ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایران پیشگام در حوزه سلول های بنیادی جنینی انسانی

ایران پیشگام در حوزه سلول های بنیادی جنینی انسانی

مهر/ رئیس پژوهشگاه رویان گفت: با وجود تمام تحریم ها علیه ایران ما توانسته ایم جزو کشورهای نخست دنیا در حوزه فناوری تولید، کشت و نگهداری سلول های بنیادی جنینی انسانی قرار بگیریم.
حمید گورابی در مراسم اهدای جایزه دکتر کاظمی در پژوهشگاه رویان گفت: ایران در دهه های گذشته و به ویژه سالهای اخیر بر اساس اعلام منابع معتبر بین المللی دارای بالاترین شتاب رشد علمی در جهان بوده است و این در حالی است که کشور ما طی این سالها در معرض شدیدترین تحریم های ناعادلانه قرار داشت.
وی اضافه کرد: این تحریم ها شامل بسیاری از تجهیزات و مواد آزمایشگاهی است که هیچ گونه استفاده نظامی نداشتند و تنها برای انجام تحقیقات مورد استفاده قرار می گرفتند.
رئیس پژوهشگاه رویان تاکید کرد: ممانعت از چاپ مقالات دانشمندان ایران طی این سالها از سوی برخی کشورها انجام شد و این در حالی بود که این ممانعت صرفاً به دلیل ایرانی بودن دانشمندان و نه اشکالات علمی بود. این امر عمق تراژدی تحریمها علیه ایران را نشان می دهد.
وی با اشاره به فعالیت های دکتر کاظمی آشتیانی از موسسان پژوهشگاه رویان، گفت: در شرایط سخت پس از جنگ تحمیلی، وی اقدام به تاسیس موسسه ای کرد که هدف آن حرکت در لبه علم و ارائه آخرین خدمات درمانی پیشرفته بود.
رئیس پژوهشگاه رویان اضافه کرد: طی سالهای گذشته به دلیل کمبود بودجه و تحریم ها، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی لازم دانشمندان قابل تهیه نبود و مجبور بودیم برای این پژوهشگاه برخی از امکانات را به صورت بومی طراحی و تولید کنیم.
گورابی با بیان اینکه سلول های بنیادی راه جدیدی را پیش روی بشر گذاشته است، گفت: با تلاش های صورت گرفته در پژوهشگاه رویان و زنده یاد کاظمی آشتیانی، ایران در ردیف کشورهای برتر دنیا که دارای فناوری تولید، کشت و نگهداری سلول های بنیادی جنینی انسان قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: اکنون پژوهشگاه رویان پس از دکتر کاظمی آشتیانی و طی ده سال سخت برنامه دارد در حوزه پزشکی نقش محوری داشته باشد و پزشکی ترمیمی، پزشکی مبتنی بر فرد، پزشکی سرطان، مهندسی با الهام از طبیعت و علوم شناختی را دنبال کند.
رئیس پژوهشگاه رویان تاکید کرد: بسیاری از دانشگاه های کشور خواستار حضور و سخنرانی پرفسور رابرت لنگر پراستنادترین دانشمند تاریخ علم مهندسی و برنده جایزه دکتر کاظمی بودند اما به دلیل کمبود وقت ایشان نتوانستیم به پاسخ های آنها جواب مثبت دهیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده