مراودات بانکی بزرگترین مشکل بر سر راه توسعه همکاری های اقتصادی

مراودات بانکی بزرگترین مشکل بر سر راه توسعه همکاری های اقتصادی

خبرگزاری صدا و سیما/ رئیس اتاق مشترک ایران و المان گفت : مراودات بانکی اصلی ترین مشکل بر سر راه توسعه همکاری های اقتصادی میان ایران و المان است.

امید یراقی با بیان اینکه برغم برداشته شدن تحریم ها مشکل بانکی میان ایران و المان همچنان باقی است ، افزود : به جز بانک ایران - اروپا در هامبورگ متاسفانه بانک های المانی همکاری های خود را انگونه که باید و شاید شروع نکرده اند .

وی گفت : من به عنوان یک تولیدکننده به این نیاز دارم که اعتبارات اسنادی بازکنم نه اینکه بعد از تحریم ها بصورت نقد پول ها را حواله کنم ، در این بخش هنوز ضعف هایی وجود دارد که در نشست امروز مهمترین گام این امادگی بیمه هرمس برای پشتیبانی این اسناد است.

یراقی افزود : ما بعنوان یک تولیدکننده و صنعتگر مجبور نباشیم که حواله ها را نقدی انجام دهیم که ریسک بالا دارد و از نظر سرمایه درگردشی که در اختیار داریم با محدودیت مواجه شویم.

وی گفت : ظاهرا ایران یک بدهی 500 میلیون یورویی به بیمه هرمس از زمان تحریم ها دارد که توافقات اولیه برای تسویه ان و فعال شدن بیمه هرمس در ایران انجام شده است.

یراقی افزود : سوئیس و ایتالیا بانک هایی را دارند که با تجار و تولیدکنندگان از طریق اعتبارات اسنادی کار را شروع کرده اند ، فاینانس گام بعدی است که برای اقتصاد ما بسیار مهم است .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مراودات بانکی بزرگترین مشکل بر سر راه توسعه همکاری های اقتصادی » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X