ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده دبیرکل سازمان ملل به وزارت خارجه لبنان فراخوانده شد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، جبران باسیل نامه ای را که خطاب به بان کی مون مبنی با مخالفت لبنان با اقامت طولانی مدت آوارگان سوری در این کشور به هر شکل و تحت هر بهانه ای نوشته شده است، تسلیم خانم کاگ کرد.
دولت لبنان هم در جلسه دیروز(پنجشنبه) خود با هرگونه اقامت دائم و اعطای شناسنامه لبنانی به آوارگان سوری مخالفت کرد و وزیر خارجه لبنان این موضع دولتش را هم به نماینده بان کی مون مورد تاکید قرار داد.
بان کی مون بتازگی به لبنان سفر وعلاوه ملاقات با مقامات ارشد لبنانی از اردوگاه آوارگان سوری در لبنان دیدن کرد.
دولت لبنان با این بخش گزارش دبیرکل سازمان مبنی بر اقامت آوارگان سوری در کشورهای میزبان و ضرورت ادغام آنها در جوامع این کشورها و اتخاذ سیاست هائی از سوی آنها از جمله اعطای شناسنامه به آنها مخالفت کرده است.
در نامه وزیر خارجه لبنان به بان کی مون علاوه بر اعلام مخالفت قاطع دولت لبنان با اقامت طولانی و دائم آوارگان سوری در این کشور و اعطای شناسنامه لبنانی به آنان، آمده است: تنها راه حل بحران سوریه بازگشت سریع و امن آوارگان سوری به کشورشان است.
براساس آمارها ، بیش از یک و نیم میلیون آواره سوری و حدود 500 هزار آواره فلسطینی در اردوگاه ها و شهرها و شهرک های لبنانی زندگی می کنند و این وضعیت طولانی مشکلات اقتصادی ، اجتماعی و امنیتی برای لبنان به دنبال داشته است.
لبنان حدود ده هزار کیلومتر مربع وسعت و حدود چهار میلیون نفر جمعیت مقیم دارد و گفته می شود بین 10 تا 12 میلیون لبنانی هم در کشورهای دیگر اقامت دارند که دولت لبنان درصدد است به آنان در صورت تمایل شناسنامه لبنانی بدهد.
خاورم ** 1324

خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X