ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سود 150 میلیارد دلاری تجارت برده در جهان

سود 150 میلیارد دلاری تجارت برده در جهان

ایران اکونومیست/ صنعت برده داری تجارت 150 میلیارد دلاری است که بیش از 35 میلیون نفر را در جهان در دام خود گرفتار کرده است.

'مونیکا ویلا' رییس اجرایی اتحادیه 'تامسون رویترز' که در شانزدهمین کنفرانس مبارزه با فساد مالی در مالزی شرکت کرده است، روز شنبه از سازمان های مبارزه با فساد مالی خواستار ارتباط بین فساد و آفت جهانی برده داری را نادیده نگیرند.

وی در نشستی تحت عنوان 'صلح، برابری و عدالت اجتماعی' در مالزی گفت که امروز بیش از هر زمان دیگری در جهان برده وجود دارد و 35 میلیون زن، مرد و کودک در جهان امروز، برده هستند.

به گفته وی، در بخش هایی از جهان کودکان با میراث برده برداری به دنیا می آیند و دیگران نیز از یک کشور به کشور دیگر قاچاق می شوند و گذرنامه آنها گرو نگه داشته می شود.

جنوب شرق آسیا از مناطقی است که برده داری در آن زیاد دیده می شود و هر روز رسانه ها از کارفرمایاتی خبر می دهند که کارگران قاچاق و غیرقانونی را در ساعات استراحت در قفس هایی نگه می دارند تا دست به فرار نزنند.

گفتنه می شود هزاران ماهیگیر در کشتی های ماهیگیری در این منطقه از این برده ها استفاده می کنند و زمان بازگشت به خشکی این افراد که بیشتر میانماری و یا شهرندان دیگر کشورهای منطقه هستند بار دیگر به قفس منتقل می شوند.

استفاده از نیروی کار اجباری در مناطق دور افتاده آب های اندونزی به منظور صید ماهی و فروش آبزیان در بازارهای جهانی از جمله آمریکا، وضعیت حقوق بشر در جنوب شرقی آسیا را زیر سوال برده است.

این برده ها در قفس هایی زندگی می کنند که به سختی می توانند در آن دراز بکشند. غذایشان کمی برنج و حبوبات است و پس از استراحت و خوردن غذا توسط کشتی ها و قایق های ماهیگیری به اجبار به دریا برده می شوند.

'مونیکا ویلا' از برده داری به عنوان جنایت خاموش یاد کرد و گفت: قربانیان جلو نمی آیند. این تجارت بزرگی است که در مقایسه با بسیاری از تجارت های بزرگ دنیا سودی سه برابری به دست می آورد .

وی ضمن درخواست همکاری از رهبران جهان برای مبارزه با قاچاق انسان، گفت: ما باید با این جرم که به صورت خوبی نیز سازمان یافته است، مبارزه کنیم.

رییس اجرایی اتحادیه 'تامسون رویترز' به نقل از 'کوفی عنان' دبیر کل سابق سازمان ملل، گفت: تا زمانی که به برده داری پایان داده نشود، فقر نیز نمی تواند پایان یابد.

وی در پایان تصریح کرد: فساد مالی همراه با قاچاق انسان به وجود نمی آید و رهبران جهان نقش کلیدی در مبارزه با قاچاق انسان دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X