای اقتدار و امنیت این نظام جان خود را فدا کردند و امروز امنیت و آرامش در کشور به سبب سربازان گمنام است که حافظ نظام هستند.

وی افزود: اول خرداد 59 آغاز تحریم اقتصادی ما و ملت ما از سوی آمریکا جنایتکار است گروهی ساده لوح که فکر می‌کنند ما بهانه دست آمریکا دادیم و مسائل هسته‌ای را وسط می‌کشند، ما سال 59 مسائل هسته‌ای داشتیم ما همیشه مورد تحریم ظالمانه از سوی آمریکا قرار گرفته‌ایم.

امام جمعه ساوه بیان داشت: امام راحل فرمودند این تحریم را باید جشن گرفت چون تحریم سبب پیشرفت کشور ما می‌شود، شرط پیشرفت در برابر تحریم این است که در مقابل آن تسلیم نشویم و ایستادگی کنیم، نباید نسخه سازش بپیچیم بلکه باید نسخه مقاومت و اقتصاد مقاومتی بپیچیم که متأسفانه برخی فقط شعار می‌دهند.

امام جمعه آشتیان: امنیت امروز ایران مدیون سربازان گمنام امام زمان(ع) است

حجت‌الاسلام غلامرضا نیشابوری در خطبه‌های نماز سیاسی عبادی آشتیان با توصیه مسلمانان به تقوا گفت: کسانی که می‌خواهند جزء یاران و انصار امام زمان (عج) باشند باید تقوا داشته باشند، مؤمن با کسب صفت تقوا می‌تواند امام عصر (عج) را نصرت و یاری کند، انسان متقین کسی است که نفس خود را محاسبه کند.

امام جمعه آشتیان با تبریک میلاد امام زمان (عج) گفت: اعتقاد به مهدویت رمز موفقیت و سعادت ما است، هر چه بتوانیم از ظرفیت انتظار بیشتر استفاده کنیم موفق‌تر می‌شویم، مهدویت بعد از نبوت مهم‌ترین مسئله شیعه است که سبب پیدایش انقلاب اسلامی شده و ما با دو بال عاشورا و انتظار می‌توانیم بر تمام مشکلات پیروز شویم.

نیشابوری با تبریک سالروز سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: نیروهای اطلاعات سربازان امام و نظام و ولایت هستند، دولت‌ها یکی پس از دیگری می‌آیند و می‌روند اما وزارت اطلاعات همچنان مدافع نظام و ارزش‌ها و مطیع ولایت است و مؤمن‌ترین نیروها آنهایی هستند که در وزارت اطلاعات به نظام خدمت می‌کنند.

وی بیان داشت: امنیت امروز کشور ما مدیون سربازان گمنام امام زمان(ع) است چراکه آنها هستند که از نفوذ عوامل دشمن جلوگیری می‌کنند، برخورد وزارت اطلاعات با باندهای منافقان  و خرابکاران و مفسدان و شبکه‌های جاسوسی بسیار مقتدرانه و قابل تقدیر است.

امام جمعه آشتیان با گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر بیان داشت: با فتح خرمشهر دشمن به صلابت و اقتدار و شجاعت رزمندگان اسلام اعتراف کرد چراکه خرمشهر نماد و مظهر ایثار و اخلاص و فداکاری است و در تاریخ انقلاب اسلامی دفاع مقدس می‌درخشد، پیروزی ما در فتح خرمشهر دو علت اساسی داشت که این علت‌ها عبارت از ایستادگی و پایبندی بر اصول و حضور مردم در صحنه است.

وی ادامه داد: فضای مجازی عرصه جدید زندگی اجتماعی است که تهدیدها و فرصت‌های فراوان دارد و علما وظیفه دارند که فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی را بشناسند و با آن مقابله کنند و به این امر واقف باشند که امروز چه چیز دین را تهدید می‌کند.

امام جمعه آشتیان با محکوم کردن ملاقات فائزه هاشمی با سران فرقه ضاله بهائیت گفت: قوه قضائیه باید با این جرم آشکار و ترویج فرقه بهائیت برخورد قانونی کند تا بدانند فرزند مسئولی بودن برای کسی مصونیت نمی‌آورد، هدف اینها قبح‌شکنی و کاستن از حساسیت مردم نسبت به بهائیت است.

نیشابوری تصریح کرد: مردم باید آگاه باشند که تبلیغ و حمایت از گروهی که وابستگی شدید به صهیونیست‌ها دارد جرم است و فتنه‌گران برای حیات سیاسی خود است که دست به هنجارشکنی و تحریک احساسات مذهبی مردم می‌زنند.

امام جمعه محلات: تکیه بر تقوا و توانمندی‌های داخلی زمینه‌ساز اقتصاد مقاومتی است

حجت‌الاسلام مهدی ربانی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته محلات با اشاره به فرارسیدن ولادت حضرت مهدی (عج) و نیمه شعبان گفت: عدالت محوری مهم‌ترین ویژگی و شرایط انتظار است و مردم و مسئولان باید بیش‌ازپیش به این مهم توجه داشته باشند. داشتن ایمان و تقوای الهی و نیز پاسداری از دین به منظور فرج امام زمان (عج) سفارش شده است.

امام جمعه محلات با اشاره به سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر گفت: رزمندگان اسلام با فتح خرمشهر حماسه بزرگی آفریدند و سبب شدند نقشه‌های شوم دشمنان انقلاب برای اشغال خرمشهر و رسیدن به اهداف خود در نظام جمهوری اسلامی نقش برآب شود.

ربانی بیان داست: آزادی خرمشهر با تکیه بر ایمان، صبر و استقامت به وقوع پیوست و امروز نیز با تکیه بر توانمندی‌های داخلی و در سایه تلاش تلاش اقتصاد مقاومتی به دست می‌آید.

وی ادامه داد: فتح خرمشهر، فتح خاک نبود، بلکه فتح ارزش‌ها بود و رزمندگان و جوانان غیور و عزتمند کشورمان نشان دادند که با تکیه بر ایمان، صبر و استقامت می‌توان کارهای بزرگ و ارزشمندی را انجام داد.

امام جمعه محلات تصریح کرد: حضور داعش در منطقه برای آمریکا و صهیونیست‌ها شرایط مناسب و مطلوبی ایجاد کرده و سبب شده آمریکا داعش و گروه‌های تروریستی را در منطقه مدیریت کند.

ربانی با اشاره به حمایت‌های همه جانبه آمریکا از داعش و گروه‌های تکفیری گفت: آمریکا با حمایت داعش به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق بین مسلمانان است تا با ناامن کردن منطقه صهیونیست‌ها بتوانند در امنیت به سر برند.

وی با اشاره به فرقه ضاله بهائیت عنوان کرد: در فرقه بهائیت هیچ نشانه‌ای از اسلام وجود ندارد و این فرقه ساخته دست انگلیس و استعمارگران است و انحرافات اعتقادی بسیاری در آن وجود دارد. این فرقه دارای انحرافات اخلاقی بزرگی است و با داشتن پرونده قطوری از خیانت‌ها به ملت ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی چهره خود را به اسلام نشان داده است.

امام جمعه خمین: فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ اسلام و ایران است

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نماز عبادی - سیاسی جمعه این هفته خمین گفت: حماسه سوم خرداد و فتح خرمشهر، یک حماسه تاریخی و نقطه عطفی در جهان اسلام برای نشان دادن اقتدار، اتحاد و انسجام مسلمان به بدخواهان است که رزمندگان اسلام با خلق آن دشمنان را وحشت زده کردند.

حسینی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی امنیت و آسایش خود را مدیون خون شهدا و رشادت‌های مردان خدا در هشت سال دفاع مقدس است و ما باید قدردان زحمات، دلاوری‌ها و از جان گذشتگی آنها باشیم.

وی بیان داشت: سربازان گمنام امام زمان (عج) ادامه‌دهنده راه شهدای هشت سال دفاع مقدس هستند و با زحمات شبانه‌روزی خود، سبب حاکم شدن امنیت بر ایران شده‌اند و کشور را به امن‌ترین منطقه در خاورمیانه تبدیل کرده‌اند و امت اسلامی باید قدرشناس زحمات این مجاهدان خاموش باشند.

امام جمعه خمین با اشاره به تأیید نشدن محل استقرار مجتمع پتروشیمی در شهرستان خمین گفت: خمین در استان مرکزی با داشتن بالاترین نرخ بیکاری با مشکلات متعدد اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند و حق این شهرستان است که برای رفع معضل بیکاری در آن اقداماتی انجام شود. ما از تأیید نشدن محل استقرار مجتمع پتروشیمی در خمین گله داریم.

حسینی عنوان کرد: با توجه به اینکه جانمایی و تجهیزات مجتمع پتروشیمی با تلاش مسئولان استانی و شهرستانی و توسط بخش خصوصی محقق شده است، مردم این شهرستان خواستار بازنگری در مخالفت دستگاه زیست محیطی و رفع این مشکل هستند.

امام جمعه زرندیه: مجلس تلاش خود را در راستای رفع مشکلات مردم مضاعف کند

حجت‌الاسلام محمدعلی علم‌الهدی در خطبه‌های نماز عبادی - سیاسی جمعه شهرستان زرندیه با اشاره به معضلات موجود در جامعه گفت: امروز جامعه ما با معضلاتی مانند گرانی، تورم، مشکلات اقتصادی و فرهنگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند که رفع این مشکلات نیازمند فراهم‌سازی تمام امکانات و زمینه‌ها است.

وی افزود: رفع معضلات جامعه یکی از مطالبات مردم از مجلس است و نمایندگان منتخب ملت باید به پاس اعتماد مردم، پاسخ مناسب و منطقی را با اقدامات هدفمند خود در دستور کار قرار دهند.

امام جمعه زرندیه تصریح کرد: نمایندگان منتخب مردم باید بدانند که وام‌دار مردم هستند و باید پاسخگوی اعتماد آن‌ها باشند و نباید هیچ جریان سیاسی در روند خدمت خود دخالت دهند و تنها به فکر خدمت به مردم باشند چراکه آن‌ها مسئولیت سنگینی را بر دوش دارند.

علم‌الهدی با اشاره به تهاجم فرهنگی بیگانگان گفت: دشمنان ایران به سبب اینکه توان مقابله با ایران را ندارند به دنبال راهکار دیگری برای نفوذ به کشور هستند که از جمله این راهکارها جنگ فرهنگی است، هدف آن‌ها از تهاجم فرهنگی به ایران تغییر سبک زندگی ایرانی، اسلامی و تخریب عقیده و بصیرت جوانان این مرز وبوم است.

وی خاطرنشان کرد: هدف آمریکا از محاصره اقتصادی ایران و تحریم‌های 36 ساله، تنها عقده‌شان از سازش‌ناپذیری ایران با آنها است، دشمنان از اقتدار ایران وحشت دارند و از اینکه ایران اجازه نفوذ به هیچ دشمنی را نمی‌دهد سخت ناراحت هستند.

امام جمعه زرندیه با اشاره به سالروز آزاد سازی خرمشهر گفت: سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر است که رزمندگان اسلام با این کار خود و فتح خرمشهر به دنیا اثبات کردند اندیشه تسلط بر ایران سرابی بیش نیست و دشمنان باید آرزوی نفوذ و تسلط بر ایران را به گور ببرند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X