ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نیویورک تایمز نوشت: گام بعدی با ایران، قرارداد امنیتی موشکی

نیویورک تایمز نوشت: گام بعدی با ایران، قرارداد امنیتی موشکی

جام نیوز/ روزنامه آمریکایی "نیویورک تایمز" (NY Times) در یادداشتی تحت عنوان "گام بعدی با ایران: قرارداد امنیتی موشکی" به دوره پس از توافق هسته ای پرداخت.

در این نوشتار که به قلم "دینشا میستری" پروفسور علوم سیاسی دانشگاه "سینسیناتی" ایالت "اوهایو" آمریکا است از لزوم تعریف راهبردی جامع برای مقابله با تهدید بلند مدت هسته ای ایران سخن به میان آمده است. از نظر این پرفسور آمریکایی، یک رژیم امنیتی موشکی سه جانبه می تواند از اجزای حیاتی چنین راهبردی باشد.

این پروفسور آمریکایی در مورد رژیم امنیتی موشکی پیشنهادی خود می نویسد:
مورد اول در زمینه پدافند موشکی [آمریکا در منطقه] است. تقویت سیستم های دفاع موشکی در اطراف ایران می تواند پاسخگوی تهدید موشک های میان برد ایران، که ممکن است اسرائیل را هدف قرار دهد، باشد.

مورد دوم در رابطه با موشک های میان برد و دور برد است. ممنوعیت موشک هایی با برد بیش از 2.000 مایل در منطقه، می تواند مانع از توسعه موشک های میان برد که می تواند اروپا را هدف قرار دهد و موشک های دور برد که می تواند به آمریکا برسد، توسط تهران شود.

مطلب سوم نیز به موشک های سوخت جامد مربوط می شود. با ممنوعیت منطقه ای راکت های فضایی سوخت جامد دور برد می توان اطمینان حاصل نمود که تهران نخواهد توانست از طریق برنامه فضایی خود به توسعه موشک های قابل استفاده برای مقاصد نظامی بپردازد.

راکت های فضایی دور برد سوخت مایع تهران که هنوز مورد آزمایش قرار نگرفته، تهدید به مراتب کمتری محسوب می شوند. آماده سازی و راه اندازی این سیستم موشکی زمان بر بوده و برای حملات پیش گیرانه بسیار آسیب پذیر است.

نیویورک تایمز نوشت: گام بعدی با ایران، قرارداد امنیتی موشکی

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده