ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پزشکان تیم کی‌روش مشکلات خود را به فدراسیون گفتند

پزشکان تیم کی‌روش مشکلات خود را به فدراسیون گفتند

کاپ/ رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال گفت: تمهیدات این کمیته در الزام صدور گواهی سلامت برای همه بازیکنان رده های مختلف و در همه رده‌های سنی انجام شد.
دکتر توحید سیف برقی در خصوص جلسات روز گذشته کمیته پزشکی اظهار داشت: روز گذشته دو جلسه مهم داشتیم که در نخستین جلسه در صبح روز گذشته (دوشنبه) نشستی با حضور حبیب اله شیرازی –رییس هیات فوتبال استان تهران و روسای حوزه های فوتبالی استان تهران برگزار کردیم. وی ادامه داد: در این نشست درخصوص اهمیت انجام تست های پزشکی در افزایش عملکرد و نقش آن در سلامتی بازیکنان صحبت شد. در ادامه جلسه رییس هیات فوتبال استان تهران به نامه دبیرکل فدراسیون مبنی بر رعایت همه موارد پزشکی در تمام مسابقات رسمی در سطح استان تهران اشاره کرد. در واقع نامه دکتر اسدی رعایت همه موارد مانند بحث پزشکی، آمبولانس و دستگاه های احیای قلبی و عروقی را بطور الزامی تاکید داشت. دکتر سیف افزود: به هر حال حدود 5 الی 6 هزار بازیکن فوتبال در سطح استان تهران مشغول فعالیت هستند که تا پیش از این صرفا بازیکنان لیگ برتر، دسته یک و دسته دو که حدود هزار نفر را تشکیل می دهند مورد تست های پزشکی قرار می گرفتند. در صورتی که تعداد زیادی از بازیکنان در این طرح حضور نداشتند و متاسفانه شاهد بیشتر اتفاقات تلخ پزشکی و همینطور مرگ ناشی از ورزش در این بخش بزرگ هستیم.
رییس کمیته پزشکی همچنین تاکید کرد: پیرو این نشست مقرر شد همه باشگاه ها در همه سطح ها و رده های سنی از این پس گواهی سلامت بازیکنان را تکمیل کنند و آزمایش های مختلف مانند نوار قلب، معاینات عضلات و استخوان و داخلی (گوارش،ریه و...) را در مراکز مورد تایید فدراسیون انجام دهند. در واقع باشگاه هایی که فرم پزشکی بازیکنان را تکمیل نکنند مسئولیت سلامت بازیکنان بر عهده آنها خواهد بود. وی ادامه داد: از دیگر موارد مطرح شده در نامه دبیرکل فدراسیون انتخاب رییس کمیته پزشکی هیات فوتبال استان تهران بود که مقدمات مرتبط با آن در حال پیگیری است. البته هیات های فوتبال استانها هم در همین راستا به تدریج باید رییس کمیته پزشکی خود را انتخاب و به کمیته پزشکی فدراسیون معرفی کنند تا پس از اطلاع دقیق از استانداردهای مورد نظر فدراسیون نسبت به اجرای برنامه های پزشکی اقدام کنند.
دکتر سیف درخصوص نشست دوم روز گذشته کمیته پزشکی گفت: جلسه ای با حضور همه اعضای کادر پزشکی تیم های ملی رده های مختلف برگزار کردیم تا مشکلات و درخواست های پزشکان و فیزیوتراپیست های تیم های ملی را بررسی کنیم. وی ادامه داد: در این نشست که دکتر پرهان خانلری –دبیر کمیته پزشکی و دکتر علیرضا شهاب –رییس بخش بازتوانی کمیته پزشکی فدراسیون حضور داشتند، پزشکان درخصوص مواردی مانند مشکلات موجود در نحوه همکاری کادرفنی تیم ها با کادر پزشکی و همینطور مسائل مالی به بحث و گفتگو پرداختند. وی در پایان گفت: کمیته پزشکی در چند سال اخیر روند خوبی را در پیش گرفته و ما هم این روند را ادامه خواهیم داد و نسبت به برطرف کردن مشکلات گام های جدی بر می داریم. بطور کلی هدف کمیته پزشکی تکمیل قدم های برداشته شده در راستای استاندارد سازی مسئله پزشکی و سلامت بازیکنان است تا بتوانیم به استاندارهای سطح جهانی نزدیک تر شویم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده