ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رهبر اقلیت سنا خبر داد: دموکرات‌ها از "فیلی باستر" برای توافق هسته‌ای ایران استفاده خواهند کرد

رهبر اقلیت سنا خبر داد: دموکرات‌ها از "فیلی باستر" برای توافق هسته‌ای ایران استفاده خواهند کرد

تسنیم/ هری رید رهبر اقلیت سنای آمریکا تصریح کرد که وی و هم حزبی هایش از حمایت کافی برخوردارند تا قادر باشند وتوی احتمالی اوباما به قطعنامه کنگره را در مخالفت با توافق هسته‌ای ایران حفظ کنند و اجازه دهند تا توافق ایران اجرا شود ولی یک "فیلی باستر" می تواند حتی یک کودتای بزرگتر باشد.
هری رید در ادامه افزود: من اخیرا به سناتور مک کانل اطلاع دادم که پس از مذاکرات قوی و مستحکم، دموکراتها خوشحال خواهند شد تا رای گیری نهایی و به صورت مستقیم انجام شود که این مساله با بسیاری از اظهارات مک کانل نیز سازگار است. اکنون نوبت اوست که انتخاب کند.
با حمایت 34 نماینده دموکرات از اوباما، رئیس جمهور آمریکا حمایت کافی برای حفظ وتوی احتمالی خود به قطعنامه مخالفت جمهوریخواهان با توافق هسته‌ای ایران را کسب کرده است. دموکراتها برای استفاده از فیلی باستر به حمایت 41 سناتور نیاز دارند و تا دستیابی به این هدف نیز فاصله چندانی ندارند.
تاکنون 38 نماینده آمریکایی شامل 36 دموکرات و 2 نماینده مستقل از وتوی احتمالی اوباما حمایت کرده اند. تاکنون تنها 33 سناتور موضع رسمی خود را در قبال توافق هسته‌ای اعلام کرده اند و هنوز 29 سناتور باقی مانده‌اند که باید موضع رسمی خود را اعلام نمایند.
کنگره آمریکا اکنون تا 17 سپتامبر (26 شهریور) فرصت دارد تا در خصوص این توافقنامه رای گیری کند. در صورت رد این توافقنامه از سوی کنگره، اوباما نیز 22 روز فرصت دارد تا آن را وتو کند. کنگره برای رد وتوی اوباما نیاز به دو سوم آراء نمایندگان دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X