ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کتاب «شرق نزدیک در تاریخ » پس از ۳۴ سال تجدید چاپ شد

کتاب «شرق نزدیک در تاریخ » پس از ۳۴ سال تجدید چاپ شد

مهر/ کتاب «شرق نزدیک در تاریخ » پس از ۳۴ سال از سوی انتشارات علمی و فرهنگی تجدید چاپ شد.
انتشارات علمی و فرهنگی کتاب «شرق نزدیک در تاریخ» نوتشه «فیلیپ خوری حتی» و ترجمه قمر آریان (زرین کوب) را که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۰ به روی پیشخوان کتاب فروشیها آمده بود را بار دیگر تجدید چاپ کرد.
این کتاب سرگذشت کشورهای شرق نزدیک از پنج هزار سال پیش تا قرن حاضر است. فیلیپ خوری حتی، استاد سابق دانشگاه پرینستون آمریکا و شرق شناسی است که شهرت جهانی دارد و تالیفاتش در مسائل مربوط به تاریخ شرق نزدیک دارای اهمیت زیادی است.
نویسنده در ضمن مقدمه ای که بر کتاب نگاشته توضیح می دهد که شرق نزدیک به حوزه ای اطلاق می شود که شامل کشورهای ایران، ترکیه، عراق، سوریه، لبنان، اردن، مصر و فلسطین اشغالی است و تاریخی طولانی تر از هر منطقۀ دیگر دارد. در این قسمت از جهان مردمی زندگی کرده اند که نوع انسان را از مرحلۀ توحش به عالی ترین مرحلۀ تمدن در عهد باستانی ارتقا داده اند و در زمینۀ علمی و هنری ، معاصران قرون وسطایی نتوانستند با این تمدن رقابت کنند.
نویسندۀ کتاب مهاجر لبنانی بوده و مترجم در دانشگاه پرینستون از نزدیک با ایشان آشنایی داشته است.
لازم به یادآوری است شرق نزدیک همان منطقه ای است که امروزه خاورمیانه نامیده می شود و علت این نام گذاری ها هم در کتاب بررسی شده و مورد توجه قرار می گیرد.
کتاب «شرق نزدیک در تاریخ» سی و شش فصل دارد و مشتمل بر عناوینی چون: دورۀ پیش از خط، سپیده دم تاریخ، دوران سامی­ها، مذهب و ادبیات، کنعانی­ها، ارامی­ها، فنیقی­ها، عصر یونانی و رومی، آیین اسلام، ایران صفوی، قاجاریه و گرفتاری­های سیاست های اروپایی و ...است.
کتاب «شرق نزدیک در تاریخ» در قطع وزیری و با ۶۳۳ صفحه و قیمت سی و شش هزار تومان تجدید چاپ شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده