ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امضای بزرگترین قرارداد هیات کره‌ای با ایرانی‌ها

امضای بزرگترین قرارداد هیات کره‌ای با ایرانی‌ها

فارس/ معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: صبح امروز با حضور هیاتی از کشور کره الحاقیه تفاهم نامه ساخت راه‌آهن اصفهان-اهواز به طول 540 کیلومتر به عنوان بزرگترین قرارداد منعقده در این سفر، به امضا طرفین رسید.

علی نورزاد ضمن بیان این خبر گفت: برآورد اولیه ساخت این خط آهن 4/5 میلیارد یورو است که در این الحاقیه مقرر شد طرف کره‌ای ظرف مدت 4 ماه از روز امضای آن طراحی مفهومی، مطالعات امکان سنجی، پیشنهاد مدل تامین مالی پروژه را ارایه کند .

وی افزود: در صورت تصویب مدل تامین مالی ارایه شده، طرف کره‌ای موظف است تا ظرف مدت شش ماه طراحی پایه به کارفرما ارایه دهد.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، ادامه همکاری با هیات کره‌ای را منوط به تصویب بسته تامین منابع مالی طرح ظرف 4 مدت چهار ماه دانست و اظهار داشت: با تایید طراحی پایه، مشخصات اصلی طرح نهایی می‌شود و اسناد مناقصه در دو حوزه داخلی و بین الملل یعنی در بخش‌های ساخت و تامین کالای مورد نیاز در پروژه به منظور برگزاری مناقصه آماده خواهد شد.

نورزاد زمان لازم برای طراحی این مراحل را تا نهایی شدن قیمت قرارد از امروز، 10 ماه عنوان کرد و گفت: این مراحل از سوی دو طرف در حال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی کاهش 450 کیلومتری فاصله ریلی بین دو استان خوزستان و اصفهان را از مزایای اصلی این پروژه اعلام کرد و گفت: افزایش قابل ملاحظه ظرفیت حمل بار و مسافر بین این دو استان و مناطق مرکزی کشور، کاهش تنگنای ظرفیتی محور جنوب و افزایش بهره‌وری کل شبکه ریلی کشور، تحت پوشش قرار دادن استان چهار محال و بختیاری (شهرستان‌های شهرکرد، بروجرد، لردگان در خط اصلی یا فرعی)، افزایش ایمنی ترابری در منطقه، جوابگویی به تقاضای روزافزون حمل و نقل صنایع مادر به ویژه فولاد در استان خوزستان و صرفه‌جویی قابل ملاحظه در مصرف سوخت از جمله اهداف مطالعاتی احداث این محور است.

نورزاد با اشاره به پیشینه مطالعاتی این طرح پیش از انقلاب عنوان کرد: در گذشته این طرح به دلیل حجم بالای ابنیه فنی اجرایی نشد، اما بر اساس مطالعات قبلی در قالب مطالعات مقدماتی رفع تنگناهای ظرفیتی محور جنوب مورد بررسی قرار گرفت و به عنوان یک راهکار بلند مدت رفع تنگنای ظرفیتی جنوب دارای توجیه اقتصادی شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این طرح به صورت مشارکتی در قانون بودجه سال 1395 دارای ردیف اعتبار است و به علت شرایط توپوگرافی خاص منطقه، مشخصات فنی و ترافیک بالای آن با مشارکت سرمایه‌گذاران کره‌ای احداث می‌شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده