ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تماشا کنید مورچه ها چه واکنشی به یک گوشی در حال زنگ خوردن نشان می دهند

تماشا کنید/  مورچه ها چه واکنشی به یک گوشی در حال زنگ خوردن نشان می دهند

مجله سخت افزار/ دنیای حیوانات همیشه سورپرایزهای بزرگی برای انسان داشته است. با این که اکثر انسان ها تصور می کنند جانوران دیگر دارای شعور کافی برای انجام کارهای پیچیده نیستند، همیشه موجوداتی بوده اند که با رفتارهای شگفت انگیز خود این سوال را در ذهن بشر به وجود می آورند که چگونه حیوانات چنین توانایی های عجیبی دارند. برای مثال پرندگان را در نظر بگیرید.

جهت یابی بی نظیر آنها برای سال های سال جزو سوالات انسان بوده تا اینکه متوجه شدیم این موجودات به ظاهر غیر هوشمند از میدان مغناطیسی زمین برای جهت یابی استفاده می کنند. یا مورچه ها را در نظر بگیرید که شیوه زندگی پر رمز و راز آنها و بناهای بسیار عجیبی که در طبیعت برای زندگی می سازند همیشه برای ما جالب توجه بوده است. اما تا به حال از خودتان پرسیده اید این موجودات در برابر تکنولوژی چه واکنشی دارند؟ اخیرا ویدئویی منتشر شده که نشان دهنده رفتاری عجیب از این حشرات کوچک است. در ادامه با ما همراه باشید.

این ویدئو که توانست پس از چند روز از زمان انتشارش بیش از 600000 بازدیدکننده داشته باشد در شرایطی بسیار معمولی ضبط شده است. یک آیفون در مرکز تصویر به چشم می خورد و مورچه هایی که در اطراف آن در مسیرهایی به ظاهر تصادفی حرکت می کنند. اما بعد تماسی با گوشی برقرار می شود و آنجاست که حرکت عجیب مورچه ها آغاز می شود. اجازه بدهید قبل از هر صحبت دیگری اول ویدئو را با هم ببینیم:

اظهار نظر های متفاوتی درباره این رفتار مورچه ها منتشر شده است. برای مثال پروفسور نایجل اندرو از دانشگاه نیوانگلند عقیده دارد این نوع حرکت کردن به دلیل واکنش مورچه ها به میدان مغناطیسی تولید شده از طرف تلفن همراه است. به گفته او مورچه ها در شاخک هایشان از نوعی دریافت کننده مغناطیسی استفاده می کنند تا در مسیرهای طولانی که به دنبال آذوقه می روند راه برگشت را گم نکنند. از طرفی سایمون رابسون از دانشگاه کوئینزلند ادعا می کند این واکنش ارتباطی به میدان مغناطیسی نداشته و مورچه ها در برابر هر جسمی که سر راهشان باشد به همین شکل رفتار می کنند. نظر شما درباره این ویدئو چیست؟ به عقیده شما چه اتفاقی باعث ایجاد این مسیر عجیب و جالب می شود؟
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده