ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حریت: 80 درصد اقلیت‌های ترکیه نمی‌توانند آزادانه ابراز عقیده کنند

حریت: 80 درصد اقلیت‌های ترکیه نمی‌توانند آزادانه ابراز عقیده کنند

تسنیم/ بیش از 80 درصد اقلیت‌های ترکیه به خاطر سخنان نفرت‌انگیز، تحقیر، فحاشی و تهدید، از ابراز آزادانه عقاید خود واهمه دارند.

به گزارش نشریه حریت، یک پژوهش که با حمایت اتحادیه اروپا انجام شده است، نشان می‌دهد که 80 درصد اقلیت‌های ترکیه نمی‌توانند در شبکه‌های اجتماعی آزادانه ابراز عقیده کنند، همچنین 35 درصد آن‌ها در در این فضا هدف سخنان نفرت‌افکنانه قرار می‌گیرند.

نتایج این پژوهش که از سوی دانشگاه بیلگی و مرکز افکارسنجی کوندا انجام شده است، نشان می‌دهد که از هر 5 یونانی‌تبار، ارمنی، یهودی و سوری‌تبار، 4 تن عنوان داشته‌اند که نمی‌توانند عقاید خود را آزادانه در شبکه‌های اجتماعی انجام دهند.

در این مطالعه 746 شهروند ترکیه که اعضای اقلیت‌های یهودی، ارمنی، یهودی و سوری مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

تنها 20 درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند که به راحتی می‌توانند افکار خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند، در حالی که مابقی عنوان داشته‌اند به علت ترس‌ و نگرانی، عقاید و افکار واقعی خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک نمی‌گدارند. پاسخگویان عنوان داشته‌اند که اغلب از فیس‌بوک، یوتیوب و اینستاگرام استفاده می‌کنند.

همچنین یک سوم پاسخگویان عنوان داشته‌اند که به خاطر هویت خود و وابستگی به جمعیت‌های اقلیت، در معرض اتهام، تحقیر، سخنان وقیحانه و تهدید قرار گرفته‌اند.

پروفسور اولاش کاران که متن نهایی گزارش را تدوین کرده است گفت: اقلیت‌ها در ترکیه در شبکه‌های اجتماعی اغلب در معرض سخنان نفرت‌انگیز قرار می‌گیرند، اما چنین اقداماتی تحت تعقیب قضایی قرار نمی‌گیرند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X