ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

می خواهم از همسرم به خاطر مشکلاتم جدا شوم

 می خواهم از همسرم به خاطر مشکلاتم جدا شوم

خراسان/ جوانی 26 ساله هستم. 2 سال است که عقد کرده ام. زنم از سوی خانواده اش طرد شده است. من دارای مدرک کارشناسی و بیکار هستم. زنم هم که قبلا شاغل بود، چند ماه است بیکار شده است. مادرم با زنم مشکل دارد. او یک سال است با ما زندگی می کند. می خواهم از همسرم به خاطر مشکلاتم جدا شوم، اما دوستش دارم و برای آینده اش نگرانم.
مخاطب گرامی! گویا طرد شدن همسرتان از خانواده و مشکلات اقتصادی باعث شده است به فکر جدایی بیفتید و این درحالی است که به او علاقه دارید و نگران آینده اش هستید. در این جا این سوال مطرح می شودکه آیا جدا شدن واقعا از بار مشکلات شما خواهد کاست یا مشکلات جدیدی را به زندگی شما اضافه خواهد کرد؟ آیا به نظر شما با این تصمیم با مشکلات تازه ای مواجه نخواهید شد که راه حل هایی پیچیده تر از راه حل های شرایط فعلی تان داشته باشد.
از سرمایه هایتان استفاده کنید
سرمایه های شما تمام افرادی هستند که می توانند به شما برای حل مشکلات تان کمک کنند مانند ریش سفید فامیل یا افراد قابل اعتمادی که می شناسید. ببینید برای حل این مشکل از چه افرادی می توانید کمک بگیرید. شما هنوز جوان هستید و فرصت زیادی برای ایجاد فرصت های شغلی دارید. از فرصت های پیش رو به درستی استفاده کنید. به دنبال کار بروید و در انتخاب شغل در ابتدا سخت گیر نباشید. به نظر من مهم ترین مشکل شما بیکاری شما به عنوان مرد خانواده است که هرچه سریع تر باید با راه حلی به آن پایان دهید.
همسرتان را تنها نگذارید
هرچند در پیامک تان مشخص نشده است که همسرتان چرا از خانواده اش طرد شده است یا چرا با مادرتان مشکل دارد، اما اگر از جانب شما هم تنها بماند به طور قطع آسیب های جدی تری خواهد دید. به طور کلی در پیامک تان نسبت به همسرتان انتقادی نداشته اید؛ بنابراین در ادامه پیشنهادهایی برای حل مشکل شما ارائه می شود تا تصمیم بهتری اتخاذ کنید.
تعهدتان را به یاد آورید
ازدواج یک مسئولیت است که با تعهدی به نام عقد شروع می شود و یکی از ارکان مهم آن وفاداری است. این تعهد به قدری مهم است که برای اجرای آن شاهد می آورند یعنی در حضور چند نفر عاقل و بالغ تعهد می دهیم که به شروط آن پایبند خواهیم بود. وقتی رابطه ای به این جدیت و رسمی بودن آغاز می شود، نشان می دهد که مسئولیت سنگینی به عهده شما قرار گرفته است و برای حفظ آن باید تلاش کرد بنابراین برای سعادت همدیگر تلاش کنید و به خاطر مشکلات ناامید نشوید.
به دنبال بهبود ارتباط ها باشید
ریشه اختلافات را پیدا کنید. چه چیزی باعث طرد شدن همسرتان شده است و شما در حل آن چه نقشی می توانید داشته باشید؟ آیا همسرتان بعد از ازدواج با شما از خانواده اش طرد شده است؟ از طریق گفت و گو و با احترام درخواست های خانواده همسرتان را بشنوید. در این صورت شما می توانید برای ایجاد اعتماد در خانواده همسرتان و بهبود ارتباط ها نقش مهمی داشته باشید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده