ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مسابقات کشوری رباتیک خیام برترینهای خود را شناخت

مسابقات کشوری رباتیک خیام برترینهای خود را شناخت

ایرنا/ مسابقات کشوری رباتیک خیام عصر روز شنبه با معرفی نفرات برتر این رقابت علمی و فنی طی مراسمی در پایان یافت.
معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم گفت: فضای علمی و امکانات این دانشگاه آزاد اسلامی شامل 11 هزار کارگاه و آزمایشگاه آمادگی کمک به دانش پژوهان کشور را در همه دانشگاهها را دارد.
حجت الاسلام علی عسکری افزود: مسابقات رباتیک خیام مصداق دقیق خیرات و باقیات الصالحات است لذا از دست اندرکاران آن قدردانی می شود.
مدیرکل دفتر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: این رقابتها قابلیت بین المللی شدن دارد و در برخی بخشها همچون رباتهای عمودپرواز در سطح برتر جهانی است.
داوود ثمری افزود: اینگونه رقابتها برای تجاری سازی است لذا باید هرچه زودتر طرحهای دانشجویان صنعتی شود و برای این امر مراکز دانش بنیان و پارکهای علم و فناوری را ایجاد نموده ایم.
وی گفت: برندگان مسابقات رباتیک خیام دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور بدون کنکور امکان ادامه تحصیل در یک مقطع بالاتر را خواهند داشت.
مدیرکل دفتر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی افزود: از دوره بعدی، بنیاد نخبگان نیز از برگزاری مسابقات رباتیک خیام حمایت خواهد کرد و نفرات برتر آن به عنوان سطح سه بنیاد نخبگان معرفی شده و از مزایای آن بهره خواهند برد.
همچنین تیمهای برتر این رقابتها به شرح زیر معرفی شدند:
تیم نخست در رشته جنگجوی سنگین وزن 'گیتا باتری1' و تیمهای دوم و سوم به ترتیب تیمهای 'ام تو (M2) و گیتا باتری2' معرفی شدند.
در لیگ جنگجوی سبک وزن نیز تیمهای 'معین پرداز یک، معین پرداز 2 و باشگاه پژوهشگران' دانشگاه آزاد واحد گناباد به ترتیب عناوین نخست تا سوم را کسب کردند.
همچنین در مسابقه گلادیاتورها تیم دانشگاه آزاد واحد گناباد مقام برتر را از آن خود کرد.
در لیگ عمودپرواز نیز تیم آرورا رتبه نخست، پژوهشسرای آذربایجان رتبه دوم و تیم پرسیس رتبه سوم را کسب کردند.
در لیگ مین یاب هم تیم سانا رتبه نخست و تیم خانه سازان روی زنجان رتبه دوم و تیم متیس 2 به عنوان تیم سوم شناخته شدند و تیم ان.جی.او به عنوان بهترین تیم در عملکرد فنی معرفی شدند.
تیمهای خیام دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور و آر.اس.آر.آر به عنوان تیمهای نخست و دوم در بخش امدادگر معرفی شدند.
در لیگ نمایش خیام هم 'فیزیو' تیم نخست و تیم نانورباتهای هوشمند جمعی به عنوان تیم دوم و فلای اسکای و ای.بی.ام بطور مشترک مقام سوم را کسب کردند.
در لیگ تعقیب خط ویژه نیز تیمهای کاریزما، رایسل2 و آسماین به ترتیب مقامهای نخست تا سوم را کسب کردند.
تیم خیام دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور نیز در بخش جنگجوی سنگین وزن به عنوان تیم اخلاق مسابقات معرفی شد.
سومین دوره مسابقات کشوری رباتیک خیام دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور به مدت سه روز در این شهر برگزار شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده