ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون شرکت مخابرات ایران مطرح کرد: آمار متقاضیان پشت صف دریافت تلفن ۱۱۰ هزار فیش در نوبت

معاون شرکت مخابرات ایران مطرح کرد: آمار متقاضیان پشت صف دریافت تلفن/ ۱۱۰ هزار فیش در نوبت

مهر/ معاون شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه درحال حاضر در اغلب استانهای کشور، تلفن ثابت به روز واگذار می شود گفت: تنها ۱۱۰ هزار فیش تلفن ثابت در نوبت دایری هستند.
داوود زارعیان در واکنش به اظهارات وزیر ارتباطات مبنی بر وجود صف دریافت خطوط تلفن ثابت در اکثر استانهای کشور، اظهار داشت: تنها ۱۱۰ هزار متقاضی برای دریافت تلفن ثابت در کل کشور وجود دارند که برغم محدودیتهای مالی شرکت مخابرات ایران، تا پایان سال به بخش عمده ای از این تقاضاها پاسخ خواهیم گفت.

معاون شرکت مخابرات ایران ادامه داد: هم اکنون در ۹ استان هیچ فیش ثبت نامی تلفن در دست مردم نیست و در ۸ استان کشور نیز کمتر از هزار نفر در نوبت دریافت تلفن ثابت قرار دارند.

وی افزود: در این میان در ۱۱ استان کمتر از ۱۰ هزار متقاضی در نوبت دریافت خطوط تلفن و تنها در ۲ استان کشور بیش از ۱۰هزار فیش تلفن ثابت در نوبت دایری قرار دارد.

زارعیان با تاکید براینکه عمده تقاضا برای دایر شدن تلفن ثابت در شهرک های حاشیه شهرهای بزرگ و مسکن مهر قرار دارد گفت: در ۵ سال بعد از خصوصی سازی شرکت مخابرات ایران بالغ بر ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار نفر برای تلفن ثابت ثبت نام کرده اند که از این تعداد به ۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تقاضا پاسخ داده شده است.

وی با اشاره به کاهش تعرفه های مخابراتی از سال ۹۳ تاکنون که باعث محدودیتهای مالی شرکت مخابرات ایران شده است اضافه کرد: با این وجود ثبت نام و واگذاری تلفن ثابت هیچگاه متوقف نشده و به بیش از ۹۹ درصد تقاضاها پاسخ داده شده است.

زارعیان با بیان اینکه روند توسعه تلفن ثابت در دنیا معکوس است و توسعه به سمت تلفن همراه در حرکت است خاطرنشان کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در ایران بالاتر از میانگین جهانی است.

روز گذشته محمود واعظی وزیر ارتباطات با انتقاد از عملکرد شرکت مخابرات ایران در بخش تلفن ثابت، گفت: هم اکنون مردم در اکثر شهرها در نوبت دریافت تلفن ثابت هستند و دریافت کنندگان پروانه ارتباطات ثابت (FCP ) باید این خلاء را پر کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده