ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: افزایش کیفیت مقالات علمی برنامه کشور است

وزیر بهداشت تاکید کرد: افزایش کیفیت مقالات علمی برنامه کشور است

مهر/ وزیر بهداشت گفت: برنامه داریم کیفیت را در حوزه تولید و انتشار مقالات علمی مورد توجه قرار دهیم.

حسن قاضی زاده هاشمی در مراسم اعطای جایزه دکتر کاظمی آشتیانی در پژوهشگاه رویان افزود: در سال ۲۰۱۳ میزان مقالات منتشر شده ایران در سطح زیادی بود اما امروز به موضوع کیفیت در مقالات توجه می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کشور ترکیه نیز که در منطقه به عنوان رقیب ایران در حوزه انتشار و تولید مقالات علمی به شمار می رود، در حال حاضر به موضوع کیفی سازی مقالات توجه کرده و تعداد مقالات منتشر شده این کشور نیز کاهش یافته است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ایران رتبه ۱۸ تولید علم جهان را به خود اختصاص داده است.

هاشمی با بیان اینکه علم و دانش می تواند کاربردی شود، گفت: ثروت آفرینی از حوزه علم و فناوری انجام پذیر است و پرفسور رابرت لنگر پراستنادترین دانشمند تاریخ علم مهندسی نیز که جایزه دکتر کاظمی آشتیانی را به خود اختصاص داده است، تاکنون ۳۰۰ شرکت دانش بنیان را تاسیس و راه اندازی کرده است.

وی با بیان اینکه جایزه دکتر کاظمی آشتیانی از اقدامات قابل تقدیر پژوهشگاه رویان به شمار می رود، گفت: این جایزه با همکاری جهاد دانشگاهی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اهدا می شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: پرفسور رابرت لنگر برگزیده جایزه امسال دکتر کاظمی آشتیانی پیشگام در حوزه علم مهندسی و توانسته است این مهندسی را با حوزه پزشکی پیوند دهد.

هاشمی اظهار داشت: این پرفسور تاکنون بیش از هزار مقاله و هزار اختراع داشته است و به عنوان پدر علم نوظهور مهندسی بافت در جهان شناخته می شود و توانسته است تحقیقات خود را تجاری سازی کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X