ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دانشگاه‌ها با معیارهای اسلامی فاصله دارند تکیه بر برجام نوعی وابستگی به غرب است عربستانی‌ها خائن الحرمین شریفه هستند

نمازجمعه شهرستان امام جمعه شهرستان‌های گیلان تأکید کردند: با اشاره به اینکه دانشگاه‌های کشور با معیارهای اسلامی شدن فاصله زیادی دارند و برای ارتقای سطح فرهنگ دینی، علمی و معنوی شهرستان باید همه دستگاه‌های ذی‌ربط در تلاش باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان گیلان، حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا، امام جمعه آستارا در نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان، با اشاره به آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد 1361 و روز مقاومت، ایثار و پیروزی اظهار داشت: در بحث آزادسازی خرمشهر عنایت خدا و دعای امام زمان نقش داشت.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر یک معجزه است و با معیارهای نظامی قابل حل نبود، تصریح کرد: فتح خرمشهر زمینه‌ساز پیروزی‌های دیگر را در دوران هشت سال جنگ تحمیلی برای سربازان نظام به ارمغان آورد.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به اینکه روز میلاد حضرت مهدی موعود(عج) به روز سربازان گمنام امام زمان نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: عزیزان امنیتی ما در وزارت اطلاعات در عمل ثابت کردند که سرباز گمنام امام زمان هستند.

استاد حوزه علمیه آستارا با بیان اینکه در بدنه وزارت اطلاعات کسانی هستند که لیاقت و شایستگی این را دارند که سربازان امام زمان باشند، بیان کرد: امنیت و آرامشی که در سراسر کشور حاکم است همه مرهون رهبری‌های مقام معظم رهبری و فرمانبرداری نیروهای انتظامی و نظامی به‌ویژه وزارت اطلاعات است.

وی با اشاره به آغاز محاصره اقتصادی ایران از سوی آمریکا در سال 1359، مسئله برجام را شکنده دانست و اظهار کرد: یک عده متعقد هستند که با تکیه بر خارج و کنار آمدن با قدرت‌های بزرگ منطقه می‌توان در مسائل اقتصادی و سیاسی کشور پیشرفت کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا با اشاره به بدعهدی‌های آمریکا در مسئله برجام، بیان کرد: تعهداتی که آمریکا و دولت اوباما وعده داده بود تحقق نیافت و به زعم نامزدان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برجام تا زمانی پابرجا و اجرایی است که دولت اوباما بر سر کار باشد.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه تکیه بر برجام نوعی وابستگی به غرب است؛ در مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بر ضرورت حضور نیروها و ظرفیت های داخلی تأکید کرد و گفت: با سپردن کارهای اقتصادی کشور به دست خود مردم در راستای اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل می توان از تمرکز دولت به کارهای اقتصادی کاست.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به اینکه دانشگاه‌های کشور با معیارهای اسلامی شدن فاصله زیادی دارند، خاطرنشان کرد: برای ارتقای سطح فرهنگ دینی، علمی و معنوی شهرستان باید همه دستگاه‌های ذی‌ربط در تلاش باشند.

حجت الاسلام و المسلمین حافظ‌نیا با بیان اینکه حج امسال ایرانی‌ها با کارشکنی‌ها و مانع تراشی‌های عربستانی‌ها انجام نشد، گفت: رژیم منحوس آل سعود شایستگی مدیریت خانه خدا را ندارد و این جنایت در حق مسلمین جهان است.

استاد حوزه علمیه آستارا با اشاره به اینکه عربستانی‌ها خائن الحرمین شریفه هستند، افزود: فاجعه منا و به شهادت رسیدن چندین هزار انسان بی دفاع در اثر بی کفایتی‌های رژیم آل سعود، هیچ وقت از صحفه روزگار پاک نمی شود.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه هر فکر و هر ایده‌ای که در تقابل با افکار ولایت فقیه و رهبری باشد از طرف ملت و امت مردود شناخته می‌شود، تأکید کرد: بهائیت دشمن اسلام است و برخی‌ها در کشور با زیر پا گذاشتن احکام و حدود اسلامی به حمایت از این فرقه اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بهائیت به‌دلیل نداشتن ریشه آسمانی در قانون اساسی کشور مورد احترام نیست، اعلام کرد: دفاع کردن از حقوق فرقه‌های انحرافی خدشه‌دار کردن آبروی جمهوری اسلامی ایران و انقلاب است و قوه قضایی باید با این ناهنجاری‌ها و قانون شکنی‌ها برخورد قانونی داشته باشد.

امام جمعه سیاهکل: راه مقابله با تحریم‌ها استفاده از اقتصاد مقاومتی است

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا شکسته‌دل امام جمعه سیاهکل، در خطبه‌های عبادی سیاسی نمازجمعه این شهرستان، ضمن تبریک فرا رسیدن نیمه شعبان سالروز ولادت باسعادت امام زمان(عج) اظهار داشت: هر صبح زندگی را با امام زمان(عج) شروع کنیم و با یاد ایشان به پایان ببریم.

وی با بیان اینکه نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی چند روز دیگر به قرآن کریم سوگند می‌خورد و باید به سوگند خود پایبند باشند، گفت: پیروی از ولایت فقیه مهم‌ترین ویژگی یک نماینده است.

امام جمعه سیاهکل با بیان اینکه طبق آمار بیش از 70 درصد از نمایندگان مجلس دهم برای اولین بار به بهارستان ورود می‌کنند، تأکید کرد: یک نماینده خوب باید سیاست‌گذارترین باشد نه سیاست‌زده ترین؛ آن‌ها وامدار وظیفه‌ای هستند که مردم بر دوششان گذاشته‌اند.

شکسته‌دل با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید به دور از سیاست بازی‌ها به وظایف اصلی خود اهتمام بورزند، تصریح کرد: آرزوی موفقیت برای نیکفر نماینده خوب و ارزشی شهرستان در مجلس شورای اسلامی را دارم و امیدوارم که وی به بهترین شکل به وظایف خود در مجلس عمل کند.

وی با بیان اینکه از خط قرمزها نباید عبور کرد، این رمز پیروزی ما است، گفت: راه مقابله با تحریم‌ها استفاده از اقتصاد مقاومتی است، تحریم را باید تحمل کنیم و یا اینکه مردم به‌وسیله اقتصاد مقاومتی وارد میدان شوند.

امام جمعه سیاهکل با اعلام این خبر که کار گروهی تحت عنوان کارگروه اقتصاد مقاومتی در هفته جاری در سیاهکل افتتاح می‌شود، اظهار کرد: باید یک تابلوی اقتصاد مقاومتی در سیاهکل برافراشته شود و قرارگاه فرهنگی نمازجمعه نیز قرار است تشکیل شود و از همه می‌خواهم  در این امر کمک کنند.

شکسته‌دل ضمن تبریک سالروز فتح خرمشهر، تصریح کرد: امام(ره) فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد، دشمن انتظار نداشت این‌طور شکست بخورد، این حاصل ایستادگی است و حال ما باید در زمینه تحریم‌ها ایستادگی کنیم؛ اگر در راه حق ایستادگی کنیم، خدا تحریم‌ها را بر می‌دارد.

وی افزود: ما هشت سال دفاع کردیم و یک وجب خاک خود را به دشمن ندادیم، در بحث سوریه هم همین‌طور است تا قیامت هم که باشد ایستادگی می‌کنیم.

امام جمعه موقت تالش: حقوق بالای بعضی از مسئولان در مقایسه با زندگی سخت توده مردم توجیه پذیر نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام محمد امین نقدی امام جمعه موقت تالش در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: سوم خرداد روز مقاومت، فداکاری و ایثار بود که منجر به آزادسازی خرمشهر قهرمان شد.

امام جمعه موقت تالش با بیان اینکه فتح خرمشهر، پیروزی انقلاب در برابر استکبار جهانی و هم پیمانان آنان بود و این پیروزی فقط فتح خاک نبود بلکه فتح در برابر کفر بود، تأکیدکرد: باید این پیروزی را از جهات مختلف سیاسی و اجتماعی و اقتصادی با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری تداوم داد.

حجت الاسلام نقدی افزود: امنیت امروز کشور در گرو زحمات نیروهای امنیتی و نظامی است و باید از زحمات شبانه روزی نیروهای امنیتی، انتظامی، نظامی و نیروهای مسلح برای ایجاد امنیت در کشور، تقدیر و قدردانی کنیم.

امام جمعه موقت تالش با اشاره به روز 15 شعبان روز جهانی مستضعفان و میلاد امام زمان(عج) تصریح کرد: با فضیلت‌ترین اعمال در زمان غیبت انتظار فرج است.

وی با اشاره به روایتی از امام جعفرصادق(ع) درباره زمان غیبت و شخصیت امام زمان(عج) بیان کرد: خدایا در زمان غیبت امام زمان(عج) امامت را به من بشناساند که اگر کسی امام زمانش را نشناسد گمراه است و سه اصل خداشناسی و پیامبرشناسی و امام‌شناسی منجر به هدایت می‌شود در غیر این صورت به گمراهی می‌انجامد و هیچ زمانی زمین بدون حجت نمی‌تواند باشد چرا که حجت واسطه فیض بین خدا و مرد است.

حجت الاسلام نقدی در انتقاد از حقوق بالای بعضی از مسئولان و زندگی سخت توده مردم مسئولان را مورد خطاب قرار داد و تذکر داد:که آیا با این شیوه می‌توان ادعا کرد ما منتظران امام زمان عج هستیم واز قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی و دولت محترم می‌خواهیم با همه نوع مظاهر فساد چه خرد و چه کلان مقابله شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده