عملیات کانون کوبی در ۳۰۰ هکتار از مزارع آلوده به زنگ زرد گندم

به گزارش خبرنگار مهر، احد طایری ظهر جمعه در گفتگو با خبرنگاران گفت: عملیات کانون کوبی۳۰۰هکتار از مزارع گندم در مناطق آلوده به بیماری زنگ زرد در حال انجام است و کانون کوبی  این بیماری یکی از اقدامات مؤثر در جهت مهار و کنترل این بیماری می باشد.

وی، افزود: جهت کنترل بیماری زنگ زرد گندم اقدامات گسترده ای با استفاده از بازدید های میدانی کارشناسان پهنه های روستایی  و کارشناسان حفظ نباتات و شبکه پیش آگاهی و مراقبت شهرستان هوراند و مشارکت کشاورزان انجام یافته وسمپاشی کانون های اولیه بیماری درمزارع  شهرستان هوراند در سطح ۳۰۰ هکتار در حال انجام بوده و جهت کنترل این بیماری ۱۵۰لیتر سم با نظارت کارشناسان بین کشاورزان توزیع شده است و در صورت لزوم نیز هماهنگی های لازم برای تأمین سموم مورد نیاز کشاورزان انجام یافته است وهمچنین با برگزاری دوره های آموزش و توزیع اطلاعیه فنی در مراکز جهاد کشاورزی و سطح روستا ها کشاورزان با این بیماری آشنا می شوند و راه های مبارزه با آن به کشاورزان آموزش داده می شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هوراند، با اشاره به سرعت بالای تکثیر بیماری زنگ زرد گندم گفت: این بیماری به سرعت تکثیر شده و بوسیله باد در مناطق مختلف منتشر می شود و یک مزرعه را در مدت شش روز نابود می کند و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هوراند همه تمهیدات و امکانات لازم را برای مهار این بیماری بکار گرفته است .

وی، با بیان اینکه اگر این بیماری به موقع کنترل نشود می تواند تا بیش از ۹۰ درصد خسارت زا باشد افزود: کشاورزان محترم بایستی به توصیه های فنی کارشناسان جهاد کشاورزی در رابطه با کانون کوبی بیماری زنگ زرد توجه کرده و آنها را بکار گیرند.

طایری، تصریح کرد استفاده از ارقام مقاوم گندم می تواند نقش مهمی در جلوگیری از آلودگی مزارع گندم به بیماری زنگ زرد را داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عملیات کانون کوبی در ۳۰۰ هکتار از مزارع آلوده به زنگ زرد گندم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X