ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقامات کدام کشورها برای سرنگون کردن اسد به تهران آمدند؟

مقامات کدام کشورها برای سرنگون کردن اسد به تهران آمدند؟

خانه ملت/ معاون بین الملل رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امیر سابق قطر، اردوغان، داوود اغلو و نخست وزیر قطر احمد بن جاسم افرادی بودند که به ایران آمدند تا کشور ما را قانع کنند که حکومت بشار اسد پس از چند ماه ساقط شود.

حسین شیخ‌الاسلام در خصوص علت دعوت از جمهوری اسلامی ایران برای حضور در نشست وین به منظور حل مسائل موجود در سوریه، گفت: آقایان کوفی عنان، اخضر ابراهیمی و دبیرکل سازمان ملل در زمانی که پیرامون موضوع سوریه فعالیت داشتند بر حضور ایران در این مذاکرات تاکید می‌کردند ولی چند کشور مانع می‌شدند و علت این کار هم این بود که آن‌ها اعتقاد داشتند می‌توانند در عرصه نظامی سرنوشت سوریه را مشخص کنند.

معاون بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تلاش‌هایی صورت گرفت تا جمهوری اسلامی ایران را از مواضعش پیرامون سوریه منصرف کنند، بیان کرد: امیر سابق قطر، اردوغان، داوود اغلو و نخست وزیر قطر احمد بن جاسم افرادی بودند که به ایران آمدند تا کشور ما را قانع کنند که حکومت بشار اسد پس از چند ماه ساقط شود.

شیخ‌الاسلام گفت: در حال حاضر این کشورها دریافته‌اند که بدون حضور موثر جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات پیرامون سوریه نمی‌توانند کاری را پیش ببرند علی رغم اینکه در حدود ۵ سال است که دست به هرگونه‌ جنایتی در سوریه زده‌اند.

وی با بیان اینکه تخریب، آدمکشی و ایجاد تروریسم از جمله کارهایی بوده است که مخالفان سوریه دست به آن زده‌اند ولی توانسته‌اند که به اهداف خود برسند، خاطرنشان کرد: بعد از ورود جنگنده‌های هوایی روسیه و‌ حضور قوی‌تر مستشاری ایران و‌ علی‌الخصوص تمرکز روی حلب سایر کشورها به این نتیجه رسیدند که تقسیم سوریه ممکن نیست.

سودای تروریست ها برای تجزیه سوریه و تعیین حلب به عنوان پایتخت بخش دوم این کشور

کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه تنها جایی که شرایط پایتخت شدن سوریه پس از تجزیه را داشت استان حلب بود، گفت: مخالفان سوریه به دنبال این بودند که سوریه را به دو بخش تقسیم کنند و برای مثال دمشق یک پایتخت و حلب نیز پایتخت بخش دیگر سوریه بود.

شیخ‌الاسلام ادامه داد: پس از اینکه مخالفان دولت سوریه دیدند که تروریست‌های پرورش یافته‌شان در میان درگیری‌ها از بین می‌روند، تصمیم گرفته‌اند آن چیزی را که نتوانستند از طریق نظامی به آن برسند بر روی میز مذاکره به آن دست یابند، البته طبیعی است که بر روی میز مذاکره نیز کسی این امتیازات را به آن‌ها نخواهد داد.


حکومت فعلی سوریه رسمی است/نظارت نهادهای بین المللی بر صحت و سلامت انتخابات سوریه

وی با بیان اینکه مخالفان بشار اسد طرح‌های غیرمعقولی را دارند به طور مثال می‌گویند خود حکومت سوریه در طرح حکومت موقتی مدت انتقالی پشت سر گذاشته شود و در نهایت حکومت فعلی سوریه نیز ساقط شود و مزدورانی را که مخالفان بشار اسد تربیت کرده‌اند جانشین حکومت فعلی سوریه شوند، اظهار داشت: طبیعی است که حاکمان سوریه عاقل هستند و در روندی شرکت نمی‌کنند که خودشان عزل شوند.

معاون بین الملل رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حکومت فعلی سوریه اعتقاد دارد که حکومت رسمی سوریه است چون با برگزاری انتخابات به حکومت رسیده است، بیان کرد: آن انتخابات نیز با نظارت کمیسیون‌های خارجه از سایر کشورهای جهان از جمله رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران بر این انتخابات نظارت کرده‌اند‌، پس حکومت فعلی سوریه رسمی است و در انتخابات آینده که بر اساس قانون اساسی سوریه برگزار می‌شود رئیس جمهور این کشور مشخص می‌شود.

شیخ‌الاسلام گفت: تا انتخابات آینده در سوریه اولویت اصلی مبارزه با تروریسم است و ‌مذاکره با معارضینی که مسلح نیستند یا اسلحه را کنار گذاشته باشند برای مشارکتشان در حکومت فعلی ولی رئیس جمهور بر اساس قانون اساسی سوریه آقای بشار اسد است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده