ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حجتی: ایجاد کشت و صنعت های کوچک غیردولتی گسترش می یابد

حجتی: ایجاد کشت و صنعت های کوچک غیردولتی گسترش می یابد

ایرنا/ وزیر جهاد کشاورزی گفت: براساس برنامه، ایجاد واحدهای کشت و صنعت و دامپروری های کوچک ازسوی بخش خصوصی در کشور گسترش می یابد.

محمود حجتی روز سه شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی مجتمع گاوداری شیری صنعتی با ظرفیت پنج هزار راس در پارس آباد مغان افزود: بهترین روش برای رسیدن به ارزش افزوده در بخش کشاورزی و دامداری کامل کردن زنجیره تولید است و در این راستا مجتمع های کشت و صنعت نقش مهمی دارند.
وی با بیان اینکه این زنجیره باید از بذر گرفته تا محصول نهایی و آماده مصرف را شامل شود، بیان کرد: راهکار مهمی که با آن می توان بر مشکل کمترین بهره و بیشترین زحمت و رنج کشاورزان غلبه کرد این است که تولید محصول از مزرعه تا سفره و نیز فراورده های آن را تعقیب کرده و زنجیره کاملی از تولید تا مصرف را پیگیری کنیم تا بیشترین بهره برداری و ارزش افزوده را داشته باشیم.
حجتی اظهار کرد: کشاورزی ما باید از حالت سنتی به صنعتی و پیشرفته تبدیل شود ، نیاز است کشاورزی از حالت معیشتی به کشاورزی زنجیره ای تبدیل شود تا ارزش افزوده زیادی داشته باشد.
وی همچنین با اشاره به سرمایه گذاری بزرگ دولت در طرح های آب و خاک کشور گفت: یکی از این سرمایه گذاری ها در استان اردبیل در حال اجراست که جلوه جدیدی از این استان مرزی کشور از نظر زیرساخت ها ، اقتصاد و تولید نمایان خواهد کرد.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین با بیان توجه به ظرفیت های صادراتی کشاورزی بویژه در مناطق مرزی افزود: همسایه های شمالی از جمله روسیه دارای ظرفیت بسیار خوبی برای صادرات محصول کشاورزی ایران است و با توجه به روابط نزدیک دو طرف و رایزینی های انجام شده بین مقام های دو کشور فرصت بسیار مناسبی برای حضور کشاورزان و بازرگانان ایرانی در این بازار بزرگ بوجود آمده است.
وی تشریح کرد: استان های مرزی از جمله اردبیل با توجه به تولید محصولات متنوع کشاورزی ظرفیت مناسبی برای صادرات محصولات تولیدی خود به روسیه و دیگر کشورهای همسایه دارند و با برنامه ریزی انجام یافته شاهد توفیق در این زمینه در آینده خواهیم بود.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، مجتمع بزرگ گاوداری شیری صنعتی پارس آباد مغان با ظرفیت پنج هزار راس از سوی بخش خصوصی و با صرف یک هزار و 320 میلیون ریال اعتباراجرا شده و پیش بینی می شود در عرض یک سال به بهره برداری برسد.
با اجرای این طرح 20 درصد به ظرفیت تولید شیردر گاوداری های صنعتی استان اردبیل افزوده می شود.
پارس آباد مغان در 230 کیلومتری شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده