ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هلند بازهم به یهودیان بازمانده از جنگ جهانی دوم غرامت می پردازد

هلند بازهم به یهودیان بازمانده از جنگ جهانی دوم غرامت می پردازد

شفقنا/ هلند پس از گذشت ۷۰ سال از جنگ جهانی دوم به یهودیان بازمانده از این جنگ غرامت پرداخت می کند.

به گزارش الجزیره، شهر آمستردام پایتخت هلند پیش از جنگ جهانی دوم محل سکونت جمعی از یهودیان بود که با اشغال نازی ها، به اردوگاه های کار اجباری آلمان ها منتقل شدند. بسیاری از این یهودیان در منازلی که شهر دراختیار آنها قرار داده بود زندگی می کردند و به مسئولان اجاره می پرداختند.
ماجرای این غرامت به تحقیق یک دانشجو در آوریل سال ۲۰۱۳ بازمی گردد. این دانشجو اسنادی را در آرشیو شهر آمستردام یافته بود که نشان می داد، یهودیانی که پس از جنگ جهانی دوم توانسته بودند زنده از اردوگاه های کار اجباری نازی ها خارج شوند، به خانه های خود در این شهر بازگشتند اما به دلیل نپرداختن چندساله اجاره بهاء جریمه شده بودند.
مسئولان شهر آمستردام پس از پایان جنگ هم اجاره بها را مطالبه می کردند و هم جریمه آن را. پس از طرح شکایت از طرف بازماندگان یهودیان جنگ جهانی دوم، حالا شهر آمستردام این پول ها را غیرقانونی تشخیص داده و قصد دارد به بازماندگان یهودیان غرامت پرداخت کند.
الجزیره می نویسد هلند از سال ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵ در اشغال نازی ها بود که در این میان ۸۰ هزار یهودی ساکن این کشور توسط نازی ها بازداشت و به اردوگاه ها منتقل شدند که از این میان تنها ۱۸ هزار نفر زنده ماندند. بنیاد هولوکاست هلند ۲۴۰ بازمانده از قربانیان را یافته تا به آنها غرامت پرداخت شود. گفته می شود به طور میانگین به هر یهودی بازمانده دو هزار دلار پرداخت خواهد شد.
در مورد دیگری شورای شهر آمستردام مجبور به پرداخت غرامت و سود حساب های بانکی متعلق به یهودیان هلند شده و برای این کار می بایست ۱/۱ میلیون دلار پرداخت نماید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده