ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات رشته دشمن پنبه شد

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ رشته دشمن پنبه شد

آخرین خبر/ گزیده ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز شنبه به شرح زیر می باشد:

کیهان–این روزنامه در یادداشتی به قلم حسین شمسیان باعنوان«رشته دشمن پنبه شد» موضوع سخنان رهبر انقلاب در خصوص پس از اعلام توافق هسته ای را مورد بررسی قرار دادونوشت:بسیاری از تحلیلگران داخلی وخارجی،سخنان روز پنج شنبه رهبر معظم انقلاب را برجسته ترین و هوشمندانه ترین موضع نظام از زمان اعلام توافق هسته ای می دانند و معتقدند اکنون رهبر انقلاب، با هوشمندی و رصد میدان، راه را بر دو جریان سد کرد؛ از یکسو راه زیاده خواهی و خدعه دشمن را و از سوی دیگر راه جریانی که در داخل می کوشید با دور زدن قانون اساسی و مردمسالاری یا با انتساب سخنانی خلاف سخنان صریح رهبر انقلاب، راه دیگری را بپیماید.

شرق-این روزنامه درگفت وگو با اکبرترکان مشاور رئیس جمهور باعنوان «رد زیاده‌خواهی شهرداری‌ها» به نقل از وی درخصوص استعفای کارمندان دولت واعضای شورای شهروشهرداری‎ها ازمشاغل خوددرصورت کاندیداتوری درانتخابات نظام مهندسی به نوشت:«اظهارات وزیرمسکن وشهرسازی دراین رابطه نوعی قانون‌گذاری محسوب می‎شود ودرحوزه اختیارات وزیر نیست.من از آقای آخوندی تقاضا دارم که طرح فوق رامسکوت بگذارند، چراکه در شرایط فعلی قابل‌اجرا نیست».وی گفته به فرض آنکه کارمند استعفا داده ونامزدعضویت درنظام مهندسی رأی نیاورد،تمام زندگی‎اش نابودخواهد شد. همچنین از آنجا که عضویت در هیأت‌مدیره نظام مهندسی شغل محسوب نمی‎شود، الزام استعفا منطبق با قانون نیست».

ایران-این روزنامه درگزارشی باتیتر«۵ کالایی که می‌توان با وام ۱۰میلیونی خرید» به نقل از محمد طحانپور رئیس اتحادیه لوازم خانگی نوشت:دریافت کنندگان وام ۱۰میلیون تومانی کالا از بین فرش ماشینی ۱۲ متری،تلویزیون ۳۲اینچ رنگی،لباسشویی اتوماتیک ۶ کیلویی،گاز ۵شعله فردار،جاروبرقی،یخچال فریزر۲۰فوت یادوقلو وآبمیوه‌گیری سه کاره، ۵ کالا را می‌توانند بخرند.

آرمان-این روزنامه درگفتوگوباجعفر شجونی با تیتر«اصولگرایان جواب تلفن مهدوی کنی را نمی‌دادند»به نقل از وی نوشت:از انقلاب هزار تومان هم گیرم نیامده.اوگفت:برای انقلاب چند بار زندان رفتم وشلاق خوردم .وی می‌گوید:آیت ا... موحدی کرمانی که در پی انسجام واتحاد اصولگرایان بوده نتوانسته کاندیداهای اصولگراراپیدا کندتا ازآنها بخواهد به وعده خود عمل کنند.به گفته شجونی اصولگرایان جواب تلفن آیت ا... مهدوی کنی را نمی‌دادند. او درادامه هم حداد عادل واصولگرایان نزدیک به طیف آیت‌ا... مصباح را برای سرلیستی اصولگرایان مناسب می‌داند.»

شرق- این روزنامه در گفت وگو با محسن هاشمی با عنوان «قالیباف مترو را دوست داشت،اما اولویتش نبود» به بررسی عملکرد قالیباف پرداخت و به نقل از محسن هاشمی نوشت:انصافا شهردار تهران دوست داشته که ازمتروحمایت کند ولی این حمایت درحدی بود که به برنامه‌های دیگرش درشهرتهران لطمه نزند،ممکن،بنای قالیباف براین بودکه دولت باید درمترو هزینه کند؛ من هم همین اعتقاد را دارم؛چراکه دولت‌ها بیشترین منفعت را ازتکمیل مترو می‌برند،اما درسال‌های اخیردیگر شهرداری تهران از کمک‌های دولتی به مترو ناامیدشد.هاشمی معتقد است:نمی‌توان قالیباف را ناموفق خواند؛همین که توانست دراین مدت درشهرداری تهران ودر تعامل باشورا کار کند،یعنی به او اعتمادکرده‌اند.

وطن امروز-این روزنامه درباره تصویر پیکر کوچک و بی جان«آیلان کوردی»کودک خردسال سوری باطرح این سوال که آیاباید ازانتشارچنین عکسی خودداری کرد؟یا بهتراست آن رامنتشر کرد؟نوشت: کاربران عرب شبکه های اجتماعی در این تصاویر، بیشترین انتقاد خود را متوجه سران عرب کرده اند که نه تنها برای پناه دادن آوارگان کاری انجام نداده اند، بلکه برخی از آنها با اعزام تروریست ها به سوریه و حمایت مالی و تجهیزاتی از آنان، در واقع عامل اصلی بروز فجایع انسانی در سوریه بوده اند.

شرق – این روزنامه در گفت و گو با سفیر ترکیه به نقل از وی نوشت: به ایران حسادت نمی کنیم.

آرمان-سعید لیلاز اقتصاددان،عملکرد دولت رابا توجه به مثبت شدن رشد اقتصادی حتی پیش از هرگونه تحول در روابط خارجی، گامی مثبت ودر راستای تحول اقتصادی درون زا می داند.وی درباره ی درآمدهای حاصل ازتوافق هسته ای گفت: آثار لغو تحریم ها به طور کلی پیشخور شده است.

ابتکار–این روزنامه درمطلبی باعنوان«خودبزرگ‌بینی یک دلواپس» بااشاره به ماجرای مخالفت زاکانی رئیس کمیته بررسی برجام در مجلس باحضور حمید بعیدی‌نژاد نوشت:رئیس کمیسیون ویژه برجام –که باید در این جایگاه دید سیاسی نداشته باشد –مانند هفته‌نامه تحت مدیریتش به راحتی انتقادات خود دررابطه با برجام را بدون دغدغه و بدون آن که حاضر باشد حرف‌های طرف مقابل را نیز بشنوددر رسانه ملی بیان کند.

جوان–این روزنامه درمطلبی باعنوان «طوفان ثارالله علیه نفوذ آمریکا وزیدن گرفت» نوشت:این روزها لفاظی های مقامات امریکایی در مقابل جمهوری اسلامی ایران پایانی ندارد.در این میان ضعف سخنان برخی مقامات در مقابل تلاش امریکایی ها برای نفوذ سبب شده است که حتی مقام معظم رهبری نیز خواستار واکنش مقامات دولتی در مقابل این تهدیدات و برنامه های آنان برای نفوذ پس از بررسی برجام باشد.حالا در این میان رزمایش سپاه پاسخی مهم به این زیاده طلبی ها و تهدیدات امریکایی ها بود که در بوستان ولایت تهران برگزار شد تا پاسخی باشد به آنچه شرارت های امریکا در پی خواهد داشت.

کیهان-برخی حامیان توافق هسته‌ای ادعا می‌کنندکه حق غنی‌سازی ایران پس ازتوافق دروین به رسمیت شناخته شد.اما علی خرم گفت:اولین باری که آمریکا غنی‌سازی درایران رابه شکل صلح‌آمیز ودرمقیاس 5 درصدپذیرفت به سال 1391 بازمی‌گردد که اوباما طی نامه‌ای رسمی به مقام معظم رهبری اعلام کردکه حاضر به پذیرش حق غنی‌سازی ایران است .مفهوم دیگراین سخن آن است که اوباماقبل ازمذاکرات دوجانبه ظریف وکری،مجبوربه پذیرش غنی‌سازی ایران شده بود.

جوان-این روزنامه در گزارشی با عنوان«همه در خدمت تطهیر قمار باز کرسنتی» از سناریوی سفیدخوانی نقش یک کرسنتی در دکل گمشده پرداخت ونوشت: افشای بخش‌های «هاشورخورده» پرونده دکل 87 میلیون دلاری فورچونا معروف به «دکل گمشده» طی ماه‌های گذشته وحضور یکی از مدیران ارشد وزارت نفت دراین پرونده، رسانه‌های معاند نظام و برخی رسانه‌های همسو با دولت را بر آن داشت تا آماده‌باش خودراباحضور دراین پرونده وتطهیر«قمار باز کرسنتی» وارد فاز عملیاتی کنند.رضا مصطفوی طباطبایی معروف به«قمار باز کرسنتی»دلال نفتی که درماجرای قراردادکرسنت حضورویژه‌ای داشت باهماهنگی کامل باشرکای داخلی خود،سعی داردنقش خودرادراین پرونده ازیک دلال به یک «کارآفرین»تبدیل کند..انحراف در بررسی این پرونده باحضور رسانه‌ای طباطبایی به مرحله خطرناکی رسیده است،تمامی افرادی که می‌توانندبرای این عضو «حلقه کرسنتی‌ها» مشکل آفرین شوند،حکم برکناری خود را گرفته‌اند.دراین میان،نقش مدیرارشدوزارت نفت دراین پرونده بی نظیر است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X