ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نخست وزیر مالزی: مفهوم درست یک کشور اسلامی را مجسم کردیم

نخست وزیر مالزی: مفهوم درست یک کشور اسلامی را مجسم کردیم

ایرنا/ 'نجیب تون رزاق' نخست وزیر مالزی روز سه شنبه در ایالت 'ساراواک' که در آستانه یک انتخابات محلی مهم قرار دارد، گفت که این کشور مفهوم درست یک کشور اسلامی را به تصویر کشیده است.

نخست وزیر مالزی گفت که کشورش از طریق اجرای مقاصد الشریعه به ارائه تعریفی از یک کشور اسلامی که بتوان موفقیت های آن را مورد سنجش قرار داد، دست یافته است.
وی گفت: ما نمی خواهیم تعریف یک کشور اسلامی دلیلی برای درگیری بین مسلمانان باشد. اسلام دین صلح است، نه خشونت.
به نوشته تارنمای 'نیو استریت تایمز'، وی در 'پترا جایا' در حومه شهر 'کوچینگ' مرکز ایالت ساراواک ادعا کرد که مالزی با جمعیت مسلمان حدود 60 درصدی خود توانسته است اسلام را در این کشور ارتقا دهد.
نخست وزیر مالزی همچنین مدعی شد کشورش در مقایسه با کشورهایی که جمعیت مسلمان زیادی دارند به خوبی عمل کرده است.
روزنامه استار نیز در خبری به نقل از 'نجیب تون رزاق' نخست وزیر مالزی نوشت: اگر قصد حفظ قداست اسلام را دارید، دولت را حفظ کنید.
'نجیب تون رزاق' با این عنوان که دولت فعلی در قبال تبدیل مالزی به یک کشور اسلامی موفق، مسئول بوده است، گفت: در اسلام مفهوم مدیریت نمی تواند از مذهب جدا باشد. بنابراین اگر ما می خواهیم اسلام حفظ شود، باید این دولت را حفظ کنیم.
وی تاکید کرد که اگر مردم مدیرانی را انتخاب کنند که متعهد به دفاع از اسلام نباشند، پیامدهای منفی به وجود خواهد آورد.
نخستین شاخص اندازه گیری اسلامی بودن مالزی که فروردین امسال ارائه شد با کسب امتیاز75 درصد، شرایط اسلامی را در این کشور 'بسیار خوب' ارزیابی کرد.
این شاخص از سال گذشته میلادی توسط سازمان توسعه اسلامی مالزی (جاکیم) و با همکاری دانشگاه بین المللی اسلامی این کشور و بنیاد ماموریت های اسلامی تعیین شد. در این معیار و ارزیابی پنج شاخص اصلی حفظ مذهب، ایمان، اصلیت، عقل و خرد و اموال برای سنجش وضعیت اسلامی بودن مالزی مدنظر قرار گرفته است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X