ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واعظ‌ آشتیانی: ادبیات شبهه برانگیز به کی‌روش فرصت مظلوم‌نمایی می‌دهد

واعظ‌ آشتیانی: ادبیات شبهه برانگیز به کی‌روش فرصت مظلوم‌نمایی می‌دهد

تسنیم/ مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال معتقد است که اگر دبیرکل فدراسیون فوتبال با ادبیاتی شبهه برانگیز صحبت کند، فضایی ایجاد می‌شود که سرمربی تیم ملی فرصت مظلوم‌نمایی داشته باشد.امیررضا واعظ آشتیانی در خصوص اختلافات اخیری که بین علیرضا اسدی و کارلوس کی‌روش به وجود آمده است، اظهار داشت: نگاهی که مطرح می‌کنم، نه جانبداری از کی‌روش است و نه جانبداری از اسدی، اما می‌خواهم بگویم در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که در این جامعه همه ارزش‌های آن مبتنی بر اخلاق است. اخلاقی که روز به روز در ورزش به خصوص در فوتبال سیر نزولی دارد.
وی ادامه داد: به جای اینکه منافع ملی را در کشور در نظر بگیریم، به دنبال مباحث حاشیه‌ای هستیم که هیچ تأثیری در توسعه ورزش و فوتبال ندارد. سود چنین مسائلی فقط برای کسانی است که دنبال حاشیه‌ها هستند.مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با اشاره به نحوه انتخاب و ورود علیرضا اسدی به فدراسیون فوتبال، گفت: از آنجایی که اسدی منتخب وزارت ورزش‌وجوانان بوده و وزیر ورزش او را به فدراسیون معرفی کرده، مسئله‌ای در این میان مطرح می‌شود. اسدی شخصی کاملاً قابل احترام است و احترام زیادی برای او قائلم، اما وزارت ورزش می‌خواهد نگاهش را در فوتبال از طریق اسدی بگوید. در این شرایط اسدی باید هوشمندانه‌تر کار کند و اگر قرار است نگاه وزارت ورزش را در فدراسیون فوتبال اجرایی کند، باید از ادبیاتی استفاده شود که شبهه‌ای ایجاد نکند.واعظ آشتیانی تأکید کرد: ادبیات شبهه برانگیز باعث می‌شود شرایط طوری نشان داده شود که در فضای عمومی جو به سود کی‌روش شده و این مربی مظلوم‌نمایی کند. ادبیات شبهه برانگیز اجازه تاخت و تاز را به این مربی می‌دهد و البته نباید یک نکته را فراموش کرد. تمام این اتفاقات از ضعف مدیریت در فدراسیون فوتبال است و اینطور که حواشی اخیر را رصد کردیم، افراد جایگاه‌های خود را نمی‌شناسند که باید چه زمانی چه مباحثی را بگویند، چه زمانی سکوت کرده و چه زمانی از مناع سازمانی خود دفاع کنند.
قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی با بیان اینکه مسائلی که مطرح می‌کند از دو نگاه مدیریتی و اخلاقی عنوان می‌شود، افزود: متأسفانه مدیریت و اخلاق در هیچکدام از گفتمان‌های اخیر دیده نمی‌شود و با این شرایط منافع ملی هم در خطر است. اگر وزارت ورزش‌وجوانان مشکلی با شخص کارلوس کی‌روش دارد یا این مشکل فدراسیون فوتبال است، این جسارت را داشته باشند و به این مربی بگویند که نمی‌توانیم با تو کار کنیم. این هم یک جسارت عالمانه می‌خواهد نه جسارت جاهلانه! در شرایط کنونی ما باید بدانیم شخصی به نام کی‌روش سرمربی تیم ملی است و به دلیل جایگاه حقوقی‌اش، باید از او دفاع و حمایت کنیم.واعظ آشتیانی اظهار داشت: اینکه شنیده شود رکنی از فدراسیون فوتبال برای سرمربی تیم ملی تعیین تکلیف کند و بگوید فلان بازیکن باید در تیم ملی باشد، عملی ناپسند در ورزش است. این سرمربی تیم ملی است که بازیکنی را با توجه به شرایطی که خودش تعیین کرده، انتخاب کند. او که قرار نیست بازیکنان غیرایرانی به تیم ملی بیاورد و تمام بازیکنان هم از دل لیگ انتخاب شده یا بازیکنانی ایرانی هستند که در تیم‌های خارجی فعالیت دارند.
مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در ادامه گفت‌وگو با تسنـیم تأکید کرد: اگر بحثی در خصوص دعوت بازیکنان به تیم ملی وجود دارد، فدراسیون فوتبال کمیته فنی دارد و این کمیته هم می‌تواند به حالت ارشادی به سرمربی تیم ملی توصیه کند، نه اینکه به صورت تلقینی یا دستوری این کار را انجام دهد. در هیچ رشته ورزشی نمی‌بینیم که مرجعی به جز سرمربی حق دخالت در انتخاب اعضای تیم ملی را داشته باشند. ما باید این احترام را برای سرمربی تیم ملی قائل شویم و هر مربی هم روش خاص خودش دارد و اگر با این روش مشکل داریم، باید فسخ قرارداد کرده و به دنبال مربی دیگری باشیم. اشکالی که در سیستم ورزش ما حاکم است، این بوده که می‌خواهیم نگاه مربی به سلیقه مافوقش باشد و این خوب نیست. به این دلیل که اگر در چنین شرایطی تیم‌های ملی آن هم در میدان‌های بین‌المللی ناموفق باشند، عدم موفقیت خود را نمی‌پذیرند و به دخالت مافوق خود اشاره می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه مدیران باید برای جایگاهی که دارند ارزش قائل شوند، گفت: اگر جایگاه خودمان را محترم نشماریم، آن فرد اجازه می‌دهد با ادبیاتی نامناسب پاسخ بدهد و چه بسا بگوید فلانی باید خودش را از فدراسیون فوتبال پنهان کند. این کلمه بسیار زشتی است، اما چرا این کلمه زشت بیان می‌شود؟ به این دلیل که خودمان احترام جایگاهی که داریم را حفظ نکردیم. باید جانب انصاف را گرفت، نه اینکه یک طرف را محکوم کرد و طرف دیگر را محق بدانیم و این مسائل درست نیست. مشاجرات امروز به این دلیل بوده که یک طرف حرفی غیر منطقی گفته است.
واعظ آشتیانی تصریح کرد: اولویت فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش این باشد که فضا را آرام کنند. نیاز است فضایی آرام برای بازیکنان و سرمربی تیم ملی فراهم شود و در زمان مقتضی که آرامش هم وجود دارد، شرایط را بررسی کرده و اگر علاقه‌مند به همکاری نیستیم، قرارداد را فسخ کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده