ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مرجعی که هیچگاه سفر حج نرفت

مرجعی که هیچگاه سفر حج نرفت

همشهری آنلاین/ آیت‌الله میردامادی می‌گوید: آیت‌الله مرعشی نجفی پس از هجرت به قم بسیار کم مسافرت می‌کرد به طوری که حتی سفر حج (تمتع) نرفتند. روزی از ایشان علت این ماجرا که پرسیدم فرمودند اولاً شخصاً مستطیع نیستم؛ ثانیاً اگر بروم باید به تمام سادات نخاوله کمک کنم زیرا آن سادات، شرایط اقتصادی بسیار نامناسبی دارند.
آیت‌الله سید شهاب‌الدین مرعشی نجفی از مراجع تقلید بود که زندگی ایشان هنوز هم برای همگان الگو است. بدین منظور گفتگویی با آیت‌الله سیدمحمدباقر آیت میردامادی، نماینده آیت‌الله نوری همدانی در تهران و نماینده آیت‌الله مرعشی نجفی در مسجد امام رضا (ع) صورت گرفته است.
آیت‌الله میردامادی گفت: آیت‌الله مرعشی نجفی پس از هجرت به قم بسیار کم مسافرت می‌کرد به طوری که حتی سفر حج تمتع نرفتند. روزی از ایشان علت این ماجرا که پرسیدم فرمودند اولا شخصا مستطیع نیستم؛ ثانیا اگر بروم باید به تمام سادات نخاوله کمک کنم زیرا آن سادات، شرایط اقتصادی بسیار نامناسبی دارند.
امام جماعت مسجد رضا (ع) اضافه کرد: تعداد بسیار کمی از مراجع معظم تقلید به سفر حج نرفتند که از آن جمله می‌توان به آیات عظام، محمد حسن نجفی (صاحب جواهر) و سید ابوالحسن اصفهانی اشاره کرد. آیت‌الله محمدحسن نجفی معروف به صاحب جواهر علت عدم تشرف خود به سفر حج را چنین فرمودند: نوشتن کتاب را مهمتر از مکه رفتن می‌دانم (ایشان نذر کرده بودند همه ساله شب عرفه در حرم امام حسین (ع) باشند لذا نمی‌توانستند به مکه مشرف شوند).

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده