خبر اینستاگرامی ابتکار از پیروزی ایران بر آمریکا

خبر اینستاگرامی ابتکار از پیروزی ایران بر آمریکا

مشرق/ معصومه ابتکار در صفحه اینستاگرام خود از پیروزی ایران بر آمریکا در یک شکایت محیط زیستی خبر داده است.

مناقشه محیط زیستی طولانی مدت ایران و آمریکا درباره استخراج، جمع آوری و کدگذاری نمونه های سایت فسیلی مراغه به پیروزی ایران منجر شده و به زودی این فسیل ها به ایران بازمی گردد و به موزه تاریخ طبیعی و مرکز تحقیقات فسیل شناسی مراغه منتقل خواهد شد.سایت مراغه یکی از ارزشمندترین سایت‌های تحقیقات فسیلی بوده و از 3000 فسیل به دست آمده در گذشته 1500 فسیل برای بررسی و تحقیق به آمریکا فرستاده شده بود.

در آمریکا، کارهای نمایشگاهی، تحقیقاتی و پژوهشی بسیاری بر روی فسیل های مراغه صورت گرفت ولی مالکیت ایران در مورد این فسیل ها نمی بایست مورد خدشه قرار می گرفت.تنظیم و پیگیری شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه و طی روند حقوقی بسیار پیچیده و دشوار برای بازپس‌گیری این فسیل ها اما پایان خوشی داشت. امیدواریم بتوانیم رونمایی از این فسیل‌ها را در مراسمی با حضور محققان این حوزه برگزار کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خبر اینستاگرامی ابتکار از پیروزی ایران بر آمریکا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X