ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خبر اینستاگرامی ابتکار از پیروزی ایران بر آمریکا

خبر اینستاگرامی ابتکار از پیروزی ایران بر آمریکا

مشرق/ معصومه ابتکار در صفحه اینستاگرام خود از پیروزی ایران بر آمریکا در یک شکایت محیط زیستی خبر داده است.

مناقشه محیط زیستی طولانی مدت ایران و آمریکا درباره استخراج، جمع آوری و کدگذاری نمونه های سایت فسیلی مراغه به پیروزی ایران منجر شده و به زودی این فسیل ها به ایران بازمی گردد و به موزه تاریخ طبیعی و مرکز تحقیقات فسیل شناسی مراغه منتقل خواهد شد.سایت مراغه یکی از ارزشمندترین سایت‌های تحقیقات فسیلی بوده و از 3000 فسیل به دست آمده در گذشته 1500 فسیل برای بررسی و تحقیق به آمریکا فرستاده شده بود.

در آمریکا، کارهای نمایشگاهی، تحقیقاتی و پژوهشی بسیاری بر روی فسیل های مراغه صورت گرفت ولی مالکیت ایران در مورد این فسیل ها نمی بایست مورد خدشه قرار می گرفت.تنظیم و پیگیری شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه و طی روند حقوقی بسیار پیچیده و دشوار برای بازپس‌گیری این فسیل ها اما پایان خوشی داشت. امیدواریم بتوانیم رونمایی از این فسیل‌ها را در مراسمی با حضور محققان این حوزه برگزار کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده