ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هیچ معادله سیاسی قابل مقایسه با فتح خرمشهر نیستمدافعان حرم سپرهای مقاومت در کشور هستند

فتح خرمشهر ائمه جمعه شهرستان‌های خراسان جنوبی تاکید کردند: در ماه‌های اخیر مشاهده شده که بعضی‌ها برخی معادلات سیاسی را با فتح خرمشهر مقایسه کرده اند اما همه باید بدانند که هیچ معادله سیاسی قابل مقایسه با فتح خرمشهر نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته نهبندان با گرامیداشت 15 شعبان سالروز ولادت امام زمان (عج) اظهار داشت: در دوران غیبت امام عصر (عج) منتظران ظهور وظایفی بر عهده دارند که شناخت امام زمان (عج) و ارتباط با امام در قالب قرائت دعاها و مناجات از مهم ترین آنهاست.

وی با اشاره به طرح کمیته امام خمینی (ره) یا عنوان صدقه برای سلامتی امام زمان (عج) گفت: این طرح بسیار خوب است که موجب جمع‌آوری کمک برای مستضعفان خواهد شد.

امام جمعه نهبندان ادامه داد: همچنین این روز به عنوان سربازان گمنام نیز نامگذاری شده که باید قدران امنیت و تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) در تمام دستگاه‌های امنیتی باشیم.

خزاعی ضمن تاکید براینکه مردم باید با ستاد خبری همکاری داشته باشند افزود: اگر فردی موارد خرابکاری را گزارش کند قطعا به جامعه خدمت کرده است.

وی با اشاره به سالروز فتح خرمشهر گفت: براساس فرمایشات امام راحل و رهبر انقلاب فتح خرمشهر در دوران دفاع مقدس بسیار مهم بوده و این روز در تاریخ انقلاب ماندگار شده است.

امام جمعه نهبندان تصریح کرد: در ماه‌های اخیر مشاهده شده که بعضی‌ها برخی معادلات سیاسی را با فتح خرمشهر مقایسه کرده‌اند اما همه باید بدانند که هیچ معادله سیاسی قابل مقایسه با فتح خرمشهر نیست و افراد باید سنجیده موضوعات را تحلیل کنند.

خزاعی با بیان اینکه ایران نزدیک به 36 سال است که از سوی استکبار تحریم می‌شود افزود: از همان ابتدای انقلاب اسلامی آمریکا و متحدانش اران را تحریم کردند و این تحریم‌ها از سال تمدید و تشدید شده ‌اما ایران همه پیروز شده ‌و شعارهای خود را عملی کرده است.

وی ضمن یادآوری این موضوع که با لبخند نمی‌توان در برابر دشمن پیروز شد ادامه داد: نسخه نجات دهنده کشور در برابر تحریم اقتصاد مقاومتی یعنی بهینه‌سازی مصرف، صرفه‌جویی و توجه به تولیدات داخلی است.

امام جمعه نهبندان تصریح کرد: نتیجه پز دادن با کالاهای خارجی تعطیلی کارخانه‌های داخلی و ضربه به اقتصاد کشور است و مسئولان باید اهتمام به تولید داخلی داشته باشند چرا که تولید داخلی است محاصره دشمن را شکست می‌دهد.

اشاره به روز حمایت از خانواده‌های زندانیان و کمک به نیازمندان از دیگر موضوعاتی بود که حجت‌الاسلام خزاعی در خطبه‌های نماز جمعه به آنها اشاره کرد.

خطیب جمعه بشرویه: دعا برای تعجیل در فرج امام زمان شاخصه اولیه منتظران واقعی است

حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمد شمس‌الدین خطیب جمعه بشرویه نیز دعا کردن را از ویژگی‌های منتظران منجی عالم بشریت برشمرد و گفت: آرزو کردن و دعا برای تعجیل در فرج حضرت بقیه الله (عج)  از شاخصه‌های اولیه منتظران واقعی حضرت مهدی  است.

وی افزود:دیدگاه‌ها و اختلاف نظرها در مسئله ظهور بیشتر جنبه حاشیه دارد و اصل مسئله ظهور را تمام ادیان پذیرفته و قبول دارند همچنین در فرهنگ شیعه هر مومنی آرزو دارد که چشمش به یوسف زهرا روشن شود.

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه وعده خداوند همواره محقق می‌شود، گفت: روزی مستضعفان حاکمیت را در جهان به دست خواهند گرفت و با حضور حضرت بقیه الله جهان پر از عدل و داد خواهد شد.

شمس‌الدین انقلاب اسلامی را بسترساز ظهور بقیه الله عنوان کرد و گفت: خط اصلی مقاومت، جمهوری اسلامی است و اگر این انقلاب شکسته شود جهان اسلام فرو می شکند و در همین راستا نگاه اصلی دشمنان به سمت کشور ما است.

امام جمعه بشرویه افزود: حرکت مزدوران صهیونیست و استکباری و گروه‌های داعشی به سمت جمهوری اسلامی  است و شهدایی که در حوزه مقاومت اسلامی به شهادت می‌رسند نمونه منتظران واقعی هستند.

وی مدافعان حرم را سپرهای مقاومت معرفی و با تاکید بر حمایت از رزمندگان اسلام تصریح کرد: تربیت رزمندگان جبهه مقاومت و مدافعین حرم برای نابودی داعش بسیار حیاتی است و همه باید به رزمندگان اسلام کمک کرده و آنان را حمایت کنیم.

شمس الدین ساماندهی و آمادگی کامل نظامی برای مبارزه با ظلم و کفر را ضروری برشمرد و گفت: در هشت سال دفاع مقدس مردم متدین و مقاوم جمهوری اسلامی ایران با توکل بر خداوند در مسیر مبارزه با کفر جهانی به میدان نبرد رفته و 220 هزار شهید را تقدیم اسلام کردیم.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر هوشیاری توطئه‌های دشمن بیان کرد: آمادگی نیروی رزمی از نیازهای اصلی امروز کشور ما است و دشمن مجبور به عقب نشینی می شود چون با یک نیرو آماده روبه‌رو است.

امام جمعه زیرکوه: نمایندگان از مردم و نیازهای ضروری آنها غافل نشوند

حجت الاسلام مرتضائی نیا امام جمعه زیرکوه نیز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان زیرکوه ضمن اشاره به سالگرد جانباختگان زلزله سال 76 زیرکوه، روزجهانی مستضعفان و دیگر مناسبت‌ها به میلاد حضرت مهدی (عج) اشاره و بیان کرد:تکلیف منتظران ظهور حاکم کردن عدالت در جامعه است

وی با بیان اینکه این روز را روز سربازان گمنام امام زمان نامیده اند، گفت: این سربازان کارها و افتخارات بزرگی انجام داده اند ووزارت اطلاعات قلب و چشم بینای کشور و پایگاه عظیم مبارزه و جهاد است و مسئولیت آنها در کشور تعیین کننده است .

امام جمعه زیرکوه در ادامه سخنان خود به شبهای برات اشاره کرد و گفت: این برات که ما در این ایام بر سر مزار اموات می رویم برای زنده کردن یاد آنها و قرائت فاتحه ای برای شادی روحشان است و باید اسراف‌های این روز را ساماندهی و مدیریت کرد.

وی با بیان اینکه اسراف‌های زیادی در این روز اتفاق می افتد، تصریح کرد: مردم قداری از این خرج کرد را در راه‌های عام المنفعه، مسجد و یا به فقیر یا یتیمی بدهند چرا که آثار و برکات آن تا مدت‌ها شامل حال خودمان می شود .

امام جمعه زیرکوه با اشاره به سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی گفت: فتح خرمشهر قدرت اسلام را به جهانیان نشان داد و این فتح بزرگ باعث شد دشمنان و استکبار حساب کار خوشان را بکنند.

وی همچنین به آغاز محاصره اقتصادی جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا در سال 1359 اشاره و تصریح کرد : دشمنان و در راس آنها آمریکا فکر می کردند که ملت ما تسلیم خواهد شد و زیر بار ظلم خواهد رفت .

امام جمعه زیرکوه افزود: آنها نمی دانند که این ملت ایران زیر بار ظلم و استکبار نمی رود و همانطور که 8 سال جنگ ناعادلانه و تحمیلی را تحمل کرد ، این تحریم‎ها را نیز با موفقیت پشت سر می گذارند و و از هیچ تحریمی نمی ترسند.

مرتضائی نیا با بیان اینکه تا وقتی نگاه ما به دهان بیگانگان باشد هیچ مشکلی حل نمی شود، خاطرنشان کرد: مسئولین بدانند تنها راه مقابله و عبور از تحریم‌ها و برطرف شدن مشکلات عمل به اقتصاد مقاومتی است .

امام جمعه زیرکوه  با اشاره به اینکه در آستانه شروع مجلس دهم و نمایندگان منتخب مردم هستیم، گفت: آنچه ما از نمایندگان منتخب می خواهیم این است که نمایندگان از مردم و نیازهای ضروری آنها غافل نشوند و از مصالح و منافع این نظام مقدس

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده