ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشکلاتم بعد ازدواج برادرشوهرم شروع شد

 مشکلاتم بعد ازدواج برادرشوهرم شروع شد

خراسان/ خانمی هستم متاهل. 2 سال است ازدواج کرده ام. با شوهرم و خانواده اش اصلا مشکلی نداشتم ولی از وقتی برادر شوهرم ازدواج کرده است خانواده اش نسبت به من و شوهرم حساس شده اند. اگر همسرم با من مشورت می کند خانواده اش می گویند «از زنت اجازه گرفتی». از طرفی همسرم روی این کلمه حساس شده و کلا اعصابش به هم ریخته است.
مخاطب عزیز، سلام. سازگاری با خانواده همسر به فراگرفتن و به کارگیری مهارت های ارتباطی، رسیدن به بلوغ روانی و شناخت کافی از خانواده همسر نیاز دارد. علاوه بر این به یاد داشته باشید که آن ها والدین شما نیستند بنابراین همیشه فاصله ای بین شما و آن ها وجود خواهد داشت و نباید توقع داشته باشید که آن ها را مانند پدر و مادر خودتان دوست داشته باشید یعنی باید هر فردی را در جایگاه خودش بررسی کنید.
راهکارهای شناخت کافی خانواده همسر
همان طور که مطرح شد یکی از ملزومات سازگاری با خانواده همسر، داشتن شناخت کافی از خانواده طرف مقابل است. داشتن شناخت از خانواده همسر شامل الگوهای ارتباطی، بافت فرهنگی و مرزهای بین افراد است؛ به عنوان مثال در بعضی خانواده ها اظهار نظر درباره تصمیمات و جزئیات زندگی فرزندان به معنی ابراز محبت و توجه به آن هاست. در چنین شرایطی ابتدا باید با همسرتان به گفت و گو نشسته و بگویید که چنین رفتارهایی از طرف خانواده وی باعث ایجاد کدورت و رنج شما شده است. همچنین به این دلیل که نمی خواهید تحت تاثیر این مسائل رابطه شما و همسرتان نیز آسیب ببیند، ترجیح می دهید ارتباط تان را با خانواده همسرتان کمتر کنید.
منتظر نقش همدلانه شوهرتان باشید
نقش حمایتی و همدلانه همسرتان در مدیریت روابط شما و خانواده اش بسیار حائز اهمیت است، بدین معنا که در صورتی که شوهرتان همنوا با تصمیم شما برای بهبود شرایط در جهت حفظ روابط محترمانه با خانواده اش عمل کند، می توان گفت آرامش به زندگی شما باز خواهد گشت؛ بنابراین شما باید منتظر نقش حمایتی و همدلانه شوهرتان برای بهتر شدن شرایط باشید.
چنین مسائلی را غیرقابل حل ندانید
در پیامک تان اشاره کرده اید که 2 سال از شروع زندگی مشترک تان گذشته است اما به مدت زمانی که از ازدواج برادرشوهرتان گذشته، اشاره نکرده اید. با این حال، این نکته را به یاد داشته باشید که این گونه مسائل در سال های اولیه ازدواج دور از انتظار نیست اما نوع رابطه شما با همسرتان و تلاش تان برای مدیریت این چنین ماجراهایی است که تعیین کننده میزان اثربخشی این مسائل در زندگی مشترک تان خواهد بود.
به دنبال پاسخ به این سوال مهم باشید
در سوال تان عنوان کرده اید بعد ازدواج برادر همسرتان، این گونه مسائل رخ داده است. سوال اصلی این جاست که چه تغییری در شرایط رخ داده است که خانواده همسرتان نسبت به تصمیمات شما حساسیت نشان می دهند یا چه ارتباطی می تواند بین این دو مسئله وجود داشته باشد؟ در نظر داشته باشید نوع واکنش ها، تعیین چارچوب ها و رفتار شما و همسرتان برای اطرافیان تعیین کننده نوع رفتار آن ها با شما خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X