ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش 1500 درصدی جریمه قطع درختان در مقایسه با سال 85

افزایش 1500 درصدی جریمه قطع درختان در مقایسه با سال 85

فارس/ رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: نرخ جریمه قطع درختان در مقایسه با سال 85 ، 1500 درصد افزایش یافته است.

محمد سالاری در دویست و سومین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به گزارش های ارائه شده از سوی معاونین شهردار تهران در خصوص طرح ارتقاء کیفیت زندگی در منطقه 12 اظهار داشت: اینکه شهرداری به احصاء و شناسایی مشکلات منطقه 12 پرداخته و برنامه های عملیاتی خوبی بویژه در حوزه مرمت بافت تاریخی و حذف زوائد بصری ارائه کرده و به گزارش آن در صحن شورای می پردازد جای تقدیر دارد اما یک اشکال کلی در روند ارائه این گزارش ها و جمع بندی آن وجود دارد.

وی ادامه داد: چند جلسه ازشورای شهرتهران به ارائه این گزارش ها اختصاص داده شد اما خروجی این جلسات چه شد؟یعنی یک سند جامعی که مبتنی بر شناخت تمامی مشکلات در کلیه حوزه ها و ماموریت های مدیریت شهری اعم از چشم انداز، ماموریت ، راهبرد و پروژه ارائه نشده است. البته ارتقاء کیفیت زندگی در منطقه 12 و بازگشت حیات اجتماعی به این منطقه خود چشم اندازی برای این طرح است ،حال باید دید چه راهبردهایی برای آن تعیین شده است . راهبردهایی که توسط معاونین اعلام شده است از یک انسجام و مدل پذیرفته شده تبعیت نمی کند که نهایتا منتج به احکام و در ذیل آن طرح و پروژه باشد و در نتیجه ما بدانیم آنچه در حوزه های مختلف بیان شده چگونه قرار است اجرا شود.

سالاری افزود: به نظر من بعد از پایان گزارش های شهرداری ، یک جلسه با حضور دکتر قالیباف و معاونین ایشان تشکیل شود و یک سند برای ما بیاورند چراکه اگر سندی وجود نداشته باشد ما چگونه باید موضوعات را رصد و راستی آزمایی کنیم.ضمن اینکه تمامی اقدامات و برنامه ها باید بصورت منسجم انجام پذیرد و یک مشاور مادر نیز در این روند حضور داشته باشد.

این عضو شورا شهر تهران در ادامه جلسه با انتقاد از برخوردهای دوگانه برخی اعضای شورا و متهم کردن کمیسیون شهرسازی و معماری در موضوع کاهش جریمه قطع درختان گفت: در جلسه ای که کاهش جریمه قطع درختان تصویب شد 27 نفر از اعضا حضور داشتند و تمام آن ها به این طرح رای دادند .

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران توضیح داد: نرخ جریمه قطع درختان در مقایسه با سال 85 ، 1500 درصد افزایش یافته و این اقدام فقط توسط کمیسیون شهرسازی ومعماری انجام شده است اما مساله کاهش مربوط به افزایش 2500 درصدی در گذشته بود که این نگرانی را بوجود آورد که با این افزایش مردم تمایل خود را به کاشت نهال و درخت از دست می دهند، بنابراین برای تعدیل این جریمه اقدام شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده