ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دستگیری 2 روزنامه نگار ترکیه

دستگیری 2 روزنامه نگار ترکیه

ایرنا/ مدیر مسوول و رییس هیات تحریریه مجله نقطه دوشنبه شب از سوی نیروهای انتظامی ترکیه دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه اینترنتی بیرگون، به حکم دادستانی آخرین شماره این مجله نیر که قرار بود امروز منتشر شود جمع آوری شد.
به گزارش بیرگون نیروهای انتظامی بعد از ابلاغ حکم جمع آوری آخرین شماره این مجله مدیر مسوول و رییس هیات تجریریه را نیز دستگیر کردند.
گفته می شود آخرین شماره مجله نقطه در ارتباط با آخرین انتخابات عمومی بود و در روی جلد مجله عبارت جنگ داخلی در ترکیه درج شده بود.
مجله نقطه با مواضع نزدیک به جماعت گولن در سالهای گذشته از نشریات نزدیک به حزب عدالت و توسعه بود که در بعد از بروز اختلاف بین حاکمیت حزب عدالت و توسعه و جماعت گولن با تغییر مواضع به صورت یکی از نشریات منقد حزب عدالت و توسعه درآمد.
مساله آزادی کار خبری در ترکیه در سالهای اخیر به صورت یک چالش جدی بین حاکمیت حزب عدالت و توسعه و متحدین غربی این کشور درآمده است.
ترکیه بدلیل محدودیتها در انجام کار خبری و نیز دستگیریهای گسترده خبرنگاران در این کشور بطور مستمر مورد انتقاد جدی متحدین غربی خود و سازمانهای بین المللی قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X