ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشکلات امروز جامعه با فرهنگ دفاع مقدس حل شدنی است

سردار مظاهر مجیدی روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر همدان افزود: باید فرهنگ دفاع مقدس را در جامعه حاکم کنیم.
وی عنوان کرد: شهید شمسی پور 30 سال برای این کشور خدمت کرد و بازنشسته شد اما باز با احساس تکلیف به میدان جنگ در سوریه رفت و در دو ماه حضور خود در سوریه نیروهای سوری را چنان آموزشی داد که در برابر دشمنی که همه تجهیزات را در اختیار داشت ایستادگی کردند و همه اینها نشات گرفته از انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به این نیروها بود.
وی تصریح کرد: باید از این روحیه استفاده کنیم چرا که یکی از آمریکائیان گفته است که در تمام اعراب مانند سردار سلیمانی وجود ندارد.
سردار مجیدی ادامه داد: اینها فرزندان ایران اسلامی هستند که در برابر ولایت و کشور کوتاهی نمی کنند و باید مشکلات کشور خود را با این نگاه مرتفع کنیم.
وی گفت: امروز توان ارتش و سپاه ما به جایی رسیده که می تواند از بهترین امکانات استفاده کند و موشکی با برد بالا و خطای کم بسازد پس ما چگونه نمی توانیم با این توان مشکلات را حل کنیم.
وی با بیان اینکه همه مشکلات را نباید متوجه برجام کرد افزود: برخی فکر می کنند اگر مشکل ما در مسائل هسته ای رفع شود همه مشکلات رفع خواهد شد اما اینگونه نیست آنها روی کاغذ می نویسند اما در عمل کاری نمی کنند هر روز بهانه می آورند و مسائل جدیدی مانند برجام یک، دو و سه را بیان کرده یا انرژی هسته ای را بهانه می کنند.
سردار مجیدی ادامه داد: هر چه بیشتر ما به سمت آنها رفتیم آنها ایران را بیشتر محور شرارت عنوان کردند و حضور ایران در عراق و سوریه را مثال می زنند.
وی تصریح کرد: در حالی که اگر دشمن حمله کرد و ضریح امامان شیعه را تخریب کند و ما فقط نظاره گر باشیم دیگر نمی توانیم نام خود را شیعه بگذاریم.
وی بیان کرد: چرا باید آمریکا بیاید و مشکل ما را حل کند آیا این خیانت نیست.
جانشین فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) گفت: تمام شهدای ما بر اساس تکلیف قدم برداشتند و برای جامه اسلامی رفتند و شهید شدند و ما امروز تکلیف بزرگی در برابر دفاع از خون آنها داریم.
وی ادامه داد: در شرایط سخت جوانان ما عقب نشینی نکردند ما نیز نباید آگاهانه عقب بکشیم، برای مسائل هسته ای تلاش زیادی شده است نباید به راحتی از آن بگذریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور نیروهای عملیاتی استان همدان در عملیات بیت المقدس ادامه داد: این عملیات یکی از عملیات های مهم دفاع مقدس بود که در سال 61 در سوم خرداد اتفاق افتاد.
وی بیان کرد: در دوران جنگ راهی جز عملیات نظامی نداشتیم چرا که دشمنان، صدام حسین را مجهز کردند تا در 31 شهریور با اهداف جدا سازی استان خوزستان و دستیابی به پایتخت ایران و براندازی انقلاب اسلامی ایران جنگ را به کشور ما تحمیل کند.
سردار مجیدی بیان کرد: خرمشهر سه بار قبل انقلاب و یکبار در زمان جنگ تصرف شد و هر بار که قبل از انقلاب وقتی خواستند برای بازگرداندن خرمشهر با بیگانگان مذاکره کنند آنها امتیازات بالایی را گرفتند تا بار دیگر خرمشهر را به ما واگذار کنند اما وقتی جنگ شروع شد فکر کردند کمتر از سه روز خرمشهر را خواهند گرفت.
وی گغت: دشمن وقتی خرمشهر را گرفت روی دیوارها نوشتند ما آمده ایم تا بمانیم و امروز وقتی شکل آرایش دشمن را در منطقه نگاه می کنیم می بینیم که دشمنان مجدانه آمده بوند تا بمانند.
وی عنوان کرد: آنها می خواستند تا دیگر خرمشهر را به ما پس ندهند، در زمان بنی صدر اجازه ندادند بسیج و سپاه در کنار هم قرار بگیرند به این دلیل نتوانستیم عملیات بزرگی داشته باشیم تا زمانی که بنی صدر از ریاست جمهوری عزل شد و پس از آن با وحدت عملیات های بزرگی رخ داد.
وی بیان کرد: با این عملیات ها جوانان ما توانستند در کمتر از 23 روز در فصل گرم خرمشهر در شرایط سخت زیر هجمه های سنگین خرمشهر را آزاد کنند ما و شهدای بزرگی را تقدیم کردیم که 28 نفر از آنها از استان همدان بودند.
وی اظهار کرد: حاج حسین همدانی در این عملیات جانشین شهید شهبازی شد و خدا خود این گوهر گرانبها را در این هشت سال حفظ کرد تا در سن 65 سالگی به شهادت رسیدند، این شهید والا مقام نقش مهمی در این عملیات ها از خود نشان داد.
وی بیان کرد: وقتی تجهیزات و نیرویی که در اختیار داشتیم را با امکانات دشمن مقایسه می کنیم می بینیم هیچ کدام از امکانات ما قابل قیاس با دشمن نبود اما تکلیفی که ایجاد شده بود ما را موظف به اجرای این وظایف می کردند.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X