برداشت جو از مزارع ورامین آغاز شد

محمد حسین تاجیک روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت : بیش از 10 هزار و یکصد هکتار از اراضی شهرستان ورامین در سال زراعی جاری زیر کشت محصول جو رفته که این میزان نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.
وی گفت : با توجه به بارش های بسیار مناسب رخ داده در سال زراعی ، مبارزه کشاورزان باعلف های هرز و سن و پوره غلات ، مزارع جو شهرستان ورامین محصول بسیار مناسبی تولید کرده اند به گونه ای که در هر هکتار از مزارع جو در حدود 4 هزار و 200 کیلوگرم محصول برداشت شود که این میزان نسبت به سال گذشته در هر هکتار 200 کیلوگرم افزایش داشته است.
وی افزود : پیش بینی می شود بیش از 42 هزار تن جو از سطح مزارع شهرستان ورامین با استفاده از 130 دستگاه کمباین میهمان و 20 دستگاه کمباین بومی برداشت شود.
تاجیک گفت : قیمت تضمینی خرید محصول جو 10 هزار و 30 ریال از سوی دولت تعیین شده که دو مرکز غنی آباد و خیرآباد ورامین با حمایت سازمان پشتیبانی و تعاونی روستایی ، محصول مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری می کنند.
شهرستان ورامین بیش از 80 هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل کمبود منابع آبی ، تنها 38 هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می رود.
تهرام/7254 / 6139

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برداشت جو از مزارع ورامین آغاز شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X