ایران پیشگام در حوزه سلول های بنیادی جنینی انسانی

ایران پیشگام در حوزه سلول های بنیادی جنینی انسانی

مهر/ رئیس پژوهشگاه رویان گفت: با وجود تمام تحریم ها علیه ایران ما توانسته ایم جزو کشورهای نخست دنیا در حوزه فناوری تولید، کشت و نگهداری سلول های بنیادی جنینی انسانی قرار بگیریم.
حمید گورابی در مراسم اهدای جایزه دکتر کاظمی در پژوهشگاه رویان گفت: ایران در دهه های گذشته و به ویژه سالهای اخیر بر اساس اعلام منابع معتبر بین المللی دارای بالاترین شتاب رشد علمی در جهان بوده است و این در حالی است که کشور ما طی این سالها در معرض شدیدترین تحریم های ناعادلانه قرار داشت.
وی اضافه کرد: این تحریم ها شامل بسیاری از تجهیزات و مواد آزمایشگاهی است که هیچ گونه استفاده نظامی نداشتند و تنها برای انجام تحقیقات مورد استفاده قرار می گرفتند.
رئیس پژوهشگاه رویان تاکید کرد: ممانعت از چاپ مقالات دانشمندان ایران طی این سالها از سوی برخی کشورها انجام شد و این در حالی بود که این ممانعت صرفاً به دلیل ایرانی بودن دانشمندان و نه اشکالات علمی بود. این امر عمق تراژدی تحریمها علیه ایران را نشان می دهد.
وی با اشاره به فعالیت های دکتر کاظمی آشتیانی از موسسان پژوهشگاه رویان، گفت: در شرایط سخت پس از جنگ تحمیلی، وی اقدام به تاسیس موسسه ای کرد که هدف آن حرکت در لبه علم و ارائه آخرین خدمات درمانی پیشرفته بود.
رئیس پژوهشگاه رویان اضافه کرد: طی سالهای گذشته به دلیل کمبود بودجه و تحریم ها، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی لازم دانشمندان قابل تهیه نبود و مجبور بودیم برای این پژوهشگاه برخی از امکانات را به صورت بومی طراحی و تولید کنیم.
گورابی با بیان اینکه سلول های بنیادی راه جدیدی را پیش روی بشر گذاشته است، گفت: با تلاش های صورت گرفته در پژوهشگاه رویان و زنده یاد کاظمی آشتیانی، ایران در ردیف کشورهای برتر دنیا که دارای فناوری تولید، کشت و نگهداری سلول های بنیادی جنینی انسان قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: اکنون پژوهشگاه رویان پس از دکتر کاظمی آشتیانی و طی ده سال سخت برنامه دارد در حوزه پزشکی نقش محوری داشته باشد و پزشکی ترمیمی، پزشکی مبتنی بر فرد، پزشکی سرطان، مهندسی با الهام از طبیعت و علوم شناختی را دنبال کند.
رئیس پژوهشگاه رویان تاکید کرد: بسیاری از دانشگاه های کشور خواستار حضور و سخنرانی پرفسور رابرت لنگر پراستنادترین دانشمند تاریخ علم مهندسی و برنده جایزه دکتر کاظمی بودند اما به دلیل کمبود وقت ایشان نتوانستیم به پاسخ های آنها جواب مثبت دهیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران پیشگام در حوزه سلول های بنیادی جنینی انسانی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X