ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توانایی اسکنر عنبیه چشم لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰XL در تشخیص عنبیه چشم کاربر

توانایی اسکنر عنبیه چشم لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰XL در تشخیص عنبیه چشم کاربر

وین فون/ یکی از قابلیت های بسیار جالب لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL، اسکنر عنبیه چشم آن ها است. این قابلیت که با نام ویندوز Hello شناخته می شود، ضریب امنیتی دستگاه را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. این قابلیت امکان باز کردن قفل گوشی را تنها با اسکن عنبیه چشم صاحب دستگاه فراهم می کند و دقت آن بسیار بالا بوده و درصد خطای آن بسیار ناچیز است.

یکی از مسائل مهمی که در استفاده از این قابلیت وجود دارد، چگونگی انجام این کار در فضاهای کم نور است. بسیاری از مواقع پیش می آید که ما در مکان های کم نور و تاریک قرار می گیریم و اگر قفل گوشی ما نیز تنها با اسکنر عنبیه چشم بازگشایی شود، چاره ای نداریم جز این که به یک مکان پر نور رفته و قفل گوشی را باز گشایی کنیم. اما آیا این موضوع نیز در مورد دو گوشی جدید لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL نیز صدق می کند؟ آیا برای بازگشایی قفل صفحه به واسطه اسکنر عنبیه چشم باید حتماً در مکان پر نور قرار گرفت؟

می دانیم که این فرآیند توسط پرتو های مادون قرمز انجام می شود و نیاز دارد تا عنبیه چشم را کاملاً شناسایی کند. اما نکته جالبی که در خصوص لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL باید بدانید این است که اسکنر عنبیه چشم این دو گوشی نیازی به نور نداشته و در محیط های تاریک نیز می تواند عنبیه چشم کاربر را اسکن کند! این موضوع به تازگی توسط Nawzil که یکی از کارمندان مایکروسافت است تایید شده و وی در توییتر خود اعلام کرده است که اسکنر عنبیه چشم لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL در محیط های تاریک نیز به خوبی و بدون مشکل کار می کند. وی در توییتر خود نوشت:

بله، اسکنر مادون قرمز عنبیه چشم می تواند عنبیه چشم شما را حتی در تاریکی نیز تشخیص دهد!
با توجه به گفته وی می توان پی برد که اسکنر عنبیه چشم این دو گوشی به طرز قابل توجهی دقیق کار می کند. اما یک مورد دیگر نیز که Nawzil در توییتر خود به آن اشاره کرده، امکان تشخیص عنبیه چشم کاربر در حالی که او عینک آفتابی بر چشم دارد است! این یعنی بدون نیاز به برداشتن عینک آفتابی خود می توانید با استفاده از این قابلیت قفل گوشی خود را بازگشایی کنید و این بسیار جالب است. وی در این خصوص نیز گفت:

بله، اسکنر مادون قرمز عنبیه چشم می تواند عنبیه چشم شما را حتی وقتی که عینک آفتابی بر چشم دارید، نیز تشخیص دهد!
با توجه به گفته های Nawzil که یکی از کارمندان مایکروسافت است، این قابلیت در بیشتر محیط ها به خوبی کار می کند و تجربه بی نظیری از قابلیت ویندوز Hello را در اختیار کاربر قرار می دهد.

نظر شما در خصوص این قابلیت چیست؟

توانایی اسکنر عنبیه چشم لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰XL در تشخیص عنبیه چشم کاربر

توانایی اسکنر عنبیه چشم لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰XL در تشخیص عنبیه چشم کاربر

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X