ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیت الله علوی گرگانی:تشکیل نهادهای خیریه از ابتکارهای امام راحل بود

به گزارش ایرنا، وی روز جمعه در دیدار هیات امنای مجمع خیرین سلامت کشور و مرکز خیریه عترت فاطمی افزود: امام خمینی (ره) با عمق تفکری که داشتند فرمان تشکیل نهادهای حمایتی و خیریه را در همان ابتدای پیروزی انقلاب صادر فرمودند تا محرومان جامعه مانند سایر مردم از خدمات اجتماعی بهره مند شوند.
وی ادامه داد: پس از امام راحل، رهبر معظم انقلاب نیز همین راه را ادامه و با حمایت از نهادهای مردمی و خدمت رسان، بسترهای کمک به محرومان جامعه را گسترش دادند.
آیت الله علوی گرگانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کمک به محرومان عبادت الهی است گفت: همه انسان ها تا زمانی که زنده اند در برابر جامعه پیرامون خود مسئول هستند و باید در حد توان برای رفع مشکل های مردم به خصوص قشرهای ضعیف تلاش کنند.
وی با بیان اینکه بازنشستگی و تمام شدن دوره خدمت دلیل خوبی برای رها کردن مسئولیت های اجتماعی نیست افزود: افراد جامعه هر کدام نسبت به موقعیتی که در آن قرار دارند، باید برای رفع مشکل های محرومان و حمایت مادی و معنوی از آن ها تلاش کنند.
همچنین در این دیدار دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور گفت: رهبر معظم انقلاب همواره تاکید دارند که دولت ها سیاستگزار و مردم مجری فعالیت های اجتماعی در سطح کشور باشند.
سیدرضا نیری ادامه داد: بر اساس اولویت بندی های صورت گرفته، موضوع سلامت از جمله مهم ترین حوزه هایی می باشد که لازم است مردم در آن حضوری فعال داشته باشند.
وی بیان کرد: مجمع خیرین سلامت کشور پس از سال ها فعالیت و کسب تجربه های ارزشمند، تلاش کرده است تا با استفاده از ظرفیت های مردمی به کمک دولت ها بیاید و سطح سلامت افراد جامعه را ارتقا دهد.
وی با اشاره به اینکه مجمع خیرین سلامت در حال حاضر 220 شعبه فعال در سطح کشو دارد افزود: شش هزار معتمد در شهرها و استان های مختلف در قالب شبکه ای سراسری مسئولیت خدمت رسانی به مردم را در حوزه سلامت به عهده گرفته اند.
نیری با بیان اینکه 70 هزار خیر در سراسر کشور در مجمع خیرین سلامت عضو هستند گفت: این نهاد حمایتی توانسته است با جذب 40هزار میلیارد ریال از محل کمک های مردمی، چهار هزار و 300 مرکز درمانی، بیمارستان، درمانگاه و خانه بهداشت را در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور قرار دهد.
وی افزود: مجمع خیرین سلامت با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی ارتباط خوبی دارد و با همکاری آن ها در بسیاری از شهرها از جمله زابل، بیرجند و شهرکرد برای آسان شدن دسترسی مردم به خدمات حوزه سلامت، مراکز درمانی و بیمارستان احداث کرده است.
وی ادامه داد: مجمع خیرین سلامت با بهره گیری از ظرفیت های مردمی و تشکیلات منسجم در سطح کشور با تمام توان برای ارتقای سطح سلامت مردم به ویژه در منطقه های محروم تلاش خواهد کرد.
هیات امنای مجمع خیرین سلامت کشور در سفری دو روزه به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو کردند.
/7405/ 1175/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده