ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تهیه 40 عنوان کتاب ساده برای بیسوادان

تهیه 40 عنوان کتاب ساده برای بیسوادان

تسنیم/ رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از ارسال نشریه فرصت دوم ویژه افراد بیسواد با استفاده از ظرفیت شرکت پست خبر داد و گفت:‌ 40 عنوان کتاب ساده و کاربردی برای تشکیل حلقه‌های کتابخوانی توسط افراد بیسواد تهیه شده است.

علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری مشترک این سازمان با شرکت پست طی سخنانی اظهار داشت: نقش بی‌بدیل پست در توسعه روابط انسانی و دولت‌ها بر هیچ فردی پوشیده نیست و حتی با وجود پیشرفت‌ها برای انتقال اطلاعات باز هم ارسال محموله‌های پستی جایگاه ویژه خود را در کشور دارد.

وی افزود: شرکت‌ پست می‌تواند در جریان آموزش‌ها به جامعه هدف سازمان نهضت سوادآموزی نقش مهمی را ایفا کند به گونه‌ای که این افراد در زمان کمتری خدمات را دریافت کنند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ادامه داد: در تفاهمنامه با شرکت پست، سازمان نهضت سوادآموزی 3 تعهد را برعهده دارد که براین اساس باید بانک اطلاعات ثبتی خود را در اختیار شرکت پست قرار دهیم تا آنها بتوانند محموله‌های موردنظر را برای جامعه هدف ارسال کنند. منابعی که برای ارسال این محموله‌های پستی نیاز است از سوی سازمان نهضت سوادآموزی پرداخت می‌شود.

باقرزاده با اشاره به اینکه نشریه ویژه افراد بی‌سواد تحت عنوان فرصت دوم با تیراژ 10 هزار نسخه چاپ می‌شود، عنوان کرد: در نظر داریم تا این نشریه را از طریق پست برای مخاطبان ارسال کنیم.

وی ادامه داد: فعالیت دیگری که دستورالعمل آن ابلاغ شده است، چاپ کتاب‌هایی ویژه افراد بی‌سواد است که این کتاب‌ها علاوه بر کتاب‌های درسی آنهاست و شامل 3 تا 6 کتاب است که افراد بی‌سواد آنها را با خانواده خود مطالعه خواهند کرد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اقدام سوم سازمان نهضت سوادآموزی که جزء فعالیت‌های جدید این مجموعه محسوب می‌شود، گفت: تشکیل حلقه‌های کتاب و کتابخوانی در قالب گروه‌های 10 نفره از افراد بی‌سواد مدنظر هستند و این حلقه‌ها مخصوص افرادی است که در حال آموزش نبوده اما تحصیلات آنها در سطح ابتدایی است و در این زمینه 40 عنوان کتاب ساده و کاربردی تولید شده است که در طول سال مرحله به مرحله برای مخاطبان از طریق شرکت پست ارسال می‌شود.

باقرزاده ادامه داد: روز گذشته در جلسه شورای عالی سوادآموزی طرح خواندن با خانواده و حلقه‌های کتاب و کتابخوانی را توضیح دادیم که از این اقدام استقبال کرده و بر مشارکت سایر دستگاه‌ها تاکید کردند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده