ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سوء استفاده از کودکان کار و خیابان برای توزیع مواد مخدر

سوء استفاده از کودکان کار و خیابان برای توزیع مواد مخدر

تسنیم/ سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به سوءاستفاده از کودکان کار و خیابان در توزیع مواد مخدر، اظهار نظر در خصوص افزایش یا کاهش این موضوع را نیازمند بررسی اطلاعاتی از جمله میزان کشفیات مواد مخدر از کودکان زیر 15 سال دانست.

پرویز افشار، در پاسخ به سوالی در خصوص میزان سوءاستفاده باندهای قاچاق مواد مخدر از کودکان برای توزیع این مواد در سطح عرضه اظهار داشت:‌ شکی وجود ندارد که ممکن است تعدادی از کودکان کار و خیابان و کودکانی که در سطح شهر اقدام به دستفروشی می‌کنند، مورد سوءاستفاده قاچاق مواد مخدر قرار گرفته و مبادرت به خرید و فروش و توزیع مواد مخدر کنند کما این که خرید و فروش مواد مخدر توسط این کودکان خیابانی در دنیا نیز اثبات شده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر اینکه هنوز آماری موید افزایش این موارد در کشورمان و خصوصاً در شهر تهران وجود ندارد، گفت: البته گاهی موارد و یا گزارشاتی مبنی بر افزایش سوءاستفاده از کودکان برای انتقال مواد مخدر و یا خرید و فروش این مواد به دست ما می‌رسد ولی برای اظهار نظر قطعی در این خصوص نیازمند یک پایه آماری هستیم که با توجه به مقایسه آمار فعلی و گذشته، بتوانیم به صورت علمی و متقن، این کاهش و یا افزایش را تایید کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مبناهای این پایه آماری را می‌توان میزان کشفیات مواد مخدر از کودکان زیر 15 سال در نظر گرفت و با مقایسه این آمار در سال‌های مختلف می‌توان به بخشی از افزایش یا کاهش روند سوءاستفاده قاچاقچیان از کودکان در انتقال مواد مخدر دست یافت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X