ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قدرت تخریب شبیخون فرهنگی دشمن از موشک‌ های نظامی بیشتر است

به گزارش ایرنا، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه های این هفته نماز جمعه قم در مصلای قدس، در رابطه با راه های مقابله با شبیخون فرهنگی، به دو راهکار جدی که زیربنای بقیه راهکارهاست اشاره کرد و افزود: ابتدا مسئولان ما به این باور قطعی برسند که مساله ای به نام تهاجم فرهنگی وجود دارد، در غیر این صورت نمی ‌توان در مقابله با این تهاجم اقدامی انجام دهیم.
وی افزود: در هشت سال دوران دفاع مقدس مردم و مسئولان همه باور کرده بودند که جنگی وجود دارد و همه مقابل دشمن ایستادند، اگر ستادهای مقابله با تهاجم فرهنگی شکل گیرد می ‌توانیم در حوزه جنگ نرم نیز به پیروزی دست یابیم.
حسینی بوشهری در رابطه با راهکار دوم گفت: در دوران دفاع مقدس امکانات ما محدود بود ولی از این امکانات خوب استفاده می کردیم امروز امکانات در رابطه با تهاجم فرهنگی کم نیست ولی از نیروی انسانی و از این امکانات فرهنگی درست استفاده نمی کنیم.
وی تاکید کرد: جوانان امروز نظام اسلامی مانند جوانان دوران دفاع مقدس هستند و با شناختن حقیقت جنگ نرم با تمام وجود وارد صحنه می ‌شوند اما باید شرایط حضور آنها را نیز ایجاد کنیم و جملاتی را بیان نکنیم که جوان انزوا را اختیار کنند.
وی خاطرنشان کرد: جوانان پرشور، انقلابی و دغدغه مند به آرمان های انقلاب و رهبر معظم انقلاب هستند و این جوان را باید تشویق کنیم تا در صحنه بماند و دشمن به هدف های خود نرسد.
وی در رابطه با شبیخون های فرهنگی با اشاره به وجود فضاهای مجازی و شرایط کشور گفت: وضعیت تهاجم فرهنگی بخش قابل توجهی از جامعه و فضای کشور ما را تحت تاثیر قرار داده است.
وی افزود: مرزهایی که در گذشته از امنیت اخلاقی برخوردار بود امروز این مرزها شکسته شده و مورد تهدید قرار گرفته و شبیخون فرهنگی را حتی در سطح کودکستان ها، مدرسه ها، دانشگاه ها و فضاهای عمومی می بینیم که خطرهایی که از ناحیه دشمن برنامه ریزی شده است و همه آنها را تهدید می کند.
حسینی بوشهری با بیان اینکه تهاجم فرهنگی دارای دو جبهه درونی و بیرونی است، گفت: گاهی تهاجم فرهنگی از خارج و ازسوی دشمن است و آنان طراحی می کنند و گاهی متاسفانه تهاجم فرهنگی از درون می جوشد و یک حرکت مرموز داخلی که نقش مزدوری بیگانه را ایفا می کند که این جای تاسف جدی دارد.
وی خاطرنشان کرد: برخی از این افراد دچار بدفهمی و کج سلیقگی هستند اما عده ‌ای به طور حتم از روی تعمد، نقشی که دشمن می خواهد ایفا کند را انجام داده اند.
وی افزود: به همین علت مجموعه‌ هایی که دارای فکر، اندیشه و دلسوزی هستند با فکر و تلاش جدی در راستای مقابله هوشمندانه با تهاجم فرهنگی گام بر‌دارند، چرا که اگر در این مورد غفلت کنیم، آینده نسل جوان جامعه اسلامی تهدید می‌ شود.
وی با بیان اینکه باید مراقب نسل امروز خود باشیم، خاطرنشان کرد: هشت سال دوران دفاع مقدس به پشتوانه جوانان اداره شد، اگر باورها و اعتقادها را از شما بگیرند و به گونه دیگری جلوه دهند و قصد تهدید و توطئه داشته باشند جای نگرانی دارد؛ پس با آرمان های شهدا پیمان ببندید.
حسینی بوشهری در ادامه سخنان خود با اشاره به سالروز ولادت با سعادت حضرت ولی عصر(عج) اظهار کرد: چند حادثه بزرگ در دنیا اتفاق افتاده است و یا اتفاق خواهد افتاد مانند بعثت، غدیر، عاشورا و آخرین حادثه که در جهت تکمیل جایگاه بعثت رخ داده، مساله ظهور و مهدویت می باشد و اگر ما منتظرهستیم باید آداب انتظار را نیز رعایت کنیم و حقیقتا آماده ظهور باشیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا از ابتدای انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: برخی می گویند که ایرن به دلیل انرژی هسته ای تحریم شده است اما انرژی هسته ای که مربوط به اول انقلاب نیست، دو سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی از سال 59 تحریم اقتصادی دشمن آغاز شد.
وی عنوان کرد: تنها راهکار مقابله با دشمن این است که متکی به درون و ظرفیت های داخلی باشیم که تعبیر رسای آن همان اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است و با اتکای به درون می توان بر دشمن پیروز شد.
حسینی بوشهری با اشاره به روز سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر نیز گفت: امام خمینی فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد که واقعیتی انکار ناپذیر است، شرایطی که دشمن ایجاد کرده بود و خوابی که دیده بودند بنا نبود دشمن به راحتی منفعل و عقب نشینی کند.
وی افزود: مردم، پاسداران، بسیجیان و ارتش پیروزی را در آغوش گرفتند، باید قدر شهیدان، رزمندگان و سپاهیان خود را باید بدانیم که در روز خطر اینها در صحنه حضور دارند، بسیج و سپاه حافظ امنیت و استقلال کشور و سدی محکم در برابر نفوذ دشمن هستند که باید تقویت شوند و عنصر سلحشوری و خلوص معنوی عنصر پیروزی این عزیزان بوده که همچنان باید در خود حفظ کنند.
وی با بیان اینکه مردم خوزستان فراموش نمی کنند که موشک های دشمن خانه های آنان را تخریب کرد اما خم به ابرو نیاوردند، گفت: اگر پیروزی داریم به دلیل همین ایستادگی هاست، توصیه ای به هنرمندان عزیز دارم، هنرمندان به جای این که سراغ سریال ها و فیلم هایی که در جامعه تاثیرگذار نیستند بروند، باید خرمشهر و قهرمانان آن را به تصویر بکشند؛ نسل امروز ما شریط جنگ را نمی داند که باید با هنرمندی به تصویر کشیده شود.
حسینی بوشهری همچنین با اشاره به مساله حج گفت: شاید در سال جاری مردم موفق به انجام مناسک حج نشوند، این نه به خاطر این است که مسئولان مساله حج را پیگری نکردند بلکه دنیا باید بداند کارشکنی ها و توطئه های دولت سعودی مانع از این است که مردم ما امسال مناسک حج را انجام دهند؛ برای اینکه دشمن بهانه ای به دست نگیرد و نگوید ایرانی ها نخواستند به حج بیایند، مسئولان تا جایی که امکان دارد باید مساله را پیگیری کنند تا اگر به نتیجه نرسیدند همه بدانند کارشکنی با طرف مقابل بوده است.
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: قم پایگاه تشیع و حرم اهل بیت(ع) است، معظم له به سه نکته اساسی و سه مسئولیت کلیدی روحانیت اشاره کردند که باید سرلوحه برنامه کار کل حوزه های علمیه در سراسر کشور باشد.
وی افزود: هدایت فکری و دینی، هدایت سیاسی و هدایت مردم در عرصه های اجتماعی کار روحانیت است، امروز در برابر فضای مجازی و توطئه ها روحانیت باید پاسخگو باشد؛ روحانیت باید اسلام ناب را عرضه کند تا اسلام بدلی، تکفیری و آمریکایی فضای جهان را اشغال نکند.
وی رهبر معظم انقلاب اسلامی را جلودار معرفی اسلام ناب به جهانیان دانست و گفت: ایشان در همین راستا به جوانان غربی نامه می نویسند که روحانیت باید این کار را دنبال کند، در زمینه هدایت سیاسی هر جا در طول تاریخ روحانیت در حرکت ها حضور پیدا کرد آنجا پیروزی به دنبال آورده که مساله بارز آن انقلاب اسلامی است.
حسینی بوشهری گفت: هرجا روحانیت کنار کشید حرکت ضربه خورده است، در طول تاریخ بسیار دیده شده که وقتی طلبه در تبلیغ متوجه محرومیت های بسیار مردم می شده حتی خانه خود را فروخته و پول آن را برای مردم خرج کرده است تا مردم از امکانات لازم برخوردار باشند.
7406 / 1175

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده