ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ده زن معاون مدیرکل در هرمزگان منصوب می‌شود

ده زن معاون مدیرکل در هرمزگان منصوب می‌شود

مهر/ جاسم جادری عصر شنبه در نشست مشترک مشاوران امور بانوان فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی استان هرمزگان با تاکید بر اینکه زنان جایگاه مهمی در جامعه دارند، عنوان کرد: با توجه به اینکه کشور ما در حال توسعه است با اقدامات مناسبی که در زمینه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته و به دلیل افزایش میزان سواد و گسترش آموزش عالی در کشور، جایگاه زنان قابل دفاع است اما تا رسیدن به نقطه مطلوبی که باید جامعه زنان از آن بهره مند باشند، هنوز فاصله داریم.

وی با بیان اینکه تعداد مدیران زن در مسئولیت های اجرایی کم است، افزود: متناسب با توان زنان و حرفه، دانش و قدرت مدیریت آنها می توان از ظرفیت زنان در امر مدیریت استفاده کرد و ما نیز در استان هرمزگان در بین زنانی که توانایی مدیریت دارند در حال بررسی و مطالعه هستیم و دستور داده ایم که حداقل ۱۰ معاون مدیرکل از میان زنان در هرمزگان منصوب شود.

استاندار هرمزگان ادامه داد: زنان نیمی از جامعه را تشکیل می دهند و مسئولیت نسل های امروز و فردا متوجه زنان است و زنان نقش کلیدی در جامعه دارند و باید این باور و اندیشه در ما به وجود آید که از توانمندی زنان در اداره جامعه به نحو مطلوب استفاده شود.

جادری خاطرنشان کرد: البته این امر تنها به معنای مسئولیت دولتی نیست، بلکه مسئولیت در خانواده و تشکل های مردمی نیز بسیار مهم است و همچنین شاهد هستیم که بار اصلی آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت نیز بر دوش زنان است و در بخش ورزشی نیز بانوان موفقیت های خوبی به دست آورده اند.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا زنان را از آسیب ها مصون نگه داریم که با کارهایی همچون تامین تسهیلات برای تولید صنایع دستی توسط بانوان که می توانند آن را در خانه انجام دهند و کسب درآمد داشته باشند، می توان شرایط مناسبی را برای بانوان فراهم کرد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با تاکید بر اینکه گروه های کاری تعیین شده در حوزه بانوان و خانواده هرمزگان باید به طور جدی پیگیر وظایف خود باشند، اظهار داشت: محتوا و خروجی جلسات باید از دل همین گروه های کاری بیرون بیاید و راهکارهای عملی ارائه دهند تا تصمیمات اجرایی مناسبی اتخاذ شود.

جادری اضافه کرد: راه اندازی بازارچه ها نیز می تواند محل کسب و کار و معرفی کالا و کسب درآمد برای زنانی باشد که کار صنایع دستی انجام می دهند و همچنین برای حل مشکل سمن های بانوان و اختصاص فضای مناسب به آنها باید برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید باید به دنبال ایده های نو باشیم، عنوان کرد: هنر ما باید خلق ثروت باشد و باید در جهت تحکیم بنیان خانواده تلاش و برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی برنامه ریزی کنیم.

استاندار هرمزگان بیان داشت: در بحث ازدواج هم نیازمند کار علمی و آگاهی بخشیدن به جامعه برای کاهش آسیب هایی همچون طلاق هستیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X