چشم انداز صنعت خودرو؛ رسیدن به تولید 3 میلیون خودرو در سال

چشم انداز صنعت خودرو؛ رسیدن به تولید 3 میلیون خودرو در سال

خبرآنلاین/ نعمت زاده گفت: ما اتوبوس و کامیون‌ها را تحت لیسانس مرسدس بنز، اسکانیا، ولوو و ... تولید می کنیم و می توانیم برای همه اینها از موتورهای آلمانی استفاده کنیم به شرطی که در ایران تولید شود.»
محمدرضا نعمت زاده در نشست مشترک با وزیر اقتصاد،‌ رسانه انرژی و فناوری ایالت باواریای آلمان و معاون نخست وزیر این ایالت و هیأت همراه اظهار داشت: «ایران علاقمند است که روابط خود را با شرکت‌های آلمانی گسترش دهد و در این زمینه اهداف استراتژیک و بلند مدتی را در نظر داریم.»
وی افزود: «اغلب صنایع ما در گذشته بر پایه تکنولوژی آلمانی بنا شده است و سیاست هایی که ما برای توسعه صنعتی کشور در نظر گرفتیم سرمایه گذاری مشترک با سرمایه گذاران خارجی است.»

این مقام مسئول اضافه کرد: «از سویی علاقمندیم سهمی از بازار منطقه‌ای شما نیز داشته باشیم چرا که اکنون می توانید ایران را مرکز فعالیتهای صنعتی، معدنی و تجاری به حساب بیاورید.»
نعمت زاده تصریح کرد: «علی‌رغم سختی هایی که در دوران جنگ تحمیلی داشتیم و یا تحریم‌هایی که تا چند وقت اخیر بر ما تحمیل شده بود نشان دادیم که خواهان صلح و همکاری هستیم.»
وی با اشاره به مزیت‌های اقلیمی و طبیعی کشورمان و زمینه های همکاری با آلمان گفت: «صنایع برق و انرژی، صنایع پیشرفته، الکترونیک،‌ تجهیزات پزشکی، خودروی سبک و سنگین و تجاری و اتوبوس و موتورهای دیزلی، صنایع فولاد و قطعات، لاستیک خودرو، انرژی های تجدید پذیر و صنایع غذایی از جمله زمینه های همکاری است.»

نعمت زاده اظهار کرد: «ما همچنین علاقمندیم که در زمینه سرمایه گذاری در ایجاد فروشگاه‌های زنجیره ای و صنایع متوسط و کوچک و خوشه های صنعتی همکاری مشترک داشته باشیم.»
وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت همچنین با بیان اینکه برنامه ما رسیدن به تولید 3 میلیون خودرو در سال است، گفت:‌ «ما اتوبوس و کامیون‌ها را تحت لیسانس مرسدس بنز، اسکانیا، ولوو و ... تولید می کنیم و می توانیم برای همه اینها از موتورهای شما استفاده کنیم به شرطی که در ایران تولید شود.»

وی افزود : «در حال حاضر به ساخت اتوبوس‌های شهری با موتور پایه گاز سوز نیازمندیم.»
وی در ادامه ایجاد دولت الکترونیک را از پروژه های جدی کشور برشمرد و گفت : «بخشی از این برنامه مربوط به وزارتخانه ما و بخشی مربوط به وزارت ICT است.»
صنایع فولاد سرمایه گذاری و طراحی و ساخت تجهیزاتی مثل کوره ها، خطوط ذوب و ... از دیگر زمینه های همکاری بود که نعمت زاده بدان اشاره کرد.
وی با اشاره به ظرفیت 24 میلیون تنی تولید فولاد کشور گفت: می خواهیم این رقم را به 55 میلیون تن در سال برسانیم و ظرفیت تولید آلومینیوم هم 450 هزار تن است که می‌خواهیم ظرف 10 سال آینده به 1.5 میلیون تن برسد.

در این نشست همچنین ایلزه ایگنر وزیر اقتصاد،‌ رسانه، انرژی و فناوری ایالت باواریای آلمان با ابراز علاقمندی کشورش برای همکاری تجاری با ایران گفت: «می خواهیم که سرمایه گذاری بلند مدتی را انجام دهیم و برای سرمایه گذاری ثبات حقوقی نقش مهمی ایفا می کند.»
وی افزود: «ما در بخش صنعت بسیار قوی هستیم و در زمینه دیجیتال هم شروع به فعالیت کرده ایم و مرکز پژوهش‌های صنایع دیجیتال ما در حال راه اندازی است.»
در این نشست نمایندگانی از شرکت‌های صنعتی آلمانی به تشریح فعالیت‌های خود و زمینه های همکاری با ایران پرداختند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چشم انداز صنعت خودرو؛ رسیدن به تولید 3 میلیون خودرو در سال» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X