ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر: ۱۵ درصد جمعیت جهان معلول هستند

رئیس جمعیت هلال‌احمر: ۱۵ درصد جمعیت جهان معلول هستند

نسیم/ رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به جمعیت میلیاردی معلولان در جهان، گفت: بالغ بر ۱۵ درصد جمعیت کل جهان را معلولان تشکیل می‌دهند که این موضوع، مسئولیت نهادهای بشر دوستانه را سنگین‌تر می‌کند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، دکتر سید امیر محسن ضیایی گفت: میلیون ها داوطلب هلال احمر و صلیب سرخ در سراسر جهان علاقه مند کمک به افراد معلول هستند و کنشگران دولتی و غیردولتی موظفند به اعاده حقوق افراد معلول کمک کنند.

وی با اشاره به تصویب کنوانسیون بین المللی حمایت از حقوق افراد معلول در سازمان ملل در سال ۲۰۰۸ گفت: برای توسعه ظرفیت های اجتماعی معلولان، نیازمند برداشتن موانع حضور و مشارکت آنها در جوامع هستیم.

ضیائی، یکی از اصول اصلی جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ را حفظ کرامت انسانی افراد عنوان کرد و افزود: جمعیت هلال احمر به عنوان نهادی بشردوستانه وظیفه دارد به کرامت انسانی افراد معلول احترام گذاشته و به آنها کمک کند تا به حقوق خود دست یابند.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: لازم است شرایط را به گونه ای فراهم آوریم تا ضمن بهره گیری از توانایی های افراد معلول، بر اساس اصل عدم تبعیض، مشارکت آنها را در فعالیت های نهضت افزایش دهیم.

ضیائی تصریح کرد: برای مبارزه با عوامل موثر بر معلولیت به عنوان پدیده ای چند علیتی، باید فقر، میزان توسعه یافتگی، جنسیت، خشونت، سوانح طبیعی و منازعات مسلحانه و تفاوت های موجود در جوامع را که ریشه در سنن و فرهنگ اجتماعی هر جامعه ای دارد، مورد نظر قرار داده و با به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در سایه چنین نشست هایی به راهکارهایی مشخص دست یافت.

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان ابراز امیدواری کرد که با انجام اقدامات موثر، ضمن پرداختن به محدودیت ها و مشکلات موجود، حقوق مغفول معلولان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

نشست مشورتی شمول معلولیت که با همکاری جمعیت هلال احمر ایران، کمیته بین المللی صلیب سرخ و فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و با حضور نمایندگانی از جمعیت های ملی ۱۲ کشور دنیا از روز گذشته در تهران برپا شده است، تا سه روز آینده ادامه خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده