وزیر بهداشت تاکید کرد: افزایش کیفیت مقالات علمی برنامه کشور است

وزیر بهداشت تاکید کرد: افزایش کیفیت مقالات علمی برنامه کشور است

مهر/ وزیر بهداشت گفت: برنامه داریم کیفیت را در حوزه تولید و انتشار مقالات علمی مورد توجه قرار دهیم.

حسن قاضی زاده هاشمی در مراسم اعطای جایزه دکتر کاظمی آشتیانی در پژوهشگاه رویان افزود: در سال ۲۰۱۳ میزان مقالات منتشر شده ایران در سطح زیادی بود اما امروز به موضوع کیفیت در مقالات توجه می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کشور ترکیه نیز که در منطقه به عنوان رقیب ایران در حوزه انتشار و تولید مقالات علمی به شمار می رود، در حال حاضر به موضوع کیفی سازی مقالات توجه کرده و تعداد مقالات منتشر شده این کشور نیز کاهش یافته است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ایران رتبه ۱۸ تولید علم جهان را به خود اختصاص داده است.

هاشمی با بیان اینکه علم و دانش می تواند کاربردی شود، گفت: ثروت آفرینی از حوزه علم و فناوری انجام پذیر است و پرفسور رابرت لنگر پراستنادترین دانشمند تاریخ علم مهندسی نیز که جایزه دکتر کاظمی آشتیانی را به خود اختصاص داده است، تاکنون ۳۰۰ شرکت دانش بنیان را تاسیس و راه اندازی کرده است.

وی با بیان اینکه جایزه دکتر کاظمی آشتیانی از اقدامات قابل تقدیر پژوهشگاه رویان به شمار می رود، گفت: این جایزه با همکاری جهاد دانشگاهی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اهدا می شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: پرفسور رابرت لنگر برگزیده جایزه امسال دکتر کاظمی آشتیانی پیشگام در حوزه علم مهندسی و توانسته است این مهندسی را با حوزه پزشکی پیوند دهد.

هاشمی اظهار داشت: این پرفسور تاکنون بیش از هزار مقاله و هزار اختراع داشته است و به عنوان پدر علم نوظهور مهندسی بافت در جهان شناخته می شود و توانسته است تحقیقات خود را تجاری سازی کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر بهداشت تاکید کرد: افزایش کیفیت مقالات علمی برنامه کشور است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X