ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس دانشکده پرستاری بندرعباس: مقطع کارشناسی ارشد پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس راه اندازی می‌شود

رئیس دانشکده پرستاری بندرعباس: مقطع کارشناسی ارشد پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس راه اندازی می‌شود

تسنیم/ کاووس دیندارلو در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندرعباس، با اشاره به دریافت مجوز راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته پرستاری اظهار داشت: از مهرماه امسال 5 دانشجوی مقطع ارشد در دانشکده پرستاری مشغول به تحصیل می شوند.
وی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر 250 دانشجوی پرستاری و 155 دانشجوی مامایی در مقطع کارشناسی ناپیوسته و پیوسته در حال تحصل هستند.
رئیس دانشکده پرستاری و مامایی بندرعباس در خصوص استادان بالینی برای آموزش دانشجویان گفت: ردیف هیات علمی بالینی معمولا در بیشتر دانشکده ها وجود ندارد لذا از افرائی که سابقه خدمت در بیمارستان ها داشته باشند، استفاده می شود.
دیندارلو افزود: دانشکده پرستاری و مامایی بندرعباس نیز برای آموزش دانشجویان در حوزه بالینی نیز از این دست استادان برای آموزش استفاده می کند.
وی با اشاره به کمبود پرستار در استان و نقش دانشکده پرستاری تصریح کرد: هرساله 70 دانشجوی پرستاری در این دانشکده پذیرش می‌شود و به همین میزان نیز نیروی پرستار بعد از دوره کارشناسی فارغ التحصیل می شود که با دریافت ردیف جذب، این پتانسیل در استان وجود دارد.
رئیس دانشکده پرستاری، مامایی و پیراپزشکی بندرعباس افزود: هر سال در ترم‌های مهر و بهمن نزدیک به 35 دانشجوی پرستاری در این دانشکده پذیرش می شود.
وی با اشاره به اینکه در بحث جذب و پذیرش دانشجو رویکرد اصلی بر روی افراد بومی است، وجود کادر پزشکی و پرستاری را دو رکن اصلی در نظام سلامت برشمرد که نقش کلیدی در درمان بیماران و ارایه خدمات ارزشمند به مردم دارند.
دیندارلو در ادامه در مورد انتقال دانشکده پرستاری و مامایی به ساختمان پردیس دانشگاه علوم پزشکی نیز گفت: انتقال این دانشکده به ساختمان پردیس، همانند سایر دانشکده‌ها جزء برنامه‌های اصلی این دانشگاه است و برنامه ریزی های لازم در حال انجام می‌باشد.
وی با بیان اینکه اولویت‌بندی انتقال مکان دانشکده‌‌ها با توجه به شرایط فیزیکی ساختمان‌های فعلی، شرایط محیطی و قدمت ساختمان‌ها به طور کامل مد نظر قرار گرفته، لذا کار انتقال دانشکده پرستاری به ساختمان پردیس تا چندماه دیگر طول می‌کشد.
رئیس دانشکده پرستاری و مامایی بندرعباس در ادامه در مورد دانشکده پیراپزشکی نیز گفت: در حال حاضر 7 رشته شامل گروه علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی، هوشبری، فناوری اطلاعات، مدارک پزشکی، اتاق عمل و فوریت های پزشکی در این دانشکده دایر است.
وی با اشاره به اهمیت رشته‌های پیراپزشکی در این دانشکده تصریح کرد: این دانشکده با توجه به رشته‌های متعددی دارد که هر کدام به نوبه خود از اهمیت خاصی برخوردار است.
دیندارلو مجموع دانشجویان دانشکده پیراپزشکی را بالغ بر 839 نفر اعلام کرد.
رئیس دانشکده پرستاری، مامایی و پیراپزشکی بندرعباس اظهار داشت: این دانشکده در بهمن ماه سال 1362 با پذیرش 40 دانشجوی کاردانی پرستاری رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده