ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مراودات بانکی بزرگترین مشکل بر سر راه توسعه همکاری های اقتصادی

مراودات بانکی بزرگترین مشکل بر سر راه توسعه همکاری های اقتصادی

خبرگزاری صدا و سیما/ رئیس اتاق مشترک ایران و المان گفت : مراودات بانکی اصلی ترین مشکل بر سر راه توسعه همکاری های اقتصادی میان ایران و المان است.

امید یراقی با بیان اینکه برغم برداشته شدن تحریم ها مشکل بانکی میان ایران و المان همچنان باقی است ، افزود : به جز بانک ایران - اروپا در هامبورگ متاسفانه بانک های المانی همکاری های خود را انگونه که باید و شاید شروع نکرده اند .

وی گفت : من به عنوان یک تولیدکننده به این نیاز دارم که اعتبارات اسنادی بازکنم نه اینکه بعد از تحریم ها بصورت نقد پول ها را حواله کنم ، در این بخش هنوز ضعف هایی وجود دارد که در نشست امروز مهمترین گام این امادگی بیمه هرمس برای پشتیبانی این اسناد است.

یراقی افزود : ما بعنوان یک تولیدکننده و صنعتگر مجبور نباشیم که حواله ها را نقدی انجام دهیم که ریسک بالا دارد و از نظر سرمایه درگردشی که در اختیار داریم با محدودیت مواجه شویم.

وی گفت : ظاهرا ایران یک بدهی 500 میلیون یورویی به بیمه هرمس از زمان تحریم ها دارد که توافقات اولیه برای تسویه ان و فعال شدن بیمه هرمس در ایران انجام شده است.

یراقی افزود : سوئیس و ایتالیا بانک هایی را دارند که با تجار و تولیدکنندگان از طریق اعتبارات اسنادی کار را شروع کرده اند ، فاینانس گام بعدی است که برای اقتصاد ما بسیار مهم است .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده