ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حفظ ساختار تحریم‌ها و اعمال تحریم‌های جدیدگستاخی و بی‌شرمی و زورگویی مقامات آمریکایی نسبت به ملت ایران

تحریم ائمه جمعه خوزستان تاکید کردند: حفظ ساختار تحریم‌ها و اعمال تحریم‌های جدید و گستاخی و بی‌شرمی و زورگویی مقامات آمریکایی نسبت به ملت ایران بیانگر کینه ابدی آنان نسبت به ارزش‌های انسانی و اسلامی ما‌ست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان خوزستان، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور امام‌ جمعه آبادان در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه امروز اظهار داشت: روز سربازان گمنام امام زمان یادآور تلاش و رشادت‌های این بردارانمان در عرصه‌ها و زمان‌های مختلف در کشور است.

وی بابیان اینکه دشمن در ابعاد متفاوت و در عرصه‌های مختلف در حال ضربه زدن به جمهوری اسلامی است، عنوان کرد: در یک‌زمان با ما در حال جنگ نظامی بود و زمانی محاصره اقتصادی می‌کرد و امروز انواع و اقسام تهاجم‌ها را انجام می‌دهد.

امام‌جمعه آبادان اعلام کرد: زمانی که رسانه‌ها دستاوردهای ستاد مبارزه با مواد مخدر را نشان می‌دهد تازه متوجه می‌شویم که سربازان گمنام امام زمان با ازخودگذشتگی و کم‌توقعی با چه شدتی به انجام‌وظیفه می‌پردازند.

خطیب نماز جمعه آبادان با اشاره به سالروز آغاز محاصره اقتصادی ایران از سوی آمریکا در سال 1359، بیان کرد: آمریکا از روز اول با اسلام از نوع ناب محمدی دشمنی داشت.

حجت‌الاسلام ابراهیمی پور گفت: اسلام وهابی هیچ‌وقت خطری برای آمریکا نداشته است چراکه در این تفکر کودکان و روحانیون در کشورهای مختلف به قتل می‌رسند و هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید.

وی افزود: مشکل اساسی آمریکا اسلامی است که ظلم و دروغ را محکوم می‌داند و از انسانیت دفاع می‌کند. به همین دلیل دشمنی آمریکا تا زمانی که این نوع اسلام حاکم باشد خاتمه نم یابد.

امام‌جمعه آبادان جنگ 8 ساله تحمیلی را در همین راستا دانست و بیان کرد: در آن زمان تصور می‌شد که می‌شود حکومت بر پایه اسلام ناب محمدی را با جنگ نظامی از بین برد اما این تئوری نیز با شکست مواجه شد.

امام جمعه بندر هندیجان: مسئولین هندیجان برای معرفی امام زمان(عج) کاری نکرده‌اند

امام جمعه شهرستان هندیجان در خطبه های نماز جمعه گفت: نیمه شعبان مصادف است با ولادت با سعادت حضرت مهدی موعود(عج) در سال 255هـ . ق همچنین روز جهانی مستضعفان عالم را به همه شیفتگان اهل بیت تبریک و شاد باش عرض می‌کنم.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین علی شمیل‌پور در ادامه خطبه‌ها اظهار داشت: همه عالم منتظر منجی هستند، اما در خصوص نحوه ظهور و مکان‌ها و دیگر علایم اختلاف وجود ‌دارد.

شمیل‌پور ‌افزود: دیدگاه‌های منفی و مثبت وجود دارد که منفی‌بافان دلایل نامناسب را ذکر می‌کنند. یکی از اینها این است که می‌گویند هرگاه فساد زیاد شود امام زمان ظهور می‌کند و این دیدگاه منفی است. امام زمان برای رشد و تکامل انسان می‌آید و او را به مرتبه ی والا می‌رساند. 

وی افزود: انسان اشرف مخلوقات است لذا چهره بالا و والای آدمیت را متبلور می‌کند، ما باید زمینه را فراهم کنیم و آمادگی خود را اعلام کنیم و در عمل آن را ثابت کنیم، شیعیان قائل دیدگاه مثبت هستند چرا که انتظار فرج افضل و بهتر از همه اعمال است و باید برای ظهور عمل کنیم.

وی در خصوص برنامه‌های معرفی امام زمان (عج) بیان کرد: حقوق مسئولان از امام زمان(عج) است، اما هیچ عملی برای معرفی امام زمان از سوی مسئولان به خصوص (اداره ارشاد ، تبلیغات اسلامی و شهرداری) در هندیجان نیست، هیچ نام و تابلو و پرچم برای نشان دادن نام امام زمان (عج) در هندیجان نیست متأسفانه مسئولین هندیجان برای معرفی امام زمان (عج) هیچگونه کاری انجام نداده‌اند.

امام جمعه هندیجان تاکید کرد: ما باید به فکر دیگران باشیم که منتظر و زمینه‌ساز ظهور باشند، باید بدانند انتظار چیست و باید منتظر چه کسی باشند و  امام زمان در مورد ظهور خود می‌فرمایند ای مردم دعا کنید ظهور من نزدیک‌تر شود.

وی افزود: ما انتظار داریم همه هیئت‌های مذهبی در سطح شهر ایستگاه‌های صلواتی و جشن برگزار کنند و نگذاریم امام زمان (عج) ما تنها بماند.

امام جمعه هندیجان ادامه داد: روز سربازان گمنام امام زمان(عج) فرزندان وزارت اطلاعات است و این سربازان گمنام طبق چارچوب شرعی و قانونی عمل می‌کنند و نمی‌گذارند نا‌اهلان به مراتب بالا برسند. همه کارهای وزارت اطلاعات طبق قوانین و شرع است و کار آنها امنیت‌سازی و تبعیت از ولی فقیه است.

شمیل‌پور گفت: مصرف بی‌رویه کار زشت است و اسراف کار حرامی است، نباید گاز و برق و آب را هدر دهیم.

وی اظهار کرد: سوم خرداد سالروز فتح غرور آفرین خرمشهر روز مقاومت و ایستادگی است این روز را تبریک عرض می‌کنم. صدام مدعی بود که خرمشهر را جزء عراق بکند و همه مستکبران پشت  صدام ملعون بودند و آن آمریکای جنایت کار علنا صدام را حمایت می‌کرد اما دست خدا بالاتر از همه دست‌ها‌ست پس باید با خداوند باشیم تا همه سد‌های دشمنان و شیطان را بشکنیم.

وی در پایان افزود: امروز افزایش جمعیت و فرزند‌آوری بسیار مهم است و ‌طبق پیشرفت کشور نیاز به نیروی جوان داریم تا چند سال دیگر ممکن است جمعیت کشور پیر شوند لذا دشمنان برای شکست ما همت می‌گمارد و بدانیم که رزق و روزی فرزندان بنی‌آدم با خداست.

امام جمعه دزفول: موکب مردمی مردم دزفول در کربلای معلی راه‌اندازی شد

امام جمعه دزفول گفت: با هدف پاسداشت فرهنگ مهدویت موکب مردم دزفول در کربلای معلا راه اندازی شد تا خدمات مورد نیاز زائرین حسینی بپردازد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید‌محمد‌علی قاضی در خطبه‌های نماز جمعه دزفول اظهار داشت: جهان بشریت در طول سال‌های اخیر دوران پر‌فراز و نشیبی را در طی کرده‌ ولی باید بدانیم که تکامل انسان بدون فرهنگ مهدویت امکانپذیر نیست.

وی افزود: فرهنگ مهدویت، زمینه‌ساز رشد و تعالی الگوی اسلامی و انقلابی ما‌ست و ما باید گسترش فرهنگ انتظار را برای برای رشد و تعالی الگوی اسلامی و ارزشی خود مورد توجه قرار دهیم.

امام جمعه دزفول عنوان کرد: انحرافات اخلاقی جامعه را در مسیر سقوط قرار می‌دهد و به همین دلیل باید به کاهش معضلات اخلاقی و رشد فرهنگ اسلامی و انقلابی را مورد توجه قرار دهیم و این محور با رشد و تعالی فرهنگ انتظار و مهدویت ممکن است.

وی گفت: عصر غیبت، عصر شک و دو دلی‌ها‌ست و در این عصر است که فتنه‌ها و آسیب‌های اجتماعی رشد پیدا می‌کند و به همین برای ما باید فرهنگ مهدویت را درک کنیم و در عمل نه ظاهر دنبال رشد این فرهنگ باشیم چرا که اگر از این فرهنگ به دور باشیم در مسیر اجرای اهداف فرهنگی و انقلابی آسیب خواهیم دید.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین قاضی بیان کرد: ایران اسلامی امروز با تکیه و توجه بر همین فرهنگ انتظار و سیر عملی و اعتقادی اهل بیت (ع) به امن‌ترین کشور منطقه و حتی جهان تبدیل شده است.

وی افزود: سال روز حماسه چهارم خرداد و روز مقاومت مردم دزفول در پیش است و به همین جهت تمام مسئولان و بخش‌های مختلف شهری و استانی باید با زنده نگاه داشتن و ترویج پیام این روز تاریخی در پاسداشت فرهنگ ایثار و مقاومت رزمندگان و شهدای هشت ساله دفاع مقدس پیشگام شوند.

امام جمعه دزفول گفت: یکی از کارهای خوبی که به مناسبت نیمه شعبان در دزفول طراحی و اجرا شده راه اندازی موکب مردم دزفول در کربلای حسینی با هدف پذیرایی از زائرین سالار شهدا است که یک امر خیر و مؤثر در ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) است.

امام جمعه اندیمشک: مسئولان پیر شدن جمعیت کشور را جدی بگیرند

حجت‌الاسلام و‌المسلمین نعمت‌الله خدامی نیز در خطبه‌های نماز جمعه اندیمشک اظهار داشت: سالروز فتح خرمشهر که به نام روز ایثار، مقاومت و پیروزی نام‌گذاری شده از افتخارات دفاع مقدس، عنایات خدا به ملت ایران و از ایام‌الله فراموش‌نشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی است، چرا که فتح خرمشهر با توکل بر خدا و ایستادگی رزمندگان روی داد.

وی افزود: سربازان گمنام امام زمان (عج) را مجاهدت خاموش  است که این مجاهدت نشأت گرفته از ایثار و فداکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) است؛ سربازان گمنام وزارت اطلاعات جان خود را برای استحکام پایه‌های امنیت و اقتدار نظام در طبق اخلاص گذاشته‌اند چرا که  در واقع سربازان گمنام این وزارتخانه حافظان امنیت کشور هستند و البته در این مسیر هیچ نام و نشانی نیز از خود به جا نمی‌گذارند و به‌عنوان سربازان گمنام زمان تلاش می‌کنند.

امام جمعه اندیمشک عنوان کرد: اگر امروز آمریکا و اروپا بیانیه صادر و اعلام کرده‌اند که بانک‌ها می‌تواند با کشورمان ‌ارتباط‌‌ داشته باشند این عقب‌نشینی نیز نتیجه مقاومت ملت ایران است، چرا که حفظ ساختار تحریم‌ها و اعمال تحریم‌های جدید و گستاخی و بی‌شرمی و زورگویی مقامات آمریکایی نسبت به ملت ایران بیانگر کینه ابدی آنان نسبت به ارزش‌های انسانی و اسلامی ما‌ست.

وی گفت: هر انسان آزاده‌ای که خواهان عدالت است مسلماً به منجی عالم بشریت معتقد است و برای فراهم کردن مقدمات آن تلاش می‌کند، چرا که حتی ادیان و مذاهب نیز به منجی اعتقاد دارند  و ما باید بدانیم که حکمت پروردگار متعال غیبت آخرین ولی خود را می‌طلبد و وجود حضرت ولی عصر (عج) عین برکت است.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین خدامی بیان کرد: ما باید فرهنگ انتظار و مهدویت را در جامعه رشد و گسترش دهیم و باید بدانیم چهار راهکار برای سپری کردن دوران انتظار و حفظ خود در این دوران وجود دارد که خود سازی فردی، جامعه‌سازی، حل نشدن فساد محیطی، پایداری در برابر رهبری‌های فاسد و مبارزه با فساد  هستند.

امام جمعه اندیمشک اظهار کرد: بهتر است ارکان نظام جمهوری اسلامی، کارشناسان جامعه به نقد فضای برجام، مذاکرات و دستاوردهای روی کاغذی آن بپردازند قبل از اینکه دیگران این کار را انجام دهند.

وی افزود: دولت و مجلس با عزمی جدی نسبت به مسئله پیر شدن جامعه طرح و برنامه‌ریزی داشته باشند و به‌صورت جدی آن را دنبال کنند تا روند پیر شدن کنونی جامعه و نسل‌های آینده را با مشکلات مختلف اجتماعی و اقتصادی مواجه نشود و مطابق با رهنمودهای مقام معظم رهبری همه ما در برابر این وظیفه مسئول هستیم.

انتهای پیام/‌

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X