ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر اقتصاد :تا تک نرخی شدن ارز فاصله زیادی نداریم

وزیر اقتصاد :تا تک نرخی شدن ارز فاصله زیادی نداریم

خبرگزاری صدا و سیما/ وزیر امور اقتصادی و دارایی از آماده کردن شرایط برای تک نرخی کردن ارز در نیمه دوم امسال خبر داد.

علی طیب نیا روز در حاشیه افتتاح هشتمین کنفرانس بین المللی بازار سرمایه اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: فاصله نرخ ارز در بازار آزاد و مبادله ای بسیار کاهش یافته است و فاصله زیادی با تک نرخی کردن ارز نداریم.

وی گفت: از مدت ها قبل، بحث درباره تک نرخی کردن ارز را شروع کردیم و بانک مرکزی مشغول این کار بوده و مسائل مربوط به آن در ستاد اقتصادی دولت بررسی می شود.

وی با ابرازامیدواری به اینکه هر چه سریع تر به سوی فراهم کردن شرایط پیش برویم ، ادامه داد: بخش عمده ای از کالاها براساس نرخ ارز آزاد محاسبه می شود و فاصله ارز در بازار آزاد و ارز مبادله ای کاهش زیادی داشته است.

*برنامه گسترده دولت برای توسعه بازار سرمایه

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت برای توسعه بازار سرمایه برنامه ای گسترده ای طراحی کرده که بخشی از آن معرفی ابزارهای نوین و پیاده کردن و اجرای نهادهای مالی جدید است.

علی طیب نیا در جمع خبرنگاران افزود: سهم بازار سرمایه در تأمین مالی در کشور در سال 93 سی هزار میلیارد تومان بود که این رقم در سال 94 به صد هزار میلیارد تومان رسیده وبازار سرمایه ، رشد سه برابری در این خصوص داشته است و به جایگاه واقعی خودش نزدیک می شود.

وی ادامه داد: بنا داریم حالت بانک محور بودن را در بازارهای مالی کشور از بین ببریم و شرایطی را فراهم کنیم تا تأمین مالی بلندمدت متوجه بازار سرمایه کشور باشد و تأمین مالی کوتاه مدت و بنگاه های کوچک بر عهده نظام بانکی کشور قرار بگیرد و این جایگاه منطقی است که امیدواریم به سمت آن حرکت کنیم.

طیب نیا افزود: برای اینکه بتوانیم به رشد اقتصادی 8 درصد دست پیدا کنیم باید بتوانیم بخش قابل توجهی از این منابع مالی را از خارج از کشور تأمین کنیم و جذب منابع از خارج از کشور به نحو مناسب تری امکان پذیر است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه در کشور ابزارهای متنوعی را در بازار سرمایه طراحی کردیم گفت: بنا داریم تا بدهی های دولت را در سال جاری به اوراق تبدیل و این بازار را ساماندهی کنیم.

طیب نیا خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران خارجی به طور روزانه در کشور در حال فعالیت هستند و این روند رو به رشد است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده