ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ستاری: مراکز شتاب‌دهی اجرایی‌کردن طرح‌های موفق را دنبال کنند

ستاری: مراکز شتاب‌دهی اجرایی‌کردن طرح‌های موفق را دنبال کنند

تسنیم/ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در نشست هم اندیشی فعالان نوآوری کشور با اشاره به اینکه برگزار کنندگان استارت‌آپ‌ها عضو خانواده اقتصاد دانش بنیان هستند،‌ هماهنگی، هم‌افزایی و هم‌دلی این خانواده را ضرورت ترویج و تثبیت گفتمان اقتصاد دانش بنیان دانست و اظهار داشت: در فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان، همه فعالان این عرصه جزو یک خانواده هستند و مشکلات بر سر راه اقتصاد دانش بنیان با تعامل و همراهی قابل حل خواهد بود و به دارایی مادی به عنوان جزو آخرین راهکارها برای حل مشکلات است.
ستاری با بیان این‌ که توجه به تفکر جدید فرهنگ اقتصاد دانش بنیان همچنان نیازمند توجه بخش‌های گوناگون جامعه از جمله دستگاه‌های اجرایی، مراکز پژوهشی و دانشگاهی و متولیان اقتصادی است،گفت: همین که مقاومت‌ها شکسته و دانشگاه‌ها به تدریج به مقوله استارت‌‌آپ‌ها توجه نشان داده‌اند،‌ حاکی از پیشرفت این حرکت است و دانشگاه‌ها با حرکت در این مسیر، راه موفقیت دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خود را هموار خواهند ساخت. چراکه با درآمدهای دولتی نمی‌توان دانشگاه موفق ایجاد کرد و شتاب‌دهنده‌ها می‌توانند به عنوان یکی از محل‌های کسب درآمد و خوداتکایی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، نیاز آن‌ها به بودجه دولتی را رفع کنند.
رئیس ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان افزود: مراکز شتاب‌دهی باید بعد از برگزاری استارت‌آپ‌ها پیگیر طرح‌های موفق باشند؛ چرا که کار اصلی بعد از برگزاری استارت‌اپ‌ها آغاز می‌شود و هدایت و راهبری آن‌ها تا تبدیل شدن به شرکت‌ها نوپا و سپس گام نهادن در مسیر شرکت‌ها بزرگ امری ضروری و نیازمند توجه مراکز شتاب‌دهی نوآوری است.
ستاری به توجه برگزار کنندگان استارت‌ آپ‌ها به ظرفیت‌های استان‌های کشور تاکید کرد و با بیان این‌که موضوعات گوناگون برگزاری استارت‌‌آپ‌ها و پرورش ایده‌های نوآورانه وجود دارد که نیازمند توجه برگزارکنندگان استارت‌‌آپ‌ها و مراکز شتابدهی است، افزود: برگزاری استارت‌‌آپ‌های موضوعی مخصوصا در حوزه فرهنگ می‌تواند ضمن رفع مشکلات استان‌های کشورمان، زمینه‌ی اشتغال و ایجاد ارزش افزوده را فراهم کند.
پرویز کرمی، دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در ادامه این نشست با اشاره به ماموریت و رسالت این ستاد در آشناسازی جامعه با کسب و کارهای نوین و مراکز شتابدهی و برگزارکنندگان استارت‌‌آپ‌ها به عنوان یک ضرورت برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان گفت: این فعالیت‌ها توسط ستاد توسعه علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان مورد حمایت قرار می‌گیرند. چراکه به هر میزان به این فعالان کمک شود، به اهداف نزدیک‌تر شده‌ایم؛ زیرا به هر میزان که اقدامات و کسب و کارهای فناورانه و نواورانه بتواند در سطح جامعه تبدیل به یک گفتمان شود، اقتصاد دانش‌بنیان قدرتمندتر و توانمندتر در تمامی عرصه‌های کشورمان نمایان خواهد شد.
وی تثبیت و ترویج و تقویت گفتمان دانش و فناوری و ترویج فرهنگ اقتصاد دانش بنیان را دو هدف و ماموریت عمده و تعریف شده‌ی ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان برشمرد و گفت: عناصر و عوامل گوناگونی در سطح جامعه به کمک تحقق این دو هدف می ‌آیند، اما اساس و شاکله‌ی این نگرش، مراکز شتابدهی نوآوری و استارت‌آپ‌ها و معرفی آن‌ها از طریق جریان‌سازی با کمک رسانه‌های گروهی هستند.
دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان افزود: ارتباط ستاد با این فعالان از جنس ترویجی و معرفی این مراکز به جامعه و کمک گرفتن برای تحقق دو هدف یاد شده ستاد است و به هر میزان که ارتباط ستاد و قعالان این حوزه نزدیک‌تر و تنگاتنگ تر بوده و با دیدگاه دوجانبه به این تعامل نگریسته شود، نتیجه‌ی برد-برد را برای دو سوی متولیان اقتصاد دانش بنیان و جامعه به‌دنبال خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده