ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جوکار: رژیم صهیونیستی به دنبال احداث تاسیسات هسته ای جدید است

جوکار: رژیم صهیونیستی به دنبال احداث تاسیسات هسته ای جدید است

خانه ملت/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم تمایل رژیم صهیونیستی به ترمیم نواقص موجود در تاسیسات هسته ای خود، گفت: احتمالا رژیم صهیونیستی به دنبال احداث تاسیسات هسته ای جدید است و نمی خواهد که در تاسیسات هسته ای فعلی خود هزینه ای کند.

محمدصالح جوکار با بیان اینکه نهادهای بین المللی نگاه های توام با تبعیضی را نسبت به کشورهای مختلف دارند، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی امروز دارای حداقل 200 کلاهک هسته ای است که برخی از 400 کلاهک هسته ای رژیم صهیونیستی نیز صحبت می کنند، این در حالی است که این رژیم عضو NPT هم نیست.

نماینده مردم صدوق و یزد بیان کرد: رژیم صهیونیسیتی عضو هیچ معاهده ای نیست و فعالیت های هسته ای آن نیز تحت هیچ گونه نظارتی هم قرار نمی گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نهادهای بین المللی یا ابزارهای لازم را در اختیار ندارند و یا اینکه تحت فشارهای متعدد صهیونیست های آمریکایی قرار می گیرند.

جوکار با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به رغم وجود نقص های فنی در تاسیسات هسته ای خود که ممکن است هر لحظه حادثه ای اتفاق بیفتد، همچنان نهادهای بین المللی توجهی به فعالیت های هسته ای رژیم صهیونیستی نمی کنند، متذکر شد: سازمان های محیط زیستی بین المللی باید به این موضوع توجه کنند و اجازه ندهند که یک رژیم همه کنوانسیون ها را نقض کند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی باید توسط نهادهای بین المللی ملزم شود به اینکه نواقص موجود در تاسیاست هسته ای خود را بر طرف سازد، مسامحه در این زمینه نشان می دهد که جان بشریت برای نهادهای بین المللی اهمیتی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که علت تعلل رژیم صهیونیستی برای عدم اقدام موثر در زمینه رفع نواقص تاسیسات هسته ای این رژیم چیست، پاسخ داد: احتمالا رژیم صهیونیستی به دنبال احداث نیروگاه جدید باشد و قصد ندارند که نواقص تاسیسات هیته ای خود را بر طرف سازند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X