ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مسئولان برای مقابله با استکبار بر عزم و شجاعت ملت تکیه کنندآمریکا همچنان دزد وجنایتکار بین‌المللی است

استکبار ائمه جمعه شهرستان‌های هرمزگان با اشاره به عدم تغییر آمریکا بر خلاف تصور و اظهارات برخی سیاسیون بر مقابله با استکبار جهانی با تکیه بر عزم و شجاعت ملت ایران تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های‌ هرمزگان، حجت الاسلام هادی میرزایی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته پارسیان، با اشاره به وظایف منتظران فرج اظهارداشت: منتظران فرج  سه تکلیف مهم اجتماعی بر عهده دارند که باید به نحو احسن تکالیف و وظایف خود را عملی کنند.

وی، تحقق عدل الهی در کشور را از مهم‌ترین تکالیف منتظران فرج خواند و بیان‌داشت: منتظران ظهور باید با تمام توان قانون عدل الهی را در جامعه حاکم کنند.

امام جمعه پارسیان در ادامه، صدور انقلاب را دومین وظیفه منتظران ظهور عنوان‌کرد و گفت:  صدور انقلاب یعنی پایان دادن به ظلم بشریت به عنوان مقدمه ظهور از دیگر امور مهمی است که منتظران فرج باید به خوبی به آن بپردازند.

حجت الاسلام میرزایی همچنین در تشریح سومین وظیفه منتظران موعود تصریح‌کرد: تحقق دولت اسلامی با جمهوری‌های مستقل همچنان که امام امت فرمودند: همه در زیر پرچم پر افتخار اسلام تجمع کنند و به سوی یک دولت اسلامی با جمهوری های آزاد و مستقل پیش روند که با تحقق آن همه مستکبران جهان را به جای خود می نشینند.

خطیب این هفته پارسیان با اشاره به بیانات مهم مقام معظم رهبری در جمع شرکت کنندگان در سی و سومین دوره از مسابقات بین المللی قران کریم اذعان‌داشت: در جریان مذاکرات هسته ای برخی تصور کردند که آمریکا دست از مبارزه با اسلام و انقلاب کشیده است و از رابطه با آمریکا گفتند در حالی که دشمنی های اخیر آمریکا به خوبی نشان داد که این کشور جنایتکار دست از دشمنی با اسلام بر نمی دارد.

حجت الاسلام میرزایی با اشاره به کلام رهبری در خصوص طاغوت اعظم و شیطان بزرگ گفت: معرفی کردن آمریکا به این اوصاف هم اثر خارجی دارد و هم اثر داخلی، اثر خارجی آن این است که همه امت اسلامی بدانند که ایران اسلامی دست از مبارزه با آمریکا بر نداشته است و ایستاده ، اثر داخلی آن این است که مسئولان بدانند شرایط تغییر نکرده است و آمریکا هنوز جنایتکار و دزد بین المللی است.

وی در ادامه با اشاره به اقتدار نظام اسلامی بیان‌کرد: مسئولان باید بدانند که عزت و شجاعت ملت پشتوانه آنها در مقابله با استکبار است.

امام جمعه پارسیان با اشاره به سالروز 3 خرداد و فتح خرمشهر، این روز را نماد عزت و مقاومت ملت ایران در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و ابرازداشت: سوم خرداد درس بزرگی به ملت ما داد که می توان در برابر همه تهدیدات نظامی و سیاسی  دشمنان ایستادگی کرد و به پیروزی رسید .

حجت الاسلام میرزایی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از کارشکنی و بی کفایتی آل سعود در اعزام حجاج ایرانی، آن را مصداق «و صدوا عن سبیل الله» دانست که راه خانه خدا را سد کردند و مورد لعن خدا و پیامبر قرار می‌گیرند.

وی ضمن تبریک ولادت امام زمان (عج) گفت: ابراز خوشحالی و شادی نباید همراه گناه و معصیت باشد چرا که گناه سبب تاخیر در  فرج صاحب الزمان(عج) می‌شود.

حجت الاسلام میرزایی ضمن قدردانی از مجاهدت و تلاش مجدانه سربازان گمنام و کارکنان وزارت اطلاعات، حفظ صیانت در راستای انسجام ملی، اجتماعی و سیاسی کشور و صیانت از سرمایه‌های اجتماعی، مذهبی، سیاسی و اقتصادی را از جمله ماموریت های این وزارت خانه برشمرد.

خطیب این هفته پارسیان در بخش پایانی سخنان خود، ، شناسایی و کشف فعالیت‌های پنهان سرویس‌های اطاعاتی و ضربه زدن به فعالان جاسوسی علیه امنیت کشور ، کاهش مشکلات و نارضایتی عمومی با پیگیری مستمر مسائل مرتبط با زندگی روز مره مردم و همچنین تعامل جدی با دستگاه‌های خدمت‌رسان به مردم را از دیگر اقدامات موثر وزارت اطلاعات عنوان‌کرد.

حجت‌الاسلام جواد غلامی نیز ظهر امروز در خطبه‌های این هفته شهرستان جاسک با بیان اینکه جنگ نرم، جنگ نفوذ در ذهن است اظهارداشت: فضای مجازی می‌تواند موجب  انحرافات  و ایجاد شبهاتی در ذهن کسانی می‌شود که آگاهی لازم و بصیرت کافی از برخی مسائل را ندارند.

وی در ادامه، مطالعه کتب ضاله و متون ضاله را به دلیل به انحراف کشاندن اذهان افراد از محرمات خواند و بیان‌داشت: از آنجایی که انسان اهل مراقبت است انتقال حرف نادرست شبهه، تصویر و فیلمی که باعث گناه شود و همچنین دریافت، نگهداری و انتقال آن به دیگران حرام است.

امام جمعه جاسک با اشاره به روز بهره‌وری و بهینه‌ساری مصرف گفت: با توجه به نامگذاری سال به نام اقدام و عمل باید در زمینه مصرف که یکی از مشکلات اساسی است به طور جد پرداخته شود.

‌غلامی، اعتقاد به ایثا ر و مقاومت را عامل اقتدار و قدرتمندی شیعه دانست و تصریح‌کرد: امروز علاوه بر ندای مظلومیت برخاسته از کشورهای اسلامی، حرم اهل‌بیت (ع) نیز در خطر بوده و بر ما واجب است که با توجه به فرهنگ ایثار و شهادت در این راستا گام برداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار فرزند یکی از مسئولان کشور با  بهائیان گفت: این حرکتی ضد دینی و ضد اخلاقی است که باید به اشد مجازات برخورد شود.

امام جمعه جاسک با بیان اینکه شخص دیدارکننده با بهائیان از بندگی خدا بیرون است ابراز داشت: دوستی با فرقه بهائیت که مرکز آن در اسرائیل بوده و هم شیعه و هم اهل تسنن آن را کافر می دانند نمونه بارز پاگذاشتن بر روی خون شهداست.

وی با اشاره به اینکه اینان همان آتش‌بیاران معرکه فتنه 88 هستند گفت: گاها مواضع ضعیف مسئولان دولت سبب شده تا این گونه افراد احساس امنیت کنند و این حرکت‌های زشت که از نمونه های بارز نفوذ است را مرتکب شوند.

حجت‌الاسلام غلامی با اشاره به سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر اذعان‌داشت: ایثار و مقاومت و همچنین پیروزی نهایی در سایه رشادت‌های رزمندگان اسلام محقق شد.

امام جمعه جاسک همچنین با اشاره به دیدار طلاب با مقام معظم رهبری گفت: این دیدار حاوی نکات ارزنده ای است که از اداره تبلیغات اسلامی باید جلسه ای را با طلاب شهرستان برگزار و به تحلیل منویات مقام معظم رهبری بپردازند.

وی، هدایت فکری معنوی جامعه را از رسالت مهم روحانیت دانست و گفت: روحانیت باید به فضای اجتماعی و سیاسی جامعه هم توجه کند، روحانیان باید بینش سیاسی عمیق داشته باشد.

امام جمعه جاسک: مواضع ضعیف برخی مسئولان سبب احساس امنیت بهائیان شده است

حجت الاسلام جواد غلامی نیز ظهر امروز در خطبه‌های این هفته شهرستان جاسک با بیان اینکه جنگ نرم، جنگ نفوذ در ذهن است اظهارداشت: فضای مجازی می‌تواند موجب  انحرافات  و ایجاد شبهاتی در ذهن کسانی می‌شود که آگاهی لازم و بصیرت کافی از برخی مسائل را ندارند.

وی در ادامه، مطالعه کتب ضاله و متون ضاله را به جهت به انحراف کشاندن اذهان افراد از محرمات خواند و بیان‌داشت: از آنجایی که انسان اهل مراقبت است انتقال حرف نادرست شبهه، تصویر و فیلمی که باعث گناه شود و همچنین دریافت، نگهداری و انتقال آن به دیگران حرام است.

امام جمعه جاسک با اشاره به روز بهره وری و بهینه ساری مصرف گفت: با توجه به نامگذاری سال به نام اقدام و عمل باید در زمینه مصرف که یکی از مشکلات اساسی است به طور جد پرداخته شود.

حجت الاسلام غلامی، اعتقاد به ایثا ر و مقاومت را عامل اقتدار و قدرتمندی شیعه دانست و تصریح‌کرد: امروز علاوه بر ندای مظلومیت برخاسته از کشورهای اسلامی، حرم اهلبیت(ع)نیز در خطر بوده و بر ما واجب است که با توجه به فرهنگ ایثار و شهادت در این راستا گام برداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار فرزند یکی از مسئولان کشور با  بهائیان گفت: این حرکتی ضد دینی و ضد اخلاقی است که باید به اشد مجازات برخورد شود.

امام جمعه جاسک با بیان اینکه شخص دیدارکننده با بهائیان از بندگی خدا بیرون است ابرازداشت: دوستی با فرقه بهائیت که مرکز آن در اسرائیل بوده و هم شیعه و هم اهل تسنن آن را کافر می دانند نمونه بارز پاگذاشتن بر روی خون شهداست.

وی با اشاره به اینکه اینان همان آتشبیاران معرکه فتنه 88 هستند گفت: گاها مواضع ضعیف مسئولان دولت سبب شده تا این گونه افراد احساس امنیت کنند و این حرکت‌های زشت که از نمونه های بارز نفوذ است را مرتکب شوند.

حجت الاسلام غلامی با اشاره به سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر اذعان‌داشت: ایثار و مقاومت و همچنین پیروزی نهایی در سایه رشادت‌های رزمندگان اسلام محقق شد.

امام جمعه جاسک همچنین با اشاره به دیدار طلاب با مقام معظم رهبری گفت: این دیدار حاوی نکات ارزنده ای است که از اداره تبلیغات اسلامی باید جلسه ای را با طلاب شهرستان برگزار و به تحلیل منویات مقام معظم رهبری بپردازند.

وی، هدایت فکری معنوی جامعه را از رسالت مهم روحانیت دانست و گفت: روحانیت باید به فضای اجتماعی و سیاسی جامعه هم توجه کند، روحانیان باید بینش سیاسی عمیق داشته باشد.

امام جمعه کیش: راه نجات کشور از بحران‌ها و تحریم‌ها توجه به اقتصاد مقاومتی است

حجت‌الاسلام حسن علیدادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کیش با تاکید بر رعایت تقوی الهی و اشاره به اهمیت توجه به اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: ویژه خوارها باید پس زده شوند، باید در کشور از واگذاری امتیازات ویژه و رانت خواری جلوگیری شود.

وی اولویت بندی را از دیگر مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: باید به اولویت‌بندی توجه شود و باید با برنامه وارد شویم.

امام جمعه کیش جلوگیری از ریخت و پاش‌های دستگاه‌های اداری و جلوگیری از واگذاری امتیازات ویژه را یکی از مؤلفه‌های مهم اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی داشته باشیم و بدانیم هرچه جایگاه در بحث اقتصاد جایگاه مهم‌تری می‌شود، بر آن  برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم.

وی اظهار امیدواری کرد با استفاده بهینه از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی و با نیروی اندیشه و توان جوانان ایرانی تهدیدهای دشمن تبدیل به فرصت برای ایران اسلامی شود.

خطیب جمعه کیش همچنین سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و افزود: روز فتح خرمشهر و پیروزی بزرگ 8 سال دفاع مقدس در حالی که صورت گرفت که  در زمان حمله رژیم بعث عراق به ایران ما در ضعیف‌ترین حالت نظامی قرار داشتیم در حالی که دشمن در اوج قدرت نظامی و حمایت‌های بی دریغ دشمنان جمهوری اسلامی بود.

وی در ادامه بیان کرد: دشمن بعثی با اتکا به توان نظامی و وضعیت و شرایط جمهوری اسلامی ایران در نظر داشت تا سه روز ایران را فتح کرده و به تهران برسد در حالی که به هیچ عنوان به مقابله مردمی و ایستادگی مردم فکر نکرده بود.

امام جمعه کیش به ایثارگری و گذشت ملت ایران و درایت و هوشمندی امام (ره) اشاره و یادآوری کرد: ملت ایران با دست‌های خالی، دلیرانه در مقابل دشمن بعثی ایستاد و این ایثارگری و سلحشوری مردم ضعف‌ها را جبران کرده و خرمشهر را آزاد کرد.

امام جمعه کیش با بیان اینکه در سال 59 محاصره اقتصادی ایران آغاز شد و پس از آن تحریم‌های مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران یکی پس از دیگری توسط آمریکا رقم خورد گفت: راه نجات کشور از تمامی بحران‌ها و تحریم‌ها توجه به اقتصاد مقاومتی و عبور نکردن از خط قرمزهای نظام  است.

وی ادامه داد: همه دولت‌ها و دولتمردان باید به این امر توجه داشته باشند که آمریکائی‌ها حقیقتاً طاغوت اعظم و شیطان بزرگ و انسان‌های بدعهدی هستند.

خطیب جمعه کیش به روند مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با 1+5 اشاره کرد و افزود: در زمان مذاکره آنها چیز دیگری می‌گفتند و پس از مذاکره به گونه‌ای دیگر رفتار می‌کنند و هر روز طرح و برنامه‌ای نو علیه ما دارند آن‌ها به هیچ تعهدی پایبند نیستند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده